Draugiškas mačas: „Žalgiris“ – „Unics“ 70:72

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Klaipėdoje įvykusias draugiškas rungtynes 70:72 (21:24, 17:13, 11:18, 21:17) pralaimėjo Kazanės „Unics“ ekipai.

Kauniečiai mačą pradėjo šiuo starto penketu: Aleksandras Čapinas, Artūras Milaknis, Dainius Šalenga, Travisas Watsonas ir Mirza Begičius. M.Begičiui pelnius 6 taškus, o D.Šalengai pridėjus dvi baudas žalgiriečiai atsilikinėjo 8:10, nes kauniečiai „Unics“ puolimą stabdė pražangomis – rusai iš pirmųjų 10 taškų 8 surinko nuo baudų metimo linijos. Netrukus „Žalgiris“ buvo persvėręs rezultatą, kai tritaškį pataikė M.Begičius, o D.Šalenga įskraidino tolimą metimą su pražanga – 15:13.

Antrąjį ketvirtį vėl galingai pradėjo M.Begičius, ne tik įmetęs iš po krepšio, bet ir blokavęs Maciejaus Lampės metimą. DeJuanui Collinsui pridėjus dvitaškį žalgiriečiai vėl pirmavo 26:25, tačiau po to keturias minutes klimpo Kazanės ekipos gynybos gniaužtuose - 25:30. Kauniečių puolimą atgaivino į aikštelę grįžęs A.Milaknis, po kurio dviejų tritaškių bei D.Šalengos su T.Watsonu dvitaškių „Žalgiris“ atsitiesė 35:32. „Unics“ be atsako pelnyti 5 taškai neišmušė iš vėžių A.Milaknio, pataikiusio trečiąjį tritaškį – šįkart per varžovų rankas. Žalgiriečiai galėjo padidinti skirtumą, bet pro šalį skriejo visi keturi T.Watsono baudų metimai.

A.Čapinui perėmus kamuolį A.Milaknis pelnė lengvus taškus vos prasidėjus trečiajam kėliniui ir, nors Terrellas Lyday‘us tritaškiu išlygino rezultatą - 40:40, Artūras dar vienu metimu sugrąžino „Žalgirio“ pranašumą. T.Watsonui prametus dar dvi baudas, kitose atakose blykstelėjo A.Čapinas - 47:42. Deja, net šešias trečiojo kėlinio minutes kauniečių puolimas buvo sustabdytas - pralaimėta atkarpa 2:13. Po baudą įmetė tik T.Watsonas ir M.Begičius, o Kazanės komandą į priekį vedė M.Lampe – 55:49.

Paskutinysis ketvirtis prasidėjo „Unics“ dvitaškiu su pražanga - 58:49. Toks deficitas „Žalgirio“ trenerius privertė naudoti aktyvią zoninę gynybą, kuri davė vaisių – varžovai kelis kartus prarado kamuolį dėl pasibaigusio atakai skirto laiko limito. Kauniečiai dar labiau priartėjo, kai Omaras Samhanas įmetė dvitaškį su bauda ir jo pavyzdžiu pasekė D.Šalenga – 61:62. Nors likus žaisti 5 min., M.Lampe prasižengė penktąjį kartą, T.Lyday‘us padidino atotrūkį - 67:63. Vieną baudą įmetęs A.Čapinas dar pridėjo dvitaškį, o likus žaisti 20 sekundžių T.Lyday‘us įmetė vieną baudą - 68:66. A.Milaknis pataikė iš toli, tačiau teisėjai skyrė pražangą D.Collinsui ir metimo neįskaitė. Kauniečiai bandė gelbėtis pražangomis. Baudas rusai metė taikliai, bet neapsigynė nuo A.Čapino tritaškio bei jį prieš jį prasižengė likus žaisti 1 sek. Aleksandrui pataikius pirmąją baudą ir tyčia prametus antrąją, žalgiriečiams kamuolio atkovoti nepavyko – 70:72.

A.Milaknis pelnė 16 taškų (4/7 tritaškių, 6 atkovoti kamuoliai), D.Šalenga 15 (6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimia), M.Begičius ir A.Čapinas po 12, D.Collinsas 6, O.Samhanas 4 (5 atkovoti kamuoliai), T.Watsonas 3 (9 atkovoti kamuoliai), P.Čukinas 2. „Unics“ gretose išsiskyrė M.Lampe – 25 taškai (6 atkovoti kamuoliai) ir T.Lyday‘us – 21 taškas.

Rytoj žalgiriečiai Klaipėdoje išmėgins jėgas su „Doneck“ (Ukraina) krepšininkais.

Šiame straipsnyje: Žalgiriskaunas