BBL: susiėmęs rungtynių viduryje „Žalgiris“ nugalėjo „Ventspils“ (papildyta)

Permainingi Baltijos krepšinio lygos (BBL) pusfinaliai staigmenų neatnešė: finale kovos favoritai Kauno "Žalgiris" ir Vilniaus "Lietuvos rytas".

"Žalgiris" BBL finalo ketvertą Vilniuje pradėjo pergale prieš "Ventspils" (Latvija) komandą rezultatu 86:74 (22:17, 16:28, 29:8, 19:21). Nors latviai pusę rungtynių išlaikė rungtynių intrigą, per pertrauką kauniečiai padarė išvadas ir neleido varžovams pagalvoti apie pergalę.

Mačo pradžioje galingiau žaidė „Žalgiris“. Keletą kartų sėkmingai spurtavę kauniečiai, vedami Tado Klimavičiaus, kėlinio viduryje buvo atitrūkę nuo varžovų 15:6. Tačiau latviai turėjo savų argumentų ir ėmė mažinti skirtumą. Tik Aleksandro Čapino tritaškis kėlinio pabaigoje leido žalgiriečiams išlaikyti apčiuopiamą persvarą - 22:17.

Po pertraukėlės „Žalgiris“ vėl kiek nutolo nuo oponentų, o „Ventspils“ dar kartą atsakė spurtu ir neleido BBL vicečempionams pabėgti. 18 min. latviai išsiveržė į priekį (34:35) ir perėmė iniciatyvą. Neįtikėtinas Janio Strelnieko metimas iš vidurio aikštės paskutinę kėlinio sekundę užbaigė nesėkmingą „Žalgiriui“ žaidimo atkarpą - 38:45.

Antrąją rungtynių dalį kauniečiai pradėjo pastebimai labiau susikaupę. Penkių minučių atkarpą „Žalgiris“ laimėjo 13:3, o „Ventspils“ krepšininkams vis sunkiau sekėsi įveikti oponentų gynybą. Kol Latvijos komanda dažnai desperatiškais metimais bandė pralaužti gynybinius redutus, „Žalgiris“ ėmė didinti savo persvarą. 27 min. po Mario Delašo dvitaškio ir realizuoto baudos metimo kauniečiai pirmavo jau 62:50. Kėlinį baigęs A.Čapino taikliu tolimu metimu ir Martyno Pociaus reidu po krepšiu, “Žalgiris” buvo priekyje 67:53.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynių scenarijus nebesikeitė: žalgiriečiai laikė saugų atstumą nuo oponentų, tačiau jo padidinti nebesugebėjo, o netiksliai sužaisti epizodai vertė komandos trenerį Darių Maskoliūną griebtis minutės pertraukėlės. Priešpaskutinę rungtynių minutę M.Pociaus tritaškis padidino "Žalgirio" pranašumą iki 14 taškų, o mačą kauniečiai laimėjo 86:74.

BBL finale šeštadienį "Žalgiris" už pralaimėjimą praėjusių metų lemiamame mače mėgins atsirevanšuoti Vilniaus "Lietuvos rytui", pirmajame pusfinalyje pranokusiam "Šiaulius".

Rezultatyviausi žaidėjai. "Žalgiris": M.Brownas 17, T.Klimavičius (7 atk. kam.) 16, T.Watsonas 14, A.Čapinas (5 kl.) 9, M.Pocius ir D.Šalenga - po 8, M.Delašas 6, M.Begičius 4, S.Venė ir M.Kalnietis (6 rez. perd.) - po 2.

"Ventspils": J.Strelniekas 16, M.Jurevicus 12, D.Bertanas 9, A.Škelė ir R.Zakis - po 8, E.Kalvė 7, A.Berzinis ir L.Blausas - po 5, A.Strelniekas ir M.Kedzo - po 2.

Komandų rodikliai. ("Žalgiris" ir „Ventspils“) Dvitaškiai – 25/45 (56 proc.) ir 24/44 (55), tritaškiai – 6/15 (40) ir 5/21 (24), baudos – 18/21 (86) ir 11/23 (48), atkovota kamuolių 36 ir 33, perimta 7 ir 9, rezultatyvūs perdavimai – 14 ir 8, klaidų 15 ir 13.

Trenerių komentarai. Darius Maskoliūnas („Žalgiris“): "Kaip ir tikėjomės, lengva nebuvo. Ypač nudžiugino trečias kėlinys - gynėmės taip, kaip norėjome ir kaip turėjome gintis visas keturiasdešimt minučių. Nesakau, kad tai - etaloninė gynyba, svarbiausia, kad žaidėjai laikėsi mūsų principų ir taisyklių. Antrame kėlinyje mus kiek išbalansavo keitimai, o „Ventspils“ „pagavo“ tą momentą ir buvo išsiveržę į priekį. Keitimai buvo priverstiniai, žaidėjai rinko pražangas - tikrai neturėjau plano prieš rungtynes trūks plyš panaudoti visus dvylika žaidėjų. Atsarginiai žaidėjai stengėsi, bet neprilygo starto penketo krepšininkams.

Vis dėlto džiaugiuosi, kad pavyko pataupyti pagrindinių žaidėjų jėgas, nes rytoj jų reikės daug. Laukia iki kaulų smegenų žinomas varžovas. Manau, nei vienas mūsų krepšininkas nepervargo, o „Lietuvos ryto“ gretos išretėjusios. Ilgesnis atsarginių suolelis galėtų būti koziris, bet tik tuo atveju, jei visi žaidėjai bus nusiteikę kovai 120 proc."

Silvano Poropatas („Ventspils“): "Pirmąją rungtynių pusę žaidėme gerai. Pirmas ketvirtis buvo kiek mieguistas, bet antrajame gynėmės gerai, o tai leido laisviau jaustis ir puolime. Gerai žaidėme du prieš du ir išnaudojome vidurio puolėjus. Po pertraukos „Žalgirio“ gynyba ženkliai pagerėjo. Mums reikėjo sukti galvą, kaip pelnyti taškus, ir tuo pačiu patys praleidome daugiau varžovų atakų. Žaidėjai pavargo, prarado koncentraciją ir nepataikė baudų. Lauksime rytdienos rungtynių dėl trečiosios vietos. „Šiauliai“ šiandien žaidė gerai, bet mes taip pat nebuvome blogi."

Šiame straipsnyje: BBLŽalgirisVentspils