„Chimki“ užsitikrino vietą kitame etape

Antradienį sužaistos dar dvylika antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne 2011-2012 metų sezono Europos taurės vyrų krepšinio turnyro ketvirtojo turo rungtynių.

Ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo bei vietą kitame varžybų etape užsitikrino keturių komandų B grupės turnyro lyderis Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) klubas, namuose 89:65 (22:18, 18:14, 29:13, 20:20) nugalėjęs trečiąją nesėkmę patyrusią bei trečiojoje pozicijoje likusią Salonikų PAOK (Graikija) ekipą su Martynu Andriuškevičiumi.

Lietuvis svečiams pelnė 5 taškus, atkovojo 3 kamuolius bei po du kartus suklydo ir prasižengė. Per 20 aikštelėje praleistų minučių M. Andriuškevičius pataikė 2 dvitaškius iš 6 bei realizavo 1 baudos metimą iš 2.

Antrąją nesėkmę B grupėje patyrė, tačiau antrą vietą išsaugojo Ramūno Butauto treniruojama Rygos VEF (Latvija) komanda su Antanu Kavaliausku, svečiuose 68:72 (12:16, 20:23, 15:12, 21:21) nusileidusi pirmąją pergalę iškovojusiems autsaideriams Šolė „Basket“ (Prancūzija) krepšininkams.

A. Kavaliauskas pralaimėjusiems pelnė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus prasižengė. Per 27 minutes (26:46) lietuvis pataikė 3 dvitaškius iš 6 bei visus 4 baudų metimus.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija)          4  0  325:260
2. Rygos VEF (Latvija)                        2  2  287:289
3. Salonikų PAOK (Graikija)                   1  3  275:302
4. Šolė „Basket“ (Prancūzija)                 1  3  250:286

Antrąją pergalę ketvirtosiose rungtynėse ir į trečią vietą H grupės turnyre pakilo Giedriaus Gusto Zgoželeco „PGE Turow“ (Lenkija) klubas, savo aikštelėje po dviejų pratęsimų 91:87 (12:18, 14:23, 24:20, 22:11, 8:8, 11:7) įveikęs pirmąją nesėkmę patyrusius grupės lyderius Berlyno „Alba“ (Vokietija) krepšininkus.

Lietuvio sąskaitoje - 4 taškai, 1 sugriebtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, klaida ir pražanga. Per 22 žaidimo minutes (22:14) G. Gustas prametė tritaškį, pataikė 1 dvitaškį iš 4 bei realizavo abu baudų metimus.

Kitose grupės rungtynėse antrąją pergalę iškovojo Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) komanda, namuose po pratęsimo 85:78 (9:18, 18:18, 20:21, 22:12, 16:9) palaužusi Monso „Dexia“ (Belgija) ekipos pasipriešinimą.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) - Donecko „Doneck“ (Ukraina)               76:78

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Vilerbano „Asvel“ (Prancūzija) - Ostendės „Telenet“ (Belgija)          83:65

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Bandirmos „Banvit“ (Turkija) - „Gran Canaria 2014“ (Ispanija)          79:54

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) - Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija)   60:72

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija)       4  0  307:256
2. Trevizo „Benetton“ (Italija)              2  2  309:313
3. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija)            1  3  258:279
4. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija)             1  3  280:306

Į antrąjį etapą - Last 16 turnyrą - pateks dvi stipriausios kiekvienos grupės komandos.

Jos antrajame varžybų etape bus suskirstytos į keturias naujas grupes, o du stipriausi klubai pateks į ketvirtfinalį.

Turnyro nugalėtojui be pagrindinio prizo atiteks kelialapis į 2012-2013 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.