D.Maskoliūnas: kaltinimai man - pati didžiausia nesąmonė

Iš „Žalgirio“ trenerio pareigų atstatydintas Darius Maskoliūnas, išgirdęs, kad yra kaltinamas kone rungtynių pardavimu, nutarė netylėti.

D.Maskoliūnas, kuriam vadovaujant „Žalgiris“ iškovojo dvi pergales Eurolygos šešioliktuke, laimėjo Baltijos lygos čempionatą, o LKL finalo serijoje garbingai kovoja su „Lietuvos rytu“, antradienį vakare davė išskirtinį interviu „Kauno dienai“.

- Treneri, „Žalgirio“ klubas jus tarsi apkaltino tuo, kad specialiai pralaimėjote rungtynes. Ką galite atsakyti į tokius įrodymais nepagrįstus kaltinimus?

- Noriu kategoriškai paneigti tokius kaltinimus, kuriuos pasitelkiant aš ir buvau atleistas. Pakartosiu tai, ką sakiau prieš finalo seriją - Lietuvos žmonės nėra kvaili, jie supranta krepšinį. Tokie kaltinimai - absoliutus absurdas, pati didžiausia nesąmonė, kokią tik galima sugalvoti. Nežinau, kodėl buvo sugalvoti būtent tokie kaltinimai, aš galiu tik patvirtinti tai, kad pirmadienį išvykstant į Vilnių man buvo įteiktas atstatydinimo pareiškimas. Tačiau aš supratau, kad turiu likti su savo komanda iki galo, pabaigti pradėtą darbą. Maniau, kad esu reikalingas komandai ir galiu jai padėti, tą ir dariau, kol galėjau. Dabar jau neturiu fizinių galimybių tai daryti, nes esu neįleidžiamas į savo darbo vietą. Daugiau nežinau, ką galėčiau dar pasakyti, nebent tai, kad tikiu, jog Lietuvos žmonės patys viską mato ir supras, kas yra kas. Aš nesirengiu teisintis ir įrodinėti to, kas yra visiškas absurdas. Aš ir visas trenerių kolektyvas darė tai, kad tik geriau būtų komandai, kad būtų geresni rezultatai. Visa trenerių brigada darė viską, kad „Žalgiris“ laimėtų.

- Ar dar tikite, kad esant tokiai situacijai „Žalgiris“ gali laimėti LKL čempionatą?

- Sąžiningai sakau - nepaisant visų sukrėtimų, tikiu žaidėjais. Jie yra profesionalai, turi kontraktus, turi šeimas, tai yra jų darbas ir jie privalo jį atlikti gerai. Su kuriais bendravau, visų asmeniškai paprašiau daryti viską, kas įmanoma, ir laimėti LKL finalo seriją. Tai nėra lengva, bet mes esame pajėgūs tai padaryti. Reikia tik labai stengtis ir darbą atlikti iki pabaigos. Visiška nesąmonė, kad mane palaikė du ar trys žaidėjai. Kaip jie gali palaikyti ar nepalaikyti? Tai būtų tolygu boikotui. O aš to nenorėčiau labiausiai, nes tai parodytų, kad mes esame nepajėgūs kautis aikštėje iki pabaigos. Esu be galo dėkingas žaidėjams už vakarykštes rungtynes (trečiąsias LKL finalo rungtynes - red. past.), už visą laiką, kurį man teko kartu praleisti kartu kovojant dėl pergalių kaip antram treneriui ir vėliau pirmam. Visi krepšininkai - puikūs žmonės ir man buvo garbė su jais dirbti. Tai buvo didžiulė patirtis. Linkiu kiekvienam iš jų ir visiems kartu kuo didžiausios sėkmės ir pergalių ateityje.

- Kaip manote, kodėl jus apkaltino tokiais dalykais, kaip rungtynių pardavimas? Ar ne todėl, kad ne kartą atsisakėte žaisti pagal V.Romanovo pateiktą planą ir subraižytas schemas?

- Pasakysiu paprastai, pernelyg nesigilindamas į detales. Mūsų požiūris, ką aš, būdamas treneriu, norėjau daryti, kardinaliai nesutiko su tuo, ką siūlė komandos savininkas. Detalesniems komentarams, manau, nebėra tikslo ir reikalo.

- Kol kas neaišku, kas vadovaus komandai lemiamose LKL finalo serijos kovose.

- Čia jau neturiu nei įtakos, nei sprendimų galios.


Šiame straipsnyje: LKL finalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių