BBL pusfinalis: „Žalgiris“ nepadoriu rezultatu sutriuškino „Ventspils“

Kauno sporto halėje vyksta BBL finalo ketverto kovos. Pirmajame pusfinalio mače aikštės šeimininkas Kauno "Žalgiris" priėmė svečius iš Latvijos - "Ventspils" krepšininkus.

"Žalgiris" jau nuo pirmojo kėlinio pradžios susikūrė dviženklę persvarą, kurią visų rungtynių metu tik didino. Aikštės šeimininkai iškovojo triuškinančią pergalę 108:55 ir pateko į turnyro finalą, kuriame rytoj susikaus su Vilniaus "Lietuvos ryto" arba Rygos VEF klubu.

Kauniečiai šioms rungtynėms neregistravo Aleksandro Čapino ir Bobano Marjanovičiaus, o į rikiuotę po trijų praleistų rungtynių grįžo Martynas Pocius.

Rungtynes kauniečiai pradėjo tokia startine sudėtimi: D.Collinsas, M.Brownas, A.Milaknis, T.Klimavičius ir T.Pleistedas.

Mačas prasidėjo permainingai. Nuo pat dvikovos pradžios "Žalgiris" turi iniciatyvą, tačiau latviai gana aktyviai priešinosi.

Pirmosiomis minutėmis žalgiriečių persvara 12:10, tačiau tuomet du taškus pelnė Travisas Watsonas, baudos metimus pataikė Mantas Kalnietis, o sėkmingą atkarpą dėjimu baigė Paulius Jankūnas - 18:10.

Antroje kėlinio pusėje iniciatyva priklausė "Žalgiriui". Dar du taškus pataikė P.Jankūnas, o netrukus T.Watsonas įmetė su pražanga. "Žalgiris" įgijo rekordinį 13 taškų pranašumą - 23:10.

Ilias Zouro auklėtiniai nemažino apsukų ir įspūdingai sužaidę kėlinio pabaigą susikrovė 16 taškų persvarą. Po pirmojo ketvirčio "Žalgiris" pirmavo 30:14.

Antrojo kėlinio pradžia vėl priklausė šeimininkams. Tado Klimavičiaus tikslus metimas, penki iš eilės Marcuso Browno taškai ir "Žalgirio" persvara 40:21.

Kėlinio viduryje taikliais metimais apsikeitė skirtingose barikadų pusėse esantys broliai Saulius ir Mindaugas Kuzminskai. Žalgiriečių pranašumas akivaizdus - 47:22.

Likus trims minutėms iki didžiosios pertraukos, kauniečiai įgijo 30 taškų persvarą - 52:22.

Ypač pakiliai ir rezultatyviai rungtyniavęs "Žalgiris" viską išsprendė jau per pirmuosius du kėlinius. Po pirmųjų dviejų kėlinių - 61:25.

Po pirmųjų dviejų kėlinių rezultatyviausi žaidėjai:

„Žalgiris“: Marcusas Brownas 11, Paulius Jankūnas 10.

„Ventspils“: Brandonas Hunteris 11, Akselis Vairogas 6.

"Žalgiris" ir po pertraukos nesustojo. Likus trims minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos kauniečiai susikrovė nepadorią 50 taškų persvarą - 83:33.

Po trijų kėlinių - 87:33.

Likus penkioms minutėms "Žalgiris" pelnė 101-ąjį tašką. Tai padarė Mantas Kalnietis.

Rungtynių pabaigoje "Ventspils" krepšininkams pavyko išlaikyti deficitą nepadidėjusį, tačiau tai jiems buvo menka paguoda. "Žalgiris" iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 108:55.

"Žalgiris": M.Brownas 21, M.Kalnietis 14 (8 rez. perd.), M.Kuzminskas 12, T.Watsonas ir T.Klimavičius po 11, T.Delininkaitis ir P.Jankūnas po 10.