Disko metikė Z.Sendriūtė liko netoli prizininkių

Ispanijoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate Lietuvos disko metikė Zinaida Sendriūtė užėmė penktąją vietą.

Lietuvos atletė dusyk gerino asmeninį rekordą, o sėkmingiausiu šeštuoju bandymu įrankį nuskraidino 60 m 70 cm. Prieš ketverius metus Senojo žemyno pirmenybėse Švedijoje Z.Sendriūtė tebuvo aštuonioliktoji. Iki šiol Europos čempionatuose iš mūsų disko metikių geriausiai sekėsi Galinai Murašovai - 1982 metais ji buvo užėmusi šeštąją vietą.

Europos čempionato auksą Barselonoje iškovojo tokio lygio suaugusiųjų varžybose debiutavusi 20-metė kroatė Sandra Perkovič. Paskutiniuoju šeštuoju bandymu ji diską nuskraidino 64 m 67 cm ir 1 m 19 cm aplenkė visas varžybas pirmavusią 38-erių metų veteranę iš Rumunijos Nicoletą Grasu. Bronzos medalį iškovojo 38-erių metų lenkė Joanna Wisniewska – 62 m 37 cm. Be prizininkėmis tapusių atlečių lietuvę finale aplenkė ir 2004 metų olimpinė čempionė rusė Natalija Sadova – 61 m 20 cm.

Po pirmosios dešimtkovininkų varžybų dienos Lietuvos lengvaatletis Darius Draudvila turėjo 4389 taškus ir buvo antras tarp 26 dalyvių. Pirmavo ukrainietis Aleksejus Kasjanovas – 4409 taškai. Ketvirtadienį dešimtkovininkai išmėgins jėgas 110 m barjerinio bėgimo distancijoje, disko metimo, trišuolio bei ieties metimo sektoriuose ir baigs varžybas 1500 m bėgimu.

Šiame straipsnyje: SendriūtėDraudvila