Dvikova dėl bronzos: Urugvajus – Vokietija 2:3

Vokietijos futbolininkai, 3:2  nugalėję Urugvajaus rinktinę, pasaulio čempionate užėmė trečiąją vietą.

Mačas įvyko Pietų Afrikos Respublikos (PAR) mieste Port Elizabete, „Nelson Mandela Bay“ stadione.

Komandos dvikovą pradėjo šių sudėčių: Urugvajus – F.Muslera, J.Fucile, D.Lugano, D.Godinas, M.Caceresas, D.Perezas, E.Arealo, M.Pereira, E.Cavanis, L.Suarezas, D.Forlanas; Vokietija – H.J.Buttas, M.Jansenas, P.Mertesackeris, A.Friedrichas, J.Boatengas, S.Khedira, B.Schweinsteigeris, T.Muelleris, M.Oezilas, D.Aogo ir Cacau.

Ant vokiečių atsarginių suolo liko pagrindinis vartininkas M.Neueris bei sirguliuojantys L.Podolskis, M.Klose ir P.Lahmas.

7 min. po D.Forlano baudos smūgio kamuolys praskriejo šiek tiek aukščiau vokiečių vartų skersinio.

10 min. vokiečiai pakėlė kampinį. Pavojingai smūgiavo A.Friedrichas, bet pro šalį.

Iki šiol Urugvajaus ir Vokietijos vienuolikės buvo susitikusios tris kartus. Dvejas rungtynes laimėjo vokiečiai, vienerios baigėsi lygiosiomis.

19 min. į priekį išsiveržė vokiečiai - įvartį įmušė T.Muelleris. Tai - penktasis Vokietijos futbolininko įvartis šiame čempionate.

Prieš šias rungtynes T.Muelleris pareiškė, kad pasaulio čempionatą tikriausiai laimės ispanai, tačiau jis sirgsiąs už Olandijos rinktinę, kuriai atstovauja jo draugai Miuncheno "Bayern" klube - Arjenas Robbenas ir Markas van Bommelis.

25 min. vokiečiai savo baudos aikštelėje sunkiai apsigina nuo D.Forlano.

28 min. po kontratakos rezultatą išlygino E.Cavanis.

Port Elizabete stipriai lyja.

42 min. prie vokiečių vartų pavojingai prasiveržė L.Suarezas, tačiau jo smūgis tikslo nepasiekė.

Šio mačo išvakarėse L.Suarezas sulaukė žaibų iš Ganos rinktinės vyriausiojo trenerio Milovano Rajevaco, kuris urugvajietį išvadino sukčiumi. Kaip žinoma, L.Suarezas per dvikovą su afrikiečiais sužaidė ranka, numušęs į vartus skriejusį kamuolį ir, kaip vėliau paaiškėjo, išgelbėjęs savo ekipą nuo pralaimėjimo.

"Koks jis didvyris? Jis nosį užrietęs sukčius. Ką jis kalba apie Dievo ranką! Tai buvo velnio ranka. Manau, mes galėjome nueiti iki finalo, tačiau viską sugadino tas nerealizuotas 11 m baudinys, kurį uždirbo L.Suarezas", - niršo M.Rajevacas.

Po pirmojo kėlinio 1:1.

Antrasis kėlinys prasidėjo grėsminga urugvajiečių ataka. Jos smaigalyje vėl buvo E.Cavanis. Netrukus urugvajiečiai persvėrė rezultatą savo naudai - 51 min. įvartį įmušė D.Forlanas. Tai - penktasis Urugvajaus rinktinės lyderio įvartis šiame čempionate.

Euforija tęsėsi neilgai - 56 min., suklydus urugvajiečių vartininkui F.Muslerai, pusiausvyrą sugrąžino M.Jansenas.

63 min. D.Forlano smūgį iš maždaug 1 metro atrėmė vokiečių vartininkas J.Buttas.

77 min. F.Muslera atrėmė stiprų S.Kiesslingo smūgį. S.Kiesslingas 73 min. pakeitė Cacau.

79 min. pritrūko kelių centimetrų, kad S.Kiesslingas būtų galva pasiekęs kamuolį ir nukreipęs jį į Urugvajaus ekipos vartus.

82 min. vokiečiai pakėlė kampinį ir S.Khedira, galva pelnęs įvartį, persvėrė rezultatą.

88 min. S.Kiesslingas atsidūrė vienas prieš urugvajiečių vartininką F.Muslerą, tačiau kamuolį spyrė aukštai virš vartų.

Baigiantis mačui rezultatą galėjo išlyginti D.Forlanas, tačiau kamuolys po jo smūgio atsitrenkė į Vokietijos ekipos vartų skersinį.

Geriausiuoju šių rungtynių žaidėju išrinktas T.Muelleris (Vokietija).

Vokietijos futbolininkai ketvirtą kartą per pasaulio čempionatų istoriją užėmė 3-iąją vietą. Urugvajaus rinktinė trečią kartą liko ketvirta.

Šiame straipsnyje: pasaulio futbolo čempionatas