Drama: Š. Jasikevičius prametė lemiamą tritaškį (lietuvių komentarai)

Šarūno Jasikevičiaus tritaškis paskutinę rungtynių sekundę galėjo išplėšti pergalę. „Barcelona“ komandai nepavyko išgyventi antro trilerio per vieną savaitę.

Ispanijos čempionai antrame ketvirtfinalio mače namuose 65:66 (11:16, 21:11, 18:21, 15:18) turėjo pripažinti Atėnų „Panathinaikos“ ekipos, kurios garbę gina Jonas Mačiulis, pranašumą ir serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 1-1.

Tai buvo vos pirmas katalonų pralaimėjimas nuo pat sausio 3 d. Iki tol „Barcelona“ buvo laimėjusi trylika kartų iš eilės. Paskutinį kartą ji suklupo susitikime su Maskvos srities „Chimki“ (65:78).

Taip pat tai buvo iš viso vos trečias pralaimėjimas šį sezoną ir vos antras – savo aikštėje. Vienintelė kita komanda, kuri Xaviero Pascualio auklėtinius parklupdė „Palau Blaugrana“ arenoje, buvo Maskvos CSKA (78:75).

Vienu metu šeimininkų persvara siekė net 13 taškų (40:27, 23-ąją min.). Visgi graikai spurtavo 18:5 ir dar nesibaigus trečiajam kėliniui švieslentėje rodė lygybę – 45:45.

Po Michaelo Bramošo tritaškio iki mačo pabaigos likus žaisti minutę „Panathinaikos“ turėjo minimalų deficitą (63:64). „Barcelona“ net kelis kartus galėjo nutolti, bet tiek Victoro Sados, tiek Nathano Jawai metimai skriejo pro šalį.

Nuo baudų metimo linijos lemiamu metu vieną baudą prametė ir vienas taikliausių lygos snaiperių Juanas Carlosas Navarro (65:63). Po minutės pertraukėlės Atėnų ekipos lyderis Dimitris Diamantidis smeigė tritaškį bei paliko ispanams 9 sekundes.

Į aikštelę po dar vienos minutės pertraukėlės žengė Jasikevičius. Iš pradžių vėl netaikliai atakavo Navarro, o puolime atkovojus kamuolį išplėšti pergalę galimybę turėjo lietuvis. Visgi jo šūvis tikslo nepasiekė.

Pirmose tarpusavio rungtynėse 72:70 po pratęsimo laimėjo „Barcelona“.

Mačiulis aikštelėje praleido 25 minutes, pasižymėjo 5 taškais (1/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 1 sykį suklydo, 3 kartus prasižengė bei surinko 5 naudingumo balus.

Jasikevičius pralaimėjusiems per 18 minučių pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškio, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų), išprovokavo 1 pražangą, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po 1 kartą suklydo ir prasižengė bei surinko -1 naudingumo balą.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 20, Alejandro Abrinesas 10, Erazemas Lorbekas 7 ... Šarūnas Jasikevičius 2.

„Panathinaikos“: Jamesas Gistas 14 (7 atk. kam.), Michaelas 13 (3/3 trit.), Dimitris Diamantidis 10, Stephane'as Lasme 9, Roko Leni Ukičius 8.

Trečiasis tarpusavio mačas antradienį (04.16) vyks Atėnuose.

J. Mačiulis - viskas mūsų rankose

„Barselonoje norėjome laimėti bent kartą ir ši pergalė suteikia mums pasitikėjimo, – po vakarykščio laimėjimo kalbėjo „Panathinaikos“ puolėjas Jonas Mačiulis. – Dabar viskas mūsų rankose – žaisime namie, kur sirgaliai suteikia pranašumą. Turėsime padaryti neįmanoma – laimėti kelis kartus iš eilės prieš „Barcelona“. Tikiuosi, mums pasiseks.“

Abi „Panathinaikos“ ir „Barcelona“ akistatos ketvirtfinalyje sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Pirmojoje šeimininkai laimėjo 72:70, antrojoje suklupo 65:66.

Anot „Barcelona“ įžaidėjo Šarūno Jasikevičiaus, jo komandai pirmiausia reikia išspręsti savo žaidimo bėdas.

„Serijos rezultatas 1-1 yra gana logiškas, – mano Jasikevičius. – „Panathinaikos“ pasinaudojo mūsų suteiktomis galimybėmis, neleido mums žaisti savo žaidimo. Turime Atėnuose laimėti bent vienas rungtynes. Eurolygos ketvirtfinalio rungtynės svečiuose būna sunkios, tačiau OAKA arena apskritai yra neįtikėtina. Ten sukuriama unikali atmosfera. Tačiau mes turime rūpintis savo žaidimu.“

Pergalingą metimą antrajame serijos mače pataikęs Dimitris Diamantidis po mačo nepuolė džiūgauti. Anot jo, iki baigto darbo dar – toli gražu.

„Išlyginome seriją, tačiau niekas dar nepadaryta. Žaidžiame prieš stiprią komandą, todėl išlygintas rezultatas nieko nereiškia. Turime ruoštis kitoms rungtynėms“, – nukirto Diamantidis.

Mačai Atėnuose vyks kitos savaitės antradienį ir ketvirtadienį. Ketvirtfinalio serijoje kovojama iki trijų pergalių.