„Deimantinės lygos“ varžybose E.Balčiūnaitė – ketvirta, V.Alekna - aštuntas

Ketvirtadienį Romoje vyko Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) rengiamos pirmosios šį sezoną „Deimantinės lygos“ serijos varžybos.

Italijos sostinėje su geriausiais pasaulio lengvaatlečiais varžėsi ir du lietuviai.

Aukštą ketvirtą vietą 800 m distancijoje užėmė Eglė Balčiūnaitė. Ji nuotolį įveikė per 1 minutę 59,54 sekundės ir, pagerinusi asmeninį rekordą, tapo tik šeštąja šalyje „Sabaitės klubo“ nare - t.y. bėgike, kuri šią distanciją nubėgo greičiau, nei per 2 minutes.

Greičiau už lietuvę Romoje 800 m bėgo tik nugalėtoja Halima Hachlaf (1:58,40) iš Maroko bei prizininkėmis tapusios Janeth Jepkosgei (1:58,85) iš Kenijos ir britė Jenny Meadows (1:59,89).

Po truputį savo asmeninį sezono rekordą gerindamas dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna geriausiu ketvirtuoju bandymu diską nusviedė 63,47 metro ir, aplenkęs tik italą Marco Zitellį (56,68 m), liko aštuntas.

Nugalėtoju tapo lenkas Piotras Malachowskis. Jis įrankį nuskraidino 68,78 m ir 36 cm pagerino nuo 2004 metų liepos 2-osios V. Aleknai priklausiusį šių varžybų rekordą.

Antrą vietą disko metimo sektoriuje užėmė estas Gerdas Kanteris (67,69 m), trečias liko vengras Zoltanas Kovago (67,26).