Arvydas Sabonis jaučiasi gerai, perkeltas į bendrąjį skyrių

Ketvirtadienio rytą Arvydas Sabonis iš Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Intensyviosios terapijos skyriaus buvo perkeltas į bendrą skyrių.

Krepšininkas paguldytas į vienvietę palatą.

Į klausimą, ar jam lova patogi ir ne per trumpa tokiam aukštaūgiui, skyriaus vedėja, Ūminio miokardo infarkto sektoriaus vadovė mokslų dr. Olivija Gustienė atsakė, kad lova yra universali.

Gydytojos teigimu, A.Sabonis šįryt jaučiasi gerai.

„Perduokit visiems, kad aš gyvas ir dar gyvensiu“, – vakar sakė Arvydas Sabonis, antradienio vakarą patyręs širdies infarktą ir klinikinę mirtį.

Žinia, kad A.Sabonis, treniravęsis jo pavarde pavadintame krepšinio centre, atsidūrė Kauno klinikų reanimacijoje, žaibu apskriejo ne tik Lietuvą. Antradienio vakarą, kai greitosios pagalbos automobilis su įjungtais švyturėliais ir sirena skrodė Kauno gatves, niekas nebūtų įtaręs, kad jame – didysis A.Sabonis, keturių vaikų tėvas, garsiausias šalies sportininkas.

Didžiausi daugelio šalių internetiniai sporto portalai skubėjo pranešti apie A.Sabonio sveikatos būklę. Ispanijoje trumpam buvo nutraukta UEFA čempionų lygos mačo radijo transliacija. Garsaus krepšininko gerbėjai per socialinius tinklus A.Saboniui linkėjo kuo greičiau pasveikti.

Linkėjimai pildosi. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius, Kardiologijos klinikos vadovas profesorius Remigijus Žaliūnas įžymiojo paciento sveikatos būklę, praėjus pusei paros po gyvybei pavojingo priepuolio, vertino gerai.

Ir užvakar A.Sabonis jautėsi neblogai. Krepšinio centre, esančiame Pašilės gatvėje, jis stebėjo Kauno „VIČI-Aisčių“ ir Kauno miesto savivaldybės komandų dvikovą. Po to sužaidė net penkias žaidimo „tris prieš tris“ partijas. A.Sabonio komanda pralaimėjo 2:3, todėl jos lyderis kovojo iš paskutiniųjų. Ir pasijuto blogai.

Niekada širdies ligomis nesirgęs A.Sabonis pirmadienį medikams tebuvo pasiskundęs tik nuovargiu.

A.Saboniui – 46-eri. Jo gyvybę padėjo išgelbėti kelios labai svarbios aplinkybės. Legendinį krepšininką širdies infarktas ištiko esant Kauno centre. Jis operatyviai buvo nuvežtas į Kauno klinikas – vieną iš nedaugelio šalies ligoninių, kurioje tokiais atvejais teikiama efektyviausia pagalba.

„Jei Arvydas būtų staiga susirgęs būdamas ne miesto centre arba būtų buvęs nuvežtas į kitą ligoninę, dabar kalbėtume ką kita. Arvydui buvo taikytos visos priemonės gyvybei išgelbėti. Tai ir pasiekta“, – tikino profesorius R.Žaliūnas.

Liga progresavo dar ir Klinikose. A.Sabonį ištiko klinikinė mirtis. Laimė, kad tai nutiko medikų akivaizdoje, ir žaibiška jų reakcija bei patirtis leido išsaugoti žymaus krepšininko gyvybę.

Širdies infarktas įvyko, nes krešulys užkimšo kraujagyslę. Ji buvo atverta laiku, todėl širdies raumuo nenukentėjo. Implantuotas stentas, kad kraujagyslė vėl nesusiaurėtų.

„Arvydui širdies raumuo pažeistas nedaug, tai rodo ne tik širdies funkcija, bet ir biocheminiai kraujo žymenys. Tai teikia vilties: jei liga nesikartos, manau, kad Arvydas sportuos kaip iki šiol“, – tikisi profesorius R.Žaliūnas.


Šiame straipsnyje: Arvydas Sabonis

NAUJAUSI KOMENTARAI

linkiu

linkiu portretas
linkiu kuo greiciau pasveikti!!!

dekoju

dekoju portretas
dekui Lietuvos medikam

linkejimas

linkejimas portretas
sveikatos tau, Arvydai
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių