Burkina Fasas rungtynių pabaigoje iškovojo tašką prieš Nigeriją

Afrikos Nacijų Taurėje buvo žaidžiami C grupės mačai. Juose abi rungtynės pasibaigė taikiai 1-1. Nigerijos rinktinė, ilgą laiką pirmavusi 1-0, pačioje mačo pabaigoje praleido įvartį ir turėjo tenkintis lygiosiomis su Burkina Fasorinktine.

Nigerija pirmajame kėlinyje ilgiau valdė kamuolį ir atakas grindė pozicišku žaidimu, o Burkina Fasas stengėsi kontratakuoti, tačiau Nigerijos gynėjai sėkmingai gindavosi.

Atjaunėjusi Nigerijos rinktinė ne tik sėkmingai gynėsi, tačiau ir pavojingai puolė. 23 minutę komandai pavyko įmušti įvartį. Brownas Ideye atliko puikų perdavimą kulnu ir įvartį vienu lietimu įmušė Maskvos „Spartak“ klube žaidžiantis puolėjas Emmanuelis Emenike.

Iki kėlinio pabaigos Nigerija ir toliau žaidė kiek geriau, tačiau nei jie, nei Burkina Fasas iki pertraukos įvarčių daugiau neįmušė.

Burkina Fasas antrą kėlinį stengėsi pradėti aktyviai. Ši Afrikos rinktinės atliko keletą smūgių, tačiau jie nebuvo tikslūs. Nigerija taip pat neužmiršo puolimo, tačiau ir šiai šaliai pritrūkdavo taiklumo.

Sužaidus apie valandą abi šalys sukūrė po labai pavojingą išpuolį. Tačiau abiejų rinktinių puolėjai iš dėkingų situacijų smūgiavo šalia vartų.

75 minutę Nigerija liko žaisti dešimt prieš vienuolika. Efe Ambrose už pražangą gavo antrą geltoną kortelę ir turėjo palikti rungtynes.

Burkina Fasas, turėdamas kiekybinį pranašumą, nesugebėjo smarkiai presinguoti savo varžovų. Nigerija sėkmingai žaidė gynyboje, o atliktus smūgius patikimai gaudė Nigerijos vartininkas Vincentas Enyeama. Taip pat pavojingai žaidė šios rinktinės puolėjai, kurie ne kartą buvo atlikę pavojingą kontrataką, tačiau įmušti įvarčio daugiau jie nesugebėjo.

Tuo metu Burkina Fasas pačioje mačo pabaigoje sugebėjo suduoti lemiamą smūgį ir išlyginti rezultatą. Iki rungtynių pabaigos likus vos 10 sekundžių, Burkina Fasas atliko greitą kontrataką ir išlyginamąjį įvartį pelnė „Lorient“ atakuojantis saugas Alainas Traore. Šis įvartis ir padovanojo Burkina Fasui svarbų tašką.

Kiek anksčiau vykusiose rungtynėse susitiko dabartinė Afrikos čempionė Zambija ir Etiopijos rinktinė. Šios rungtynės baigėsi taikiai 1-1, nors Zambija didžiąją varžybų dalį turėjo kiekybinį pranašumą.

Pirmasis kėlinys Etiopijai susiklostė tikrai nesėkmingai. Nors 25 minutę šios šalies rinktinė gavo progą išsiveržti priekį, nes dėl pražangos baudos aikštelėje į Zambijos vartus buvo paskirtas vienuolikos metrų baudinys, tačiau Saido Salahdino baudinį atlaikė Zambijos vartininkas.

Neįmušę vienuolikos metrų baudinio, Etiopija greitai liko žaisti dešimtiese. Už grubią pražangą iš aikštės išvarytas buvo rinktinės vartininkas Tasew Jemalas.

Afrikos čempionai dar pirmajame kėlinyje sugebėjo išnaudoti savo kiekybinį pranašumą. Kėlinio pabaigoje Zambijos gretose įvartį pelnė Collinsas Mbesuma.

Įpusėjus antrajam kėliniui Etiopijai visgi pavyko išlyginti rezultatą. 65 minutę galingu smūgiu pasižymėjo Adane Girma.

Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis mačo įvartis ir Zambija savo titulo ginimą pradėjo ne itin sėkmingai bei pirmas rungtynes sužaidė lygiosiomis.