Apie pasibaigusį NHL lokautą - profesionalo akimis (nuomonė)

Lokautui pasibaigus visi lojalūs šios lygos fanai prisikėlė kaip meškos po ilgos žiemos, alkani ir išiilgę veiksmo. Veiksmo kurio mums, man trūkdavo stebint Kontinentinę ledo ritulio lygą (KHL). Žinoma,  džiugu, kad ši lyga kasmet plečiasi ir tvirtėja, o jos varžybas pasižiūrėti už “jūrų marių” keliauti nereikia, Riga arba Minskas tiesiog ranka pasiekiami.

Daug  ledo ritulio specialistų per šį lokauto laikotarpį bandė palyginti šias dvi lygas. Nuomonės buvo įvairios. KHL lygoje žaidžiama didelėse aikštėse, mažai kontakto, reti muštynių atvejai - tai buvo kriterijai, kurie šias lygas skyrė labiausiai. O žvaigždės kaip E.Malkinas, I.Kovalčiukas,P.Daciukas, A.Ovečkinas, N.Bekstriomas, S.Kosticinas,  atvykusios į pastarają lyga  NHL lokauto metu,  demonstravo išskirtinį žaidimo lygį.

Jie buvo tiesiog nesustabdomi, taškus varžybų metu rinko kaip grybus po lietaus. Iš šono stebėjus jų žaidimą susidarydavo toks įspūdis, kad jie jaučiasi daug jaukiau ir laisviau nei už Atlanto, niekas jų nepagauna, nes aikštės didžiulės. E.Malkinas ir P.Daciukas pračiuoždavo per visą aikštę nestabdomi pelnydami reto grožio įvarčius. Juos stebėti buvo vienas malonumas.  Man jie savotiškai įrodė, kad KHL nėra stipriausia lyga, tad drįsčiau teigti, NHL visgi išlieka “kiečiausia” planetoje. Taip jie žvaigždės, jie žiba visur, bet taip kaip žibėjo Europoje - trūksta žodžių... :)

Bendram suvokimui surinkau keletą faktų, bei pastebėjimų, kurie įvyko lokauto metu, ir kas iš to liko laimėtojais, o kas pralaimėtojas.

Laimėtojai: savininkai. Būtent jie gaus pasidalinti 50-50 pajamų iš ledo ritulio, kai iš praeitų metų CBA sutarties gaudavo tik  43 %. O lyginant su praeitų metų pajamomis šis pokytis reikštų papildomus 231 milijoną $ į metus ir tai pavertus į 10 metų periodą sumelė susidarytų virš $2 milijardų. 50-50 pasidalinimas tarp žaidėjų asociacijos (NHLPA) ir NHL buvo pagrindinis savininkų tikslas.

Pralaimėtojai: arenų darbuotojai, NHL darbuotojai, kai kurių komandų darbuotojai. Net ir savininkams laimėjus šią kovą, nuskriaustųjų tarpe liko šie darbuotojai, kurių algos buvo apkarpytos iki 20%.

Laimėtojai: pelningiausios NHL frančizės. Didžiausias pajamas gaunantys klubai, tokie kaip „Toronto Maple Leaf“s ir „New York Rangers“, dar daugiau uždirbs nes 50-50 dalybos reikš mažesnę „algų kepurę“, tai yra išleis mažiau pinigų žaidėjų algoms.

Pralaimėtojai: žaidėjai / savininkai. Tikros lokauto pasekmės bus aiškios tik sezonui pasibaigus ir išsamiai paskaičiavus, tačiau kai ką galima matyti ir dabar. Žaidėjai prarado apie 40 % sezono algų, savininkai nuo sezono pradžios iki lokauto pabaigos prarasdavo nuo $8 iki $10 milijonų per dieną pajamų. Jai jie būtų susitarę anksčiau būtų sutaupę nemažai pinigų.

Pralaimėtojai: Gary Bettmanas (NHL) / Donaldas Fehras (HNLPA). Teisingai ar ne, tačiau fanai šiuos vyrukus kaltina, kad sutartis nebuvo pasirašyta daug anksčiau.

