Dramblio Kaulo Krantas iš turnyro išmetė Puerto Riką, lietuviai susitiks su kinais

Skambiu, tačiau nusivylimą sukėlusiu akordu pasirodymą pasaulio krepšinio čempionate baigė Dramblio Kaulo Kranto krepšininkai.

Afrikiečiai paskutinėse rungtynėse 88:79 įveikė Puerto Riko ekipą, išsiuntė Pietų Amerikos komandą namo, tačiau ir patys liko už atkrintamųjų varžybų borto, o galimybę kautis su Lietuva aštuntfinalyje padovanojo Kinijos rinktinei.

Norint patekti į aštuntfinalį, Dramblio Kaulo Kranto ekipai reikėjo pergalės bent 13 taškų skirtumu ir Kinijos rinktinės nesėkmės vakare vyksiančiose rungtynėse su Turkijos komanda.

Suskaičiavus trijų komandų tarpusavio įmestų ir praleistų taškų skirtumus ketvirtoji vieta C grupėje ir kelialapis į aštuntfinalį atiteko Kinijos krepšininkams, kurių dvikova su Turkija jau nieko nebepakeis turnyrinėje lentelėje.

Antrajame kėlinyje afrikiečiai jau turėjo dviženklę persvarą, tačiau vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui Puerto Riko krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai - 67:66.

Visgi afrikiečiai nepalūžo ir likus žaisti pusketvirtos minutės vėl turėjo šešių taškų persvarą (76:70), kuri netrukus išaugo iki devynių - 81:72. Likus 41 sekundei afrikiečiai pirmavo 11 taškų skirtumu (85:74), o likus žaisti 19 sekundžių pranašumas padidėjo iki 12 taškų - 88:76.

Tačiau paskutinėmis sekundėmis Dramblio Kaulo Kranto nesuprantamai nepažeidinėjo taisyklių, o Puerto Riko komanda pabaigoje dar pataikė iš toli - 79:88.