„Celtics“ be R. Rondo po dviejų pratęsimų įveikė „Heat“ (rezultatai)

Šešių nesėkmių iš eilės seriją Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate nutraukė Bostono „Celtics“ (21/23) klubas, kuris savo aikštelėje po dviejų pratęsimų 100:98(22:26, 23:19, 19:23, 23:19, 6:6, 7:5) palaužė Rytų konferencijos lyderę Majamio „Heat“ (28/13) komandą.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje viską savo rankose laikė aikštės šeimininkai, kurie likus žaisti lygiai minutę dar pirmavo keturiais taškais – 85:81. Visgi iš pradžių Ray'us Allenas tritaškiu sumažino Majamio komandos atsilikimą iki minimumo (84:85), o Jasonui Terry pataikius abi baudas (87:84) rezultatą fantastišku tritaškiu išlygino LeBronas Jamesas – 87:87.

Pratęsimo metu žaidimo gijas savo rankose jau laikė svečiai, kurie po dviejų iš eilės L.Jameso dvitaškių buvo įgiję keturių taškų persvarą (93:89). Tačiau dviem analogiškomis atakomis atsakė Kevinas Garnettas ir komandoms teko žaisti antrąjį pratęsimą – 93:93.

Likus žaisti minutę iki antrojo pratęsimo pabaigos L.Jamesas dvitaškiu su pražanga dar kartą leido kiek lengviau atsikvėpti Majamio krepšininkams (98:95), tačiau keturiais taškais atsakė J.Terry ir Paulas Pierce'as, kurie vėl persvėrė rezultatą Bostono ekipai naudai – 99:98. Po tikslaus P.Pierce'o baudos metimo (100:98) „Heat“ komanda paskutinei atakai turėjo penkias sekundes, tačiau Shane'o Battiero tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Nugalėtojams, kurie Rytų konferencijoje užima aštuntąją poziciją, 24 taškus pelnė K.Garnettas (11 atk. kam., 4 rez. perd.), 17 – P.Pierce'as (13 atk. kam., 10 rez. perd.), 13 – J.Terry, 11 – Jeffas Greenas, po 9 – Avery Bradley ir Leandro Barbosa.

Pratęsti keturių pergalių seriją Majamio klubui nepadėjo ir įspūdingas L.Jameso žaidimas. „Heat“ ekipos lyderis pelnė 34 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

21 tašką svečiams pridėjo pirmą kartą po karjeros „Celtics“ klube į „TD Garden“ areną sugrįžęs R.Allenas (tritaškiai 2/8), 17 – Dwyane'as Wade'as (7 rez. perd.), 16 – Chrisas Boshas (16 atk. kam.).

K. Bryantas vėl žaidė komandinį krepšinį

Kobe Bryantas antrose rungtynėse iš eilės tausojo kamuolį, o Los Andželo „Lakers“ (19/25) klubas antrose rungtynėse iš eilės šventė pergalę. Šį kartą dešimtąją vietą Vakarų konferencijoje užimantis klubas namuose 105:96 (27:23, 25:30, 23:22, 30:21) įveikė į antrąją poziciją Vakaruose nukritusius Oklahomos „Thunder“ (34/11) krepšininkus.

K.Bryantas per 39 minutes pelnė 21 (dvitaškiai 8/12, baudos 5/6) tašką, atkovojo 9 kamuolius, atliko 14 rezultatyvių perdavimų, blokavo varžovo metimą, perėmė kamuolį, 3 sykius suklydo ir kartą prasižengė.

17 taškų prie pergalės pridėjo Steve'as Nashas, 16 – Pau Gasolis (dvitaškiai 7/10), 15 – Metta World Peace (10 atk. kam.), 12 – Antawnas Johnsonas, 11 – Earlas Clarkas, 8 – Dwightas Howardas (baudos 2/10, 10 atk. kam.).

Oklahomos komandoje išsiskyrė Kevinas Durantas (35 tšk., baudos 12/14), Russelllas Westbrookas (17 tšk., 9 atk. kam., 13 rez. perd.) bei Serge Ibaka ir Kendrickas Perkinsas (po 10 tšk.).

C. Athony išplėšė pergalę „Knicks“

Carmelo Anthony pelnė 42 taškus ir pataikė 9 tolimus metimus iš 12 bandymų, o jo atstovaujamas Niujorko „Knicks“ (27/15) klubas namuose 106:104 (27:25, 25:27, 30:22, 24:30) įveikė Atlantos „Hawks“ (25/19) krepšininkus.

Pergalę aikštės šeimininkams dvitaškius su abejotina Josho Smitho pražanga likus žaisti 12,5 sekundės išplėšė C.Anthony. Tiesa, pats J.Smithas turėjo galimybę tapti didvyriu, tačiau jo tritaškis aidint finalinei mačo sirenai tikslo nepasiekė.

Antrąją poziciją Vakarų konferencijoje užimančiam Niujorko klubui po 18 taškų pridėjo Amare'as Stoudemire'as (8 atk. kam.) ir J.R.Smithas, 12 – Raymondas Feltonas (10 rez. perd.), 8 – Imanas Shumpertas.

Svečių gretose pasižymėjo Jeffas Teague (27 tšk., 6 rez. perd.), J.Smithas (20 tšk.), Alas Horfordas (16 tšk. ir 6 atk. kam.), DeShawnas Stevensonas (15 tšk.) bei Kyle'as Korveris (13 tšk. ir 7 atk. kam.).