Laimėtojai: Evgenijus Malkinas. „Pitsburgh Penguins“ žvaigždė buvo nesustabdomas Kontinentinėje ledo ritulio lygoje, pelnydamas 62 taškus per 36 rungtynes ir taip įsibegėjus, jis NHL gali ženkliai pagerinti savo taškų vidurkį per varžybas.

Pralaimėtojai: Anžėjus Kopitaras. Net jei ir „Los Angeles Kings“ žvaigždės trauma patirta per paskutines varžybas Europoje atrodo nerimta,  visgi jis tikrai nebus 100 % pasirengęs sezono pradžiai NHL.

Laimėtojai: Komandos kurių sudėtis beveik nekito. „Nashville Predators“ įsigijo tik du naujus žaidėjus ir vienas iš jų jau yra žaidęs šioje komandoje. Tokiems klubams bus daug lengviau susižaisti šiame trumpame sezone.

Pralaimėtojai: Komandos su naujais treneriais. „Washington Capitals“ treneris Adamas Oatesas neabejotinai norėtų ilgesnės treniruočių stovyklos savo naujoms žaidimo sistemoms išbandyti. Taip pat dar kituose keturiuose NHL miestuose nauji treneriai pradės darbą.

Laimėtojai: Henrikas Zettebergas ir Damienas Brunneris. Lokauto metu jie kartu žaidė labai sėkmingai šveicarijos EV Zug klube ir dabar „Detroit Red Wings“ komandoje galėtų sudaryti puikų tandemą.

Pralaimėtojai: KHL Žvaidždžių diena. Sausio 13 dieną vykstančiame visų žvaigždžių mače tikėtasi išvysti visas žvaigždes, tačiau E.Malkinas, I.Kovalčiukas,P.Daciukas, A.Ovečkinas, N.Bekstriomas, S.Kosticinas, deja, dėl lokauto pabaigos turės grįšti į treniruočių stovyklas.

Laimėtojai: Philadelphia, Boston and St.Louis: Net po 11 žaidėjų iš  „Flayers“ bei „Bruins“ komandų sezoną pradėjo Europos klubuose, taip pat 10 iš „Blues“. Šios „frančizės“ turėtų pradėti NHL sezoną sėkmingiausiai.

Pralaimėtojai: „Vancouver Canucks“. Tik trys šios komandos sportininkai atstovavo Europos klubams šio lokauto metu.

Laimėtojai: Visi žaidėjai, kurie prasitesė sutartis iki lokauto pradžios. Po naujos sprtininkams nepalankios CBA sutarties pasirašymo, gali pasidžiaugti žaidėjai, kurie prasitesė savo kontraktus iki lokauto pradžios, nes jų algų dydis išliks nepakitęs.

Pralaimėtojai: Žaidėjai nepasirašę sutarčių. Jamie`s Bennas iš „Dallas Stars“ bei P.K. Subbanas  iš „Montreal Canadiens“ gali gailėtis, kad nepasirašė sutarties anksčiau, kuri būtų buvusi pelningesnė, kadangi sumažinta „algu kepurė“ kitam sezonui limituos algų dydį.

Laimėtojai: L. Kings. Praeito sezono Stenlio taurės nugalėtojai turėjo daugiau pakankamai laiko atšvesti, pamiršti visus jiems užkabintus laurus ir išsiilgę grižti į arenas naujam sezonui. Statistika rodo, kad komandos laimėjusios pagrindinį apdovanojimą labai vangiai pradeda sezoną.

Pralaimėtojai: Sirgaliai. Šie šios lygos gerbėjai, kurie nuolatos metai iš metų plūsdavo į arenas išvysti geriausio, savo mėgstamiausio sporto, keturių mėnesių lokautas šias galimybes apribojo. Ir kai kurie įskaudinti, iš pykčio, gali nusisukti kito sporto beieškant.

Na, tai ką - turime 10 metų iki kito lokauto pasimėgauti NHL :)


Šiame straipsnyje: Mindaugas Kierasnhllokautas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių