Coliukė trasoje vos neužmigo

31 metų coliukė iš Lietuvos liepos 31-ąją sužavėjo ne tik Ispaniją, bet ir didžiąją dalį Europos.

Vienoje prestižiškiausių lengvosios atletikos rungčių triumfavusi Živilė Balčiūnaitė Barselonos gatvėse vienas po kito raitė autografus ir kantriai atsakinėjo į tiradomis besiliejančius žurnalistų klausimus.

Daugeliui Živilės pergalė Europos lengvosios atletikos čempionate Barselonoje tapo staigmena. Tik ne pačiai bėgikei ir jos treneriui Romui Sausaičiui.

“Mūsų tikslas buvo vienintelis - aukso medalis. Prieš ketverius metus dėl apmaudaus susitumdymo Geteborge vykusiame Europos čempionate turėjome tenkintis mediniu medaliu (4 vieta - aut. past.), todėl į Barseloną atvažiavome susigrąžinti aukso medalio“, - tikino Europos čempionės treneris.

Živilės pergalė Barselonoje buvo įtikinanti. 28 kilometre atitrūkusi nuo varžovių iki distancijos pabaigos buvo padėties šeimininkė ir aidint žiūrovų susižavėjimo šūksniams šventė didingą pergalę.

„Treneris vis kalė, kalė į galvą, kad galiu tapti Europos čempione ir įkalė, - po finišo sakė Živilė. - Kai treneris pasakė: „greitėk“ - pagreitinau savo bėgimą. Atitrūkau ir vėl sulėtinau. Kontroliavau kokiu tempu turiu bėgti, kad varžovės nepavytų. Artėdama link finišo atsisukau tik todėl, kad žinočiau situaciją. Kam ardytis, svarbu laimėti“. 

Barselonoje buvo Živilės diena. „Karštis - mano pagalbininkas. Trasa ideali, posūkių beveik nėra, danga - puiki. Skirtingai nei Geteborge nebuvo stumdymosi, visos gražiai bėgo. Distancijos pradžioje tolygiai grupę vedė portugalė. Viskas man tiko“, - džiaugėsi Živilė.

Pasididžiavimo džiaugsmą lietuviams dovanojusi Živilė išklausė net Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus pasveikinimą telefonu, bet pati neskraidė padebesiais. „Nežinau ar labai švęsiu pergalę. Viduje džiaugiuosi, kad išpildžiau trenerio didžiausią svajonę. Kiek jis galėjo laukti... Vis nuvildavau. Vis traumos, traumos. Treneris tapo, o aš - jo paveikslas. Aš tik atspindžiu jo darbą. Jis vykdė mano visas užgaidas. Procedūras įvairiausias turėjau, valgiau ką norėjau, šokinėjo apie mane. Privalėjau išpildyti jo svajonę“, - teigė Europos čempionė.

Živilė sako, kad iškovotas Europos čempionato aukso medalis taps tramplynu į dar didesnes pergales. „Svajojame laimėti vieną iš penkių didžiųjų maratonų“, - naujus tikslus nubrėžė bėgikė.

Europos čempionė po finišo dėkojo visiems, kurie jai padėjo siekti tikslo: „Dėkoju visiems, kurie manimi tikėjo. Noriu padėkoti šeimai, draugams, kurie mane labai palaikė ir padėjo. Šiemet jie dėl manęs daug aukojosi ir aš jiems labai, labai dėkinga“.

Pasirengti Europos čempionatui Živilei šiemet padėjo ir geriausia Latvijos maratonininkė Jelena Prokopčiuk. „Jos patarimai suteikė man pasitikėjimo. Jelenos patarimai labai vertingi. Manau, kartu su ja pabandysim pasirengti ir Londono olimpinėms žaidynėms“, - sakė Živilė.

Po apdovanojimų ceremonijos Barselonos olimpiniame stadione, kuriame 1992 metais Romas Ubartas iškovojo pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinių žaidynių aukso medalį, Živilę gerą pusvalandį kalbino žurnalistai. Kalbantis visus prajuokino Europos čempionės žodžiai, jog bėgdama ji vos neužmigo: „Startavome dešimtą valandą. Įprastai tokiu paros metu aš dar miegu. Distancijos pradžioje mes labai lėtai bėgome. Aš vos neužmigau.“

 


Šiame straipsnyje: Živilė Balčiūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių