Australijos rinktinė nusileido Slovėnijos krepšininkams

Pasaulio vyrų krepšinio čempionate lieka vis mažiau pažįstamų veidų. Trečiajame aštuntfinalio susitikime tris su Vilniaus "Lietuvos ryto" klubu sąsajų turinčius žaidėjus savo gretose turinti Australijos rinktinė net 58:87  (8:16, 13:26, 24:29, 13:16) nusileido Slovėnijos krepšininkams ir baigė pasirodymą pirmenybėse.

Slovėnai ketvirtfinalyje susitiks su Turkijos arba Prancūzijos rinktine. Šios komandos sąskaitas aiškinsis sekmadienį vakare.

Australijos rinktinė susitikimą pradėjo susikausčiusi ir slovėnai tuo kaip mat pasinaudojo. Įpusėjus pirmajam kėliniui australai dar buvo nepelnę nei taško, o Jaka Lakovičiaus ir Primožo Brezeco vedini Slovėnijos rinktinės krepšininkai jau turėjo septynių taškų persvarą - 7:0.

Visos be išimties Bretto Browno auklėtinių atakos tikslo nepasiekė, o J.Lakovičius baudų metimais bei Goranas Dragičius tritaškiu dar labiau nutolini europiečius - 12:0. Kėlinio pabaigoje jau australai pelnė šešis taškus be atsako ir po Matthew Nielseno dėjimo skirtumas aptirpo iki šešių taškų - 12:6. Per likusį laiką šiek tiek sėkmingiau rungtyniavo slovėnai, kurie po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje rezultatu 16:8.

Antrojo kėlinio pradžia Australijos ekipai ir toliau nieko gero nežadėjo. Sužaidus dvi minutes tritaškius pataikė Sani Bečirovičius ir J.Lakovičius, o slovėnų persvara išaugo iki keturiolikos taškų - 22:8. Tolimų metimų lietų slovėnai tęsi ir įpusėjus kėliniui, kai po Urošo Slokaro tikslaus metimo Slovėnijos krepšininkų persvara dar labiau išaugo - 28:12. Memi Bečirovičiaus treniruojama komanda vienu metu buvo įgijusi net devyniolikos taškų persvarą (37:18), o paskutinėmis kėlinio akimirkomis J.Lakovičius tritaškiu metimu viršijo dvidešimties taškų slovėnų persvarą - 42:21.

Po didžiosios pertraukos abi komandos ėmė rungtyniauti labai rezultatyviai, tačiau australams ne tik nepavyko sumažinti turėto deficito, bet sužaidus keturias minutes jis dar labiau išaugo - 32:56. Nepaisant visų Australijos rinktinės krepšininkų pastangų, slovėnai tikslių metimų dėka išlaikė triuškinančią persvarą iki pat ketvirčio pabaigos ir prieš lemiamas dešimt minučių jau pirmavo 71:45.

Paskutinis kėlinys šiose rungtynėse jau tebuvo formalumas. Slovėnai be didesnių sunkumų išsaigojo solidžią persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 87:58.

Slovėnija: J.Lakovičius 19 (tritaškiai 5/11), P.Brezecas 12 (dvitaškiai 5/7), G.Dragičius 10, M.Zupanas, S.Bečirovičius ir U.Slokaras - po 8, B.Nachbaras 7.

Australija: P.Millsas ir J.Inglesas - po 13, M.Nielsenas 12, D.Andersenas 8....B.Newley 3, A.Baynesas 2.