Deviso taurė: kovingas lietuvių dvejetas nustūmė slovėnus prie bedugnės krašto (komentarai)

Lietuvos tenisininkai, privertę žiūrovus dūsauti iš apmaudo ir aikčioti iš susižavėjimo, penkių setų trileryje palaužė slovėnų dvejeto pasipriešinimą.

Ričardas Berankis (106 vieta ATP reitinge) ir Laurynas Grigelis (404) atsigavo po šalto dušo pirmoje partijos dalyje ir po tris su puse valandos trukusių grumtynių įveikė Gregą Žemlją (119) bei Luką Gregorcą (382) 5:7, 4:6, 6:1, 6:3, 6:3.

Lietuviai vėl persvėrė savo naudai Deviso taurės mačo su Slovėnijos rinktine rezultatą 2:1.

Pirmajame sete slovėnų pora buvo išsiveržusi į priekį, bet, rezultatui esant 5:4, lietuviai po įnirtingos kovos laimėjo tašką paduodant oponentams. Vis dėlto sunkų darbą šeimininkai čia pat nubraukė pralaimėdami savo pačių padavimus. Nors žaidžiant paskutinįjį tašką R.Berankis ir L.Grigelis pirmavo 30:0, slovėnai nebeklydo ir pergalingai baigė setą - 7:5.

Panašiai klostėsi ir antrasis setas, kuriame Lietuvos dvejetas taip pat neišvengė apmaudžių epizodų, kaip dvi R.Berankio dvigubos klaidos iš eilės. G.Zemlja ir L.Gregorcas laimėjo setą 6:4.

Tarsi palikę visas problemas už nugaros, R.Berankis ir L.Grigelis trečiąjį setą pradėjo nepalikdami vilčių varžovams. Lietuviai pirmavo 4:0, o pirmąjį tašką svečiai iš Slovėnijos pelnė laimėdami konkurentų padavimus. Tačiau tai slovėnų nepradžiugino, nes Lietuvos pora iš karto atsakė tuo pačiu ir trečiajame sete sutriuškino priešininkus 6:1.

Slovėnijos atstovai laimėjo pirmąjį ketvirto seto geimą ir buvo netoli sėkmės antrajame, bet lietuviai po ilgų bei permainingų kautynių sugebėjo savo padavimus paversti tašku. Oponentai dar du kartus apsikeitė taškais, kol įstabiai sužaidęs šeimininkų dvejetas privertė banguoti SEB arenos tribūnas, "sausu" rezultatu laimėjęs slovėnų padavimus - 4:3. Kiek sutrikęs G.Žemlja mušė kamuoliuką į tinklą, ir lietuviai įtvirtino savo pranašumą (6:3) bei išlygino partijos rezultatą.

Lemiamas setas prasidėjo Lietuvos poros tašku ir aistringa kova antrajame geime, kurio pabaiga susiklostė palankiau svečiams. Žaidimas toliau vyko taškas į tašką: slovėnai laimėjo savo padavimus nepaisant Lietuvos komandos kapitono Remigijaus Balžeko ginčų su teisėja iš Latvijos, paduodant R.Berankiui lietuviai vos neatidavė žaidimo kontrolės varžovams, bet sugebėjo atsitiesti - 3:2.

Šeštajame geime per slovėnų padavimus Lietuvos dvejetas atsiliko 0:40, bet L.Grigelis smogė į laisvą plotą tarp priešininkų, R.Berankis lyg šaukštu rakete permetė kamuoliuką Slovėnijos tenisininkams virš galvų, ir lietuviai ištirpdė atsilikimą. Pirmoji Lietuvos raketė dar kartą surado spragą slovėnų gynyboje, ir pastarųjų nervai nebeišlaikė: svečiai pasiuntė kamuoliuką į užribį įteikdami šeimininkams itin svarbų tašką - 4:2.

Lietuviams tereikėjo nebeišbarstyti susikurtos persvaros, ir R.Berankis su L.Grigeliu tai sėkmingai įgyvendino, laimėdami paskutinįjį setą 6:3.

Sekmadienį - paskutinę dvikovos dieną - mačo baigtis spręsis partijose tarp R.Berankio ir G.Žemljos bei L.Grigelio ir Blažo Kavčičiaus (120). Varžybos sostinės SEB arenoje prasidės nuo 14 val.

Penktadienį vykusiuose vienetų susitikimuose R.Berankis pranoko B.Kavčičių, o L.Grigelis neatsilaikė prieš G.Žemlją.

Mačą laimėjusi rinktinė iškops į Deviso taurės Europos/Afrikos zonos I grupę.

Komentarai. Po partijos skambant dainai "Trys milijonai" ilgai žiūrovams už palaikymą dėkoję Lietuvos rinktinės atstovai pabrėžė, kad kova su slovėnais dar nebaigta.

"Išėję pro duris turime galvoti tik apie rytojaus susitikimus. Besivejančių vaidmenyje atsidūrusiems slovėnams bus tik dar lengviau žaisti, nes jie nebeturės ko prarasti", - tikino R.Balžekas.

Vis dėlto lietuvių nuotaikos po dramatiškos partijos buvo puikios.

"Pradžioje darėme daug klaidų, reikėjo laiko įsivažiuoti, bet svarbiausia, kad laimėjome", - sakė R.Berankis.

"Pirmų setų prireikė susižaisti tarpusavyje, o paskui jau viskas ėjosi kaip iš pypkės. Šiandien aikštėje tikrai jaučiausi neblogai", - pridėjo L.Grigelis.

"Šiandien abu žaidėjai buvo verti vienas kito. Tai vienas geriau sužaisdavo, tai kitas, bet komanda buvo puiki", - tenisininkus gyrė R.Balžekas.

Lietuvių kapitono nuomone, po dviejų setų slovėnai per anksti patikėjo pergale, o šeimininkai, trečiajame sete pakilę ant bangos, toliau tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose.

"Trečiajame sete sužibo mūsų akys ir nulėkėme į priekį. Nėra žodžių, kaip smagu, nes mačas buvo tikrai solidaus lygio, tik pirmuose setuose pasitaikė negražių klaidų", - kalbėjo teniso specialistas.

R.Balžekas tvirtino net lietuviams pralaimint pernelyg nesijaudinęs dėl partijos baigties.

"Visąlaik sėdėjau pakankamai ramus, o nuo trečio seto vidurio jau viskas buvo aišku. Slovėnų laimėti du setai dar nieko nereiškė, nes jie neturi itin daug dvejetų žaidimo patirties. Jie paskirstė savo jėgas dviems setams, o mūsiškiams jų užteko penkiems. Labai didžiuojuosi šiais žaidėjais", - sakė R.Balžekas.

Slovėnijos atstovus nesėkmė gerokai pribloškė.

L.Gregorcas apmaudo ugnį kreipė į save: "Padėjau laimėti lietuviams pernelyg silpnai paduodamas kamuoliuką. Neturėjome teisės leisti jiems užsikabinti trečiajame sete. Labai skaudu šitaip pralaimėti."

"Pirmaudami žinojome, kad dar niekas nebaigta. Dviejuose paskutiniuose setuose turėjome progų pelnyti taškus lietuviams paduodant kamuoliuką, bet jomis nepasinaudojome, todėl ir pralaimėjome. Lietuvos tenisininkai žaidė puikiai, sirgalių sukurta atmosfera buvo labai karšta, bet mes to ir tikėjomės", - teigė Slovėnijos komandos kapitonas Blažas Trupejus, pažymėjęs, kad slovėnai dar nesudeda ginklų ir mėgins atsigriebti sekmadienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių