BBL ketvirtfinalis: Kauno „Žalgiris“ – Kėdainių „Nevėžis“ 104:70

Kauno „Žalgiris“ sėkmingai pradėjo žygį į Baltijos krepšinio lygos (BBL) elito diviziono finalo ketvertą.

Žalgiriečiai Kauno sporto halėje įvykusiose pirmose ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynėse 104:70 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“.

„Žalgiris“ po Manto Kalniečio, Trento Plaistedo ir Pauliaus Jankūno taškų pirmavo 8:0. Kėdainiečiai nesutriko ir sugebėjo pasivyti mačo favoritus - 12:12. Kauno ekipa netrukus vėl perėmė iniciatyvą: pataikė Bobanas Marjanovičius, Tadas Klimavičius, Mindaugas Kuzminskas ir - 24:17. Pirmą kėlinį 24:19 laimėjo „Žalgiris".

Antrame kėlinyje kauniečiai padidino skirtumą – 37:26, o po pirmos mačo dalies turėjo dviženklę persvarą - 48:37.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ dar galingiau šovė tolyn – 60:44. Kauno krepšininkai nepraleido progų pademonstruoti efektingą žaidimą: M.Kuzminskas, pagavęs kamuolį ore, jį į krepšį įkrovė su varžovo pražanga - 72:53. Po trijų kėlinių - 75:55 žalgiriečių naudai. Jokių vilčių Kėdainių komandai „Žalgiris" nesuteikė ir ketvirtame kėlinyje - 78:58, 89:66.

„Pastaruoju metu kėdainiečių žaidimas pagerėjo, tačiau vis tiek „Žalgirio" ir „Nevėžio" pajėgumas gerokai skiriasi. Pirmus du kėlinius mūsų varžovai priešinosi atkakliau, bet per antrą mačo dalį sukaupėme akivaizdžią persvarą. Dar liko atsakomoji dvikova, bet manau, kad „Žalgiris" jau pateko į Baltijos krepšinio lygos elito diviziono finalo ketvertą", - po varžybų sakė „Žalgirio" klubo sporto direktorius Rimantas Grigas.

Pirmą kartą BBL elito diviziono turnyro istorijoje Kauno krepšininkai praleido reguliarų sezoną, o Kėdainių klubas jį baigė šeštoje pozicijoje (13 pergalių ir 9 pralaimėjimai). Sėkmingiausiai pasirodė Rygos VEF (17, 5), į atkrintamąsias varžybas taip pat pateko „Ventspils“ (17, 5), Tartu „Rock“ (14, 8), Prienų „Rūdupis“ (14, 8) ir „Šiauliai“ (13, 9).

Pergale ketvirtfinalį pradėjo „Ventspils“ ekipa su Sauliumi Kuzminsku, namuose 84:77 (17:20, 23:24, 18:13, 26:20) palaužusi „Rock“ krepšininkus. S.Kuzminskas nugalėtojams pelnė 5 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Rytoj pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes žais VEF – „Rūdupis“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“.

BBL elito diviziono finalo ketverto turnyras vyks balandžio 9-10 dienomis Kaune.

Rungtynių statistika

„Žalgiris" – „Nevėžis" 104:70 (24:19, 24:18, 27:18, 29:15). T.Klimavičius 21 taškas (9 atkovoti kamuoliai), P.Jankūnas 19 (8 atkovoti kamuoliai), M.Pocius 14 (5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), M.Kuzminskas 13, M.Kalnietis 8 (4 rezultatyvūs perdavimai), T.Delininkaitis 7, B.Marjanovičius, T.Pleistedas ir O.Samhanas po 6, A.Milaknis 3, D.Collinsas 1/E.Dimša 16 (8 atkovoti kamuoliai), L.Mikalauskas 12, R.Alijevas 10 (8 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos), V.Čižauskas 9, L.Brazdauskis 8, T.Rakauskas 7, M.Simonavičius 6, P.Beliavičius 2. Komandų rodikliai: dvitaškiai – 38/59 (64 proc.) ir 13/33 (39 proc.), tritaškiai – 4/14 (28) ir 8/29 (27), baudų metimai – 16/25 (64) ir 20/26(77), atkovota kamuolių – 50 ir 32, perimta – 10 ir 8, rezultatyvūs perdavimai – 25 ir 14, klaidos – 12 ir 15.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisBBL finalo ketvertas

zalgiris

zalgiris portretas
ir taip aisku kad laimes

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Žėk, ka gera ŽALGIRS išplėš sunką pergalę prieš.......biednus ir žalius kaimiečius...negaliu atsistebėti, už ką Žalgiriui savivaldybė duoda po 4 milijonus, kad tie net prieš kaimiečius nelabai moka lošt