Dvi Vilniaus krepšinio mokyklos komandos dalyvavo turnyre Lenkijoje

Balandžio 12- 14 dienomis Vroclavo mieste, Lenkijoje, vyko tarptautinis U-14 krepšinio turnyras Maciej Zielinski taurei 2013 laimėti. Turnyre  dalyvavo 6 komandos iš Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Vilniaus krepšinio mokyklą atstovavo dvi mūsiškių komandos - Vilniaus  krepšinio mokyklos trenerių Ugniaus Melniko ( 1999 m. gim. vaikinai) bei trenerio Raimundo Kairio metais jaunesni auklėtiniai.

Abi vilniečių komandos sužaidė po 5 rungtynes.

Turnyre tarp bendraamžių rungtyniavę Ugniaus Melniko auklėtiniai turnyre iškovojo tris pergales.

Pirmą pergalę vilniečiai  iškovojo nugalėję LKS Lodz komandą rezultatu 67:57. Antrame rungtynių kėlinyje, susikrovę solidžią  persvarą ir kėlinį laimėję 19:8, mūsiškai varžovams prisivyti galimybės nesuteikė.

Daugiausiai į varžovų krepšį taškų įmetė Mantas Čebatorius – 19.

Antrąją pergalę mūsiškiai iškovojo prieš turnyro svečius iš Vokietijos BV Chemnitz 99 komandą, varžovus įveikę rezultatu 62:42.

Pirmoje rungtynių pusėje komandos rungtyniavo taškas į tašką, tačiau trečią kėlinį Ugniaus Melniko auklėtiniai laimėjo net 19 taškų persvara (20:1), po kurio varžovai atsitiesti nesugebėjo.

Rezultatyviausias Vilniaus KM komandoje buvo į varžovų krepšį  įmetęs 18 taškų Mantas Čebatorius.

Trečioji pergalė trenerio Ugniaus Melniko auklėtiniams atiteko susirungus su trenerio Raimundo Kairio metais jaunesniais auklėtiniais.

Jau nuo pat rungtynių pradžios pirmavę trenerio Ugniaus Melniko auklėtiniai laimėjo rungtynes rezultatu 88:42.

Trenerio Ugniaus Melniko komandos gretose daugiausiai taškų pelnė Gelmis Ramaneckas, įmetęs 24 taškus, o trenerio Raimundo Kairio treniruojamoje komandoje daugiausiai taškų pelnė Dovydas Balčiūnas – 10.

Trenerio Ugniaus Melniko auklėtiniai turnyre patyrė dvi nesėkmes, nusileidę UKS Chromik Żary  komandai rezultatu 64:74 bei WKS Śląsk Wrocław komandai rezultatu 62:84.

Trenerio Raimundo Kairio aukėtiniai turnyre iškovojo vieną pergalę.  Ketvirtą kėlinį laimėję 25:3, rezultatu 64:40 mūsiškiai sutriuškino metais vyresnių  BV CHEMNITZ komandą iš Vokietijos.

Rezultatyviausi mūsiškių komandoje buvo Dovydas Balčiūnas ir  Lukas Jurevičius, pelnę po 10 taškų.

Prieš vyresnius ir labiau patyrusius varžovus rungtyniavę jaunieji krepšininkai  turnyre daug pergalių nepasiekė, tačiau, kaip teigė treneris Raimundas Kairys, šis turnyras buvo puiki treniruotė pasirengiant kovoms vaikų ,,B„ krepšinio čempionate ,,Manija“, taip pat jis džiaugėsi auklėtinių žaidimu bei turnyro organizatorių darbu.

Galutinė turnyro lentelė

1. UKS Chromik Żary
  2. WKS Śląsk Wrocław
  3. 3. Vilniaus KM (treneris Ugnius Melnikas)
  4. ŁKS Łódź
  5. 5. Vilniaus KM (treneris Raimundas Kairys)
  6. BV Chemnitz 99

Turnyrui pasibaigus išrinktas turnyro naudingiausiųjų penketukas, į kurį pateko trenerio Ugniaus Melniko auklėtinis Mantas Čebatorius.

Trenerio Raimundo Kairio aukėtinių komandoje naudingiausiu žaidėju pripažintas Dovydas Balčiūnas, o trenerio Ugniaus Melniko treniruojamos komandos naudingiausias – Vitalij Galiganov.

Taip pat paskelbtas daugiausiai taškų  pelniusių žaidėjų dešimtukas, į kurį pateko net 3  trenerio Ugniaus Melniko auklėtiniai, bei daugiausiai tritaškių įmetusių krepšininkų penketukas.

9. Dominik Pawiński – UKS Chromik Żary  - 53
10. Mindaugas Gruzys – Vilniaus KM  - 50

Daugiausiai tritaškių įmetė:

1. Michał Kępiński:  (UKS Chromik Żary) - 6
2. Dovydas Balčiūnas  (Vilniaus KM ,treneris Raimundas Kairys) – 6
3. Mantas Čebatorius  (Vilniaus KM, treneris Ugnius Melnikas) –  6
4. Mindaugas Gruzys  (Vilniaus KM, treneris Ugnius Melnikas) – 6
5. Dominik Wilcvzek  - (Śląsk Wrocła ) - 4

Sveikiname trenerio Ugniaus Melniko auklėtinius turnyre iškovojusius 3-čią vietą, o trenerio Raimundo Kairio treniruojamą komandą atlikusią gerą treniruočių ciklą artėjančioms kovoms krepšinio čempionate ,,Manija“.