BBL pusfinalis: „Lietuvos rytas“ neatsilaikė prieš Rygos VEF (68:79)

Kauno sporto halėje vyko antrasis BBL pusfinalis, kuriame Vilniaus "Lietuvos rytas" susitiko su Rygos VEF klubu iš Latvijos.

Favoritų laikyti "Lietuvos ryto" krepšininkai neatlaikė įtampos ir sensacingai 68:79 pralaimėjo savo varžovams. Ramūno Butauto vadovaujamas Rygos VEF klubas tapo pirmuoju Latvijos klubu, kuriam per šio turnyro istoriją pavyko prasimušti į finalą.

Iki šiol visuose šešiuose finaluose kovodavo Kauno "Žalgirio" ir Vilniaus "Lietuvos ryto" komandos. Rytoj VEF varžovu turnyro finale bus šeimininkas "Žalgiris", o "Lietuvos rytas" bus priverstas tenkintis tik kova dėl bronzos mažajame finale prieš "Ventspils".

Susitikimą vilniečiai pradeda tokiu startiniu penketuku: D.Strawberry, B.Newley, S.Jasaitis, M.Bjelica ir C.Nalga.

Dvikovos pradžia permaininga. Iniciatyva priklausė latviams, tačiau kėlinio viduryje "Lietuvos rytas" išsiveržė į priekį (9:8). Vis dėlto netrukus VEF sugebėjo rezultatą vėl persverti 13:11.

Pirmosiomis minutėmis vilniečiams tikra mįsle tapo S.Valteris. Latvis iš 13 savo komandos taškų įmetė net 9.

"Lietuvos rytui" taip ir nepavyko perimti įvykių kontrolės į savo rankas - 20:24. Pirmasis kėlinys baigėsi tokiu rezultatu.

Antrajame kėlnyje latviai iniciatyvos neperleido. Pirmosiomis minutėmis VEF išsaugojo 3-5 taškų persvarai 23:28.

Keturi iš eilės T.Caino taškai padidino latvių persvarą iki 7 taškų - 36:29.

Po gražaus A.Rašičiaus perdavimo J.Valančiūnas pelnė du taškus, tačiau komandos išėjo ilsėtis VEF pirmaujant 38:31.

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų rungtynių:

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 7, Kenanas Bajramovičius 7.

VEF: Sandis Valteris 9, Artiomas Parakhouskis 8.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo "Lietuvos rytas", tačiau priartėti prie kovingai nusiteikusių svečių nebuvo lengva. Į kiekvieną vilniečių taiklų metimai, VEF vis rasdavo atsaką.

A.Rašičius tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 5 taškų, tačiau jau kitoje atakoje tokią pačia tolimą "bombą" pataikė nesulaikomas Sandis Valteris.

Kėlinio viduryje "Lietuvos rytui" pavyko varžovus prisivyti. Po taiklių Simo Jasaičio metimų - 43:45.

B.Bakičius pataikė tritaškį, o T.Cainas - 2 taškus ir VEF vėl susigrąžino 7 taškų persvarą 50:43.

Po trijų kėlinių Latvijos klubas pirmavo 52:48.

Tarsi ant sūpuoklių - 54:57.

Likus 7 minutėms iki mačo pabaigos vilniečiams pavyko rezultatą sušvelninti iki minimumo 56:57, tačiau netrukus latviai vėl atitrūko 58:65.

Likus 2:45 vilniečiai atsiliko 64:71.

Mačo pabaigoje "Lietuvos rytas" bandė išsigelbėti, tačiau latviai neklydo. VEF iškovojo sensacingą pergalę 79:68.

Šiame straipsnyje: BBLLietuvos rytasvef