BBL Prezidento tautę laimėjo „Lietuvos rytas“

LKL vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo pirmąjį trofėjų šį sezoną - BBL Prezidento taurės turnyro finale vilniečiai 80:78 (28:20, 22:25, 14:18, 16:15) nugalėjo varžybų šeimininkę Rygos "Barons" komandą. Pusfinalyje „Lietuvos rytas“ nugalėjo Gomelskio taurės laimėtoją Kauno „Žalgirį“, rašo krepsinis.net.

Komandos pasirinko greito žaidimo taktiką, atiduodavo po kelis perdavimus ir atakuodavo krepšį, nors iki atakos pabaigos dar likdavo daug laiko. Kur kas taikliau metė vilniečiai, kurie jau po trijų minučių pirmavo dviženkliu skirtumu 13:3. Nors latviai mėgino vytis vilniečius, panaikinti deficitą jiems nesisekė. Po pirmojo kėlinuko „Lietuvos rytas“ pirmavo 28:20.

Antrajame kėlinuke „Lietuvos rytas“ susigrąžino dviženklį skirtumą, tačiau G.Gustas inicijavo latvių spurtą, pataikydamas du tritaškius ir sušvelnindamas skirtumą iki 5 taškų (26:31). „Barons“ jėgos neseko: vieną tritaškį įmetė K.Berzins, o R.Brightas - du ir šeimininkai išsiveržė į priekį 37:35. Tačiau sėkmingas M.Anisimovo ir M.Gecevičiaus žaidimas leido "Lietuvos rytui" susigrąžinti persvarą, o 4 taškus kėlinuko pabaigoje įmetęs B.Milisavljevičius padidino Lietuvos ekipos pranašumą iki 5 taškų - 50:45.

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje nesikeitė. „Lietuvos rytas“ turėjo nedidelį pranašumą, o latviai mėgino pasivyti varžovus. Po M.Prekevičiaus tritaškio vilniečiai įgijo 7 taškų persvarą (59:52), bet G.Gusto tolimas metimas sumažino latvių deficitą iki 3 taškų - 59:62. „Lietuvos rytas“ turėjo kamuolį paskutinės atakos metu, tačiau vilniečiai suklydo, o į puolimą nuskubėjęs A.Henningas galingai įdėjo iš viršaus ir sušvelnino skirtumą iki minimumo 63:64.

Ketvirtajame kėlinuke po dviejų iš eilės A.Henningo metimų šeimininkai išsiveržė į priekį 69:66. Bet iniciatyvos ėmėsi B.Milisavljevičius, kuris pataikė dvitaškį ir tritaškį bei suteikė „Lietuvos rytui“ 4 taškų pranašumą - 73:69. Netrukus tris baudos metimus pataikė M.Gecevičius ir vilniečių persvara šoktelėjo iki 6 taškų (78:72). Tačiau latviai nenuleido rankų ir pelnę 6 taškus be atsako išlygino rezultatą (78:78).

S.Babrauskas išvedė „Lietuvos rytas“ į priekį, o tris šansus įmesti paskutinės atakos metu turėjusi "Barons" komanda galimybėmis nepasinaudojo ir vilniečiai iškovojo BBL Prezidento taurę - 80:78.

„Lietuvos rytas“ komandoje naudingiausiu žaidėju pripažintas Martynas Gecevičius, o "Barons" - Kaspars Berzins.