A.Poviliūnas: tikiuosi, kad Londone varžysis daugiau nei 60 lietuvių

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas papasakojo apie tai, kaip Lietuvos sportininkams sekasi pirmosiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse. Taip pat jis atskleidė, kaip sekasi ruoštis Londono vasaros olimpiadai.

Kokie jūsų ir sportininkų įspūdžiai po kelionės į Insbruką?

Pirmosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės kiekvienam padaro didelį įspūdį, ypatingai – mūsų jauniesiems sportininkams. Daugumą jų šiais metais pirmą kartą varžėsi ant sniego. Be abejonės, didelių rezultatų negalėjome laukti, bet man labai patiko jaunimo noras pasiekti tiek kiek jie gali. Mačiau kaip po finišo jie pavargę krisdavo ant žemės, vos atsikeldavo, bet padarė viską, ką galėjo. Todėl neigiamai jų pasirodymo vertinti negalėčiau. Suprantu, kad ne visi iš jų taps olimpiečiais. Galbūt ne visi pasuks sporto keliu, bet kelis sportininkus įsidėmėjau. Vienas iš jų – mūsų vėliavnešys kalnų slidininkas Rokas Zaveckas. Viliuosi, kad jis galėtų dalyvauti ir 2014 metų žiemos olimpiadoje Sočyje. Labai perspektyvus vaikinas, tuo labiau, kad Insbruke jis buvo metais jaunesnis už kitus. 28-oji R. Zavecko vieta nustebino ne tik mane, bet ir kitų šalių atstovus. Kolegos dažnai galvoja, kad be kalnų Lietuvoje negalima pasiekti rezultatų.

Šiais metais vyks Londono olimpiada. 2012-ųjų pradžia – pats pasirengimo žaidynėms darbymetis ar pabaiga?
Organizaciniai darbai yra beveik visi nuveikti. Porą kartų lankėmės Londone, užsakėme viešbučius, taip pat visa tai kas bus reikalinga sporto specialistams, kurie padės mūsų atletams. Vasario mėnesį vyks darbo grupės susitikimas, kur bus sudėlioti visi taškai. Sportininkams yra pats darbymetis, nes dar vyksta atranka į olimpiadą. Viščiukus, o šiuo atveju mūsų sportininkus skaičiuosime liepos mėnesį. Po krepšinio atrankos turnyro Venesueloje galėsime pasakyti tikslų delegacijos skaičių. Viliuosi, kad Londone varžysis daugiau nei 60 Lietuvos atstovų. Tai tikrai geras rezultatas, nes kitų valstybių atstovai visuomet nustemba išgirdę, kad olimpiadoje dalyvaus apie 50 lietuvių be krepšinio rinktinės. Tai įrodo, kad Lietuva yra sporto šalis.

Kokios sąlygos lauks lietuvių delegacijos Londone?

Jos bus panašios į sąlygas Pekine. Galbūt žaidynės bus kompaktiškesnės, nes beveik visi sporto objektai yra olimpiniame parke. Nuo olimpinio kaimelio sportininkai arenas ir stadionus galės pasiekti net ir pėstute. Irklavimo ir buriavimo bazės yra kiek tolėliau, tačiau ten atletai taip pat galės pernakvoti. Manau, kad bus labai geras lygis. Aišku, juntama finansų stoka. Dėl pinigų stygiaus Londone turėjusi vykti pasaulio komiteto generalinė asamblėja bus perkelta į Maskvą. Sesija vyks balandžio mėnesį.

Kiek LTOK kainuos visas sportininkų pasiruošimo ciklas?

Kai išvyksime į olimpines žaidynes maždaug žinosime, kiek tai kainavo. Praėjusiais metais olimpiečių pasiruošimui skyrėme 3,6 mln. litų. 80 proc. iš tų lėšų, kurias mes gauname iš rėmėjų ir loterijos, skiriame sportui.

Kiek medalių dabar prognozuojate Londono olimpiadoje?

Prognozuoti sunku, tačiau kolega iš Italijos lietuviams prognozuoja septynis medalius. Jungtinių Amerikos Valstijų „USA Today“ prognozuoja nuo dviejų iki keturių apdovanojimų. Kaip bebūtų – konkurenciją stiprėja. Mūsų dviratininkės, grįžusios iš pasaulio taurės varžybų Pekine pasakojo, kad atsiranda vis naujų lygiaverčių varžovių. Žinoma Simona Krupeckaitė nedemonstruoja aukščiausios formos, nes ruošiasi Londonui. Ji yra pasiruošusi programą ir ją vykdo. Tokiomis nuostatomis vadovaujasi ir kitų valstybių sportininkai. Visur kalba sukasi tik apie olimpiadą. Planus ir tikslus sportininkams tvirtinsime vykdomojo komiteto posėdžio metu. Vasario mėnesį tuos planus ir paskelbsime.

Kokia situacija su indėliu „Snoro“ banke?

Dalį pinigų atgavome, tačiau didesnė dalis dar liko. Reikia laukti. Žinoma, pinigus tikimės atgauti. Ši situacija sportininkų pasiruošimui nekenks. Kaip ir anksčiau gauname 8 proc. nuo loterijos apyvartos. Loterijos veikia neblogai, apyvarta yra nemaža. Viliamės, kad „Snoro“ situacija nesukliudys pasirengimui.

Kada paaiškės Donatos Rimšaitės likimas Londono olimpiadoje?

Sausio 27 dieną generalinės asamblėjos sesijos metu bus balsuojama dėl leidimo D.Rimšaitei dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Ar sportininkei bus suteiktas leidimas Londone atstovauti Rusijai spręs apie 100 asamblėjos narių.

Ar teko šiuo klausimu kalbėti su Rusijos atstovais?

Teko šnekėtis su Rusijos olimpinio komiteto prezidentu, jų šiuolaikinės penkiakovės federacijos atstovais, o taip pat vicepremjeru Aleksandru Žukovu. Sočyje šia tema apie pusvalandį kalbėjomės labai taktiškai ir diplomatiškai. Paaiškinau, kad šis sprendimas bus priimtas generalinės asamblėjos metu. Jie viską suprato ir lauks sprendimo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių