D.Rimšaitės kelias atgal į Lietuvą būtų sudėtingas

LTOK Generalinė asamblėja padėjo tašką į Rusiją išvykusios ir jos piliete tapusios penkiakovininkės Donatos Rimšaitės istorijoje.

D. Rimšaitė negalės dalyvauti Londono olimpinėse žaidynėse. Jeigu talentinga sportininkė taptų nebeįdomi Rusijai, jai gali tekti grįžti namo, bet kelias atgal bus labai komplikuotas.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovai sako, kad Donatos Rimšaitės kalbos apie mylimąjį, dėl kurio metė Lietuvą, jų neįtikina, o apie pasekmes sportininkei viskas buvo išaiškinta, kaip ir jos keltos finansinės sąlygos buvo išpildytos, todėl kaltinti ji esą gali tik save.

LTV „Savaitėje“ apie D. Rimšaitės istoriją žurnalistė Nemira Pumprickaitė kalbėjosi su LTOK prezidentu Artūru Poviliūnu.

N. P. Ar tokio tikėjotės sprendimo?

A. P. Na, iš esmės tokio tikėjausi. Nes būtume nesuprasti, jeigu būtų kitoks sprendimas.

N. P. O ar Jums tai buvo daugiau moralės klausimas, ar daugiau praktiškas, pragmatiškas požiūris, nes tai vis dėlto konkurentė mūsų sportininkėms ir, be to, ji nemažai valstybei kainavo?

A. P. Man asmeniškai tai daugiau buvo moralės klausimas. Tačiau mūsų penkiakovininkė Asadauskaitė yra pasakiusi, kad jai geriau būtų laimėti, kai dalyvauja visos stipriausios, kad nebūtų kažkokių priekaištų, jog kažkas nedalyvavo ir pan. Bet, aišku, valstybė įdėjo į Rimšaitę didelius pinigus, todėl tokia nuoskauda yra. O ji metė viską ir pabėgo į Rusiją.

N. P. Bet sportininkas yra žmogus, kuris turi teisę pats spręsti, ką jam su savimi daryti, kuriai šaliai atstovauti. Jeigu jis staiga sugalvoja, kad nenori šitai šaliai atstovauti, kur jis gimė, augo, kur pradėjo karjerą, tai lyg ir turėtumėm pažiūrėti į tai visiškai blaiviom akim ir sakyti: „gerai, rinkis pati“. Ar taip negalima?

A. P. Šiaip galima, iš tiesų. Bet tas sprendimas, kuri priėmėm, yra ne politinis ar dar koks nors, o tai yra Olimpinės chartijos reglamentacija. Ji dalyvauja Rusijos rinktinėje pasaulio ir Europos čempionatuose, taurėse ir galės dalyvauti. Bet Olimpinė chartija sako, kad jeigu tu dalyvavai žemyno ar regioninėse varžybose ir ypatingai olimpinėse žaidynėse, tai po pilietybės priėmimo turi praeiti treji metai, ir tik tada tu gali dalyvauti olimpinėse žaidynėse už kitą šalį.

N. P. Jeigu tokie žmonės rodė mūsų sportininkei dėmesį, netgi iš dabartinio [Rusijos] ministro pirmininko administracijos, jo dešinioji ranka, tai reiškia, kad tai jau buvo vos ne politinis klausimas?

A. P. Iš tiesų, čia galima daug prisigalvoti, kad tai ir politinis klausimas. Tiesą pasakius, man buvo keletas skambučių iš Rusijos olimpinio komiteto administracijos su klausimais į ką geriau kreiptis –į Prezidentę ar į Ministrą Pirmininką? Tai aš sakiau, kad jie gali kreiptis ir į vieną, ir į kitą, bet vis tiek spręs LTOK generalinė asamblėja, nes mes jau taip buvome apsisprendę.

N. P. Jeigu ji dabar negavo leidimo dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir negalės pasirodyti Londone, kiek ji dar gali būti įdomi Rusijai?

A. P. Sunku pasakyti. Čia labai geras ir taiklus klausimas. Kadangi pats pirmas skambutis iš Rusijos buvo su klausimu tik dėl olimpinių žaidynių, tai aš įsivaizduoju, kad ji Rusijai rūpėjo kaip potenciali olimpinių žaidynių prizininkė ar net nugalėtoja.

Net jos treneris Jurijus Moskvičiovas man yra sakęs, kad tai pati talentingiausia sportininkė, kokią jis iš viso yra matęs: su charakteriu, su dideliais gabumais. Ir kad ji laimėtų medalį olimpinėse žaidynėse, jis neturėjo jokių abejonių dar prieš Rimšaitei išvykstant.

N. P. Visada kelias parveda atgal pas mamą, t. y., namo. Jeigu ji sugalvotų, kad vis dėlto tegu ta meilė lieka ten, viskas lieka ten, o ji važiuoja namo, ar Lietuva galėtų ją priimti atgal, vėl sudarytų sąlygas dirbti, treniruotis ir vėl atstovauti šaliai?

A. P. Matot, čia vėl labai sudėtingas klausimas. Aš asmeniškai pasakyčiau – ne. Bet tai aš asmeniškai, o kaip nuspręstų mūsų kolegos iš Olimpinio komiteto, aš negaliu prognozuoti. Bet, kita vertus, atgauti Lietuvos pilietybę taip pat nėra taip lengva.

N. P. Aš pradedu galvoti, kad Donata Rimšaitė gerokai susikomplikavo savo sportinę karjerą ir gal ne tik sportinę.

A. P. Aš manau, kad ji susikomplikavo savo sportinę karjerą ir apskritai gyvenimišką karjerą. Aišku, laikas užgydo žaizdas.

N. P. Po to, kai Donata Rimšaitė išvyko iš Lietuvos taip daug kam netikėtai, buvo pradėta kalbėti, kad neva bus parengtos sutartys tarp sportininko ir valstybės su tam tikrais įsiparegojimais. Ar tos sutartys yra parengtos, ar jos galioja?

A. P. Aš tokių sutarčių nesu matęs, matyt, jos rengiamos, o kada jos bus parengtos, aš nežinau. Šiaip jau buvo toks sujudimas po Donatos Rimšaitės išvažiavimo į Maskvą, ir Sporto departamentas kėlė tą klausimą. Kokiam jis dabar lygmeny, aš negaliu pasakyti, nes aš nemačiau.


Šiame straipsnyje: Donata Rimšaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Memelburg

Memelburg portretas
Kam reikalinga ta Lietuva?

Vidmantas to 1. Memelburg

Vidmantas to 1. Memelburg portretas
Man reikalinga Lietuva, kaip kitiems doriems lietuviams. Ne viskas matuojama pinigais. Kaip nepasirinksi motinos, kuri tave pagimdė, taip nepasirinksi ir Tėvynės. Nesu turtingas materialiai. Tačiau materialinės vertybės neturi užgožti dvasinių. Kuo daugiau žmonių tai supras , tuo stipresnė bus tauta. Pasisakyti prieš Lietuvą gali tik labai riboto mąstymo dvasios vergeta.

njo

njo portretas
6000 Lt tiek ji uzdirbdavo.. premjero alga - 8500 Lt
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių