Čempionato atidarymo mačas baigėsi permainingomis lygiosiomis

Po vangaus pirmojo kėlinio įsibėgėjusios Pietų Afrikos Respublikos (PAR) ir Meksikos rinktinės apsikeitė įvarčiais bei užbaigė rungtynes 1:1.

Pirmąsias A grupės rungtynes maždaug 95 tūkstančių Johanesburgo „Futbolo miesto“ stadione susirinkusių žiūrovų akivaizdoje šeimininkai pradėjo pastebimai sukaustyti įtampos.

Meksikiečiai jau 2 minutę galėjo nutildyti PAR sirgalių minią, kai po vartininko Itumelengo Khune klaidos kilus sumaiščiai baudos aikštelėje Giovanio Dos Santoso smūgį blokavo gynėjai.

Meksikos komanda kontroliavo žaidimo tempą, o PAR futbolininkai nesėkmingai ieškojo progų kontratakoms. 19 min. trenerio Javiero Aguirre auklėtiniai perėmė kamuolį aikštės viduryje ir surengė greitą antpuolį. Atakos smaigalyje atsidūręs bene aktyviausias pirmojo kėlinio žaidėjas G.Dos Santosas iš toli smūgiavo šalia vartų.

33 min. Carlosas Vela tiksliu perdavimu surado į baudos aikštę įkirtusį Meksikos rinktinės puolėją Guillermo Franco - PAR komandą gelbėjo tik I.Khune reakcija.

Po 5 min. dėmesio centre atsidūrė jau pats C.Vela - Londono „Arsenal“ klubo krašto puolėjas iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į tuščius vartus, tačiau arbitras užfiksavo nuošalę.

Kėlinio pabaigoje kelių prie varžovų vartų aktyviau ieškoti pamėgino ir PAR komanda. Vienintelės turnyro šeimininkų progos pasižymėti neišnaudojo Katlego Mphela, pabėgęs nuo Meksikos ekipos gynėjų, tačiau galva nepasiekęs iš aikštės krašto skersuoto kamuolio.

Po pertraukos rungtynių eiga apsivertė aukštyn kojomis. PAR niekais pavertė Meksikos turėtą teritorinę persvarą - 55 min. šeimininkai surengė žaibišką kontrataką, po kurios „Kaizer Chiefs“ klubo saugas Siphiwe Tshabalala puikiu smūgiu į tolimąjį viršutinį vartų kampą pasiuntė kamuolį į tinklą, pelnydamas pirmąjį XIX pasaulio čempionato įvartį.

Praleistas smūgis sutrikdė Meksikos futbolininkus: PAR komanda turėjo bent kelias progas padvigubinti rezultatą. Vis dėlto taškas šiose rungtynėse dar nebuvo padėtas.

79 min. grubiai suklydo PAR gynybos grandis, savo baudos aikštelėje paleidusi iš karto net kelis Meksikos futbolininkus. Andreso Guardado perdavimą šaltakraujiškai „uždarė“ vienas labiausiai patyrusių komandos žaidėjų, „Barcelona" atstovas Rafaelis Marquezas.

Pačioje mačo pabaigoje dar vieną puikią galimybę pasižymėti turėjo PAR komanda, tačiau meksikiečius išgelbėjo vartų virpstas.

Rungtynės baigėsi rezultatu 1:1, o trenerio iš Brazilijos Carloso Alberto Parreiros auklėtiniams ir pilnutėlėms stadiono tribūnoms teko tenkintis lygiosiomis.

Nors dar prieš kelias dienas buvo tikimasi, kad pirmenybių atidarymo rungtynes stadione stebės legendinis buvęs PAR prezidentas Nelsonas Mandela, 91 metų demokratinių judėjimų Afrikoje pradininkas į „Futbolo miestą“ neatvyko dėl asmeninės tragedijos. Po ketvirtadienio vakarą Johanesburge vykusio čempionato muzikinio atidarymo koncerto automobilio avarijoje žuvo N.Mandelos 13 metų proanūkė.