Aukščiausio pažymio nusipelnė tik D.Rasimovičiūtė

Patenkinamai – taip įvertintas Lietuvos sportininkų pasirodymas šiemet vasarį vykusiose Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse.

Olimpiados rezultatai aptarti Vilniuje surengtame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vykdomojo komiteto posėdyje.

LTOK viceprezidentas, ekspertų komisijos pirmininkas Algirdas Raslanas supažindino su komisijos išvadomis bei pateikė Lietuvos rinktinės dalyvavimo Vankuverio žiemos žaidynėse įvertinimą. Jo nuomone, visus procesus buvo bandoma suvaldyti programos „Vankuveris 2010“ rėmuose. Programa įvykdyta patenkinamai. Žiemos sporto šakoms buvo taikomas vasaros sporto šakų modelis: centralizuotas rengimas, suformuotos sporto šakų rinktinės ir t.t.

Lyginant su Turino žaidynėmis (2006 m.), pasirengimas Vankuveriui buvo daug geriau finansuojamas. O pagrindiniai trūkumai - nėra sąlygų vystyti uždaros veiklos sporto šakas (čiuožimai, ledo ritulys), nėra didesnės konkurencijos tarp sportininkų, menkas visuomenės dėmesys bei nepakanka varžybų.

Mokslininkų nuomonę išsakė Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) profesorius, ekspertų komisijos pirmininko pavaduotojas Juozas Skernevičius. Jis pateikė kiekvieno olimpiečio atliktų mokslinių tyrimų analizę, supažindino su tyrimų metodika. Apie pasirengimą Vankuverio žaidynėms kalbėjo Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis, Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Lietuvos olimpiečių pasirodymas Vankuveryje įvertintas taip: biatlonininkės Dianos Rasimovičiūtės - gerai, slidininkų Manto Strolios, Modesto Vaičiulio ir Aleksejaus Novoselskio - patenkinamai, slidininkės Irinos Terentjevos ir kalnų slidininko Vitalijaus Rumiancevo - nepatenkinamai.

LTOK prezidento A.Poviliūno nuomone, pasiūlymas pasirodymą Vankuverio žaidynėse vertinti patenkinamai, teisingai atspindi žiemos sporto situaciją mūsų šalyje. „Žiemai įvertinimas „patenkinamai“ nėra blogas“, - sakė prezidentas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad nedidelėje žiemos sporto šakų atstovų šeimoje vis dėlto trūko susiklausymo, nepakankami buvo ryšiai su mokslininkais, medikais. „Vankuveris - jau istorija. Reikia galvoti apie ateitį, apie Sočio žaidynes“, - pridūrė LTOK vadovas.

Vykdomasis komitetas patvirtino Lietuvos žiemos olimpinės rinktinės „Sočis 2014“ sportininkų atrankos kriterijus 2010-2011 m. sezonui. Taip pat patvirtinti sportininkų sąrašai. Pirmame - tik D.Rasimovičiūtė. Antrame - M.Strolia, A.Novoselskis, M.Vaičiulis, čiuožėjas Deivydas Stagniūnas. Trečiame - biatlonininkai Tomas Kaukėnas, Mindaugas Kavoliūnas, Karolis Dombrovskis, Karolis Zlatkauskas, Aliona Sosunova, Marija Kaznačenko, dailiojo čiuožimo atstovė Rimgailė Meškaitė, greitojo čiuožimo atstovė Agnė Sereikaitė, slidininkai Vytautas Strolia ir Ingrida Ardišauskaitė.

A.Raslano nuomone, reikia suburti ir rengti moterų ir vyrų biatlono rinktines, slidinėjimo vyrų sprinto rinktinę, rengti čiuožėjus trumpuoju taku ir dailiojo čiuožimo atstovus. Perspektyvius kalnų slidininkus rengti kooperuotomis federacijos ir tėvų lėšomis. Olimpinių programų komisijos pirmininkas Ritas Vaiginas sakė, kad labai nevienoda situacija žiemos sporto šakų federacijose. „Visos jos pateikė Kūno kultūros ir sporto departamentui savo strategiją ir vizijas iki Sočio žaidynių. Aišku tik, kaip dirbs ir ko sieks biatlono federacija, dar kalnų slidininkai. Kai kas sugebėjo pateikti tik varžybų protokolus, o kai kas - visai nieko neteikė“, - teigė jis.

Dar po mėnesio bus galutinai parengta ir LTOK vykdomasis komitetas turės patvirtinti programą „Sočis 2014“.


Šiame straipsnyje: RasimovičiūtėLTOKVankuveris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių