„Braga“ ir „Porto“ pateko į Europos lygos finalą

Ketvirtadienio vakarą buvo žaidžiami abiejų UEFA Europos lygos pusfinalių atsakomieji mačai. Po jų paaiškėjo, jog gegužės 18-ąją dieną Airijos sostinėje Dubline vyksiančiame turnyro finale dėl titulo kovos dvi Portugalijos ekipos – „Braga“ ir „Porto“.

Ispanijoje vykusiose rungtynėse kovėsi šios šalies „Villarreal“ ekipa ir Portugalijos čempionų „Porto“ klubas. Pirmasis mačas buvo pasibaigęs portugalų pergale 5-1, todėl ispanus išgelbėti galėjo tik stebuklas, kuris neįvyko.

Pirmasis rungtynių įvartis krito 17 minutę, kai „geltonųjų submarinų“ narys Rubenas Gracia Cani, gavęs perdavimą iš komandos draugo, smūgiu pažeme vienu lietimu nuginklavo vartininką.

Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos, 40 minutę, rezultatas tapo lygus portugalų ekipos puolėjas Hulkas, dėka rikošeto, pelnė įvartį. Prasidėjus antrajam kėliniui „Porto“ pasižymėjo dar kartą, kai kamuolį į vartus pasiuntė Radamelas Falcao.

Nepaisant to, beveik neįmanomo siekiantys šeimininkai nepasidavė iki rungtynių pabaigos. 75 ir 80 minutėmis pastangos pasiteisino, kai įvarčius atitinkamai įmušę Joanas Capdevila ir Giuseppe Rossi. Deja, patekimui į finalą trūko dar net keturių įvarčių.

Tuo metuPortugalijoje kovėsi dvi šios šalies komandos – „Braga“ ir Lisabonos „Benfica“. Pirmajame pusfinalio mače 2-1 triumfavo lisaboniečiai, tačiau atsakomosiose rungtynėse 19 minutę kamuolį į vartus galva pasiuntė Custodio ir minimaliu rezultatu laimėjusi „Braga“ pateko į finalą dėl geresnio išvykos įvarčių santykio.

Rezultatai:

„Braga“ 1 – 0 „Benfica“
(Pirmas mačas 1-2, bendras rezultatas *2-2)
19' [1 - 0] Custódio

„Villarreal“ 3 – 2 „Porto“
(Pirmas mačas 1-5, bendras rezultatas 4-7)
17' [1 - 0] Rubén Gracia Cani
40' [1 - 1] Hulk
48' [1 - 2] Radamel Falcao
75' [2 - 2] Joan Capdevila
80' [3 - 2] Giuseppe Rossi (11 m)

Šiame straipsnyje: Europos taurėbragaPorto