A.Petrovičius: „Žingsnis po žingsnio mes pasieksime rezultatą“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) naujasis sezonas antradienį prasidės rungtynėmis Kėdainiuose, kur susitiks „Nevėžis“ ir Kauno „Žalgiris“.

Oficialios sezono pradžios išvakarėse kalbėdamas „Žalgirio radijo“ eteryje žalgiriečių vyriausiasis treneris Aco Petrovičius papasakojo apie komandos pasiruošimą pirmosioms LKL rungtynėms, patikino, kad yra patenkintas žaidėjų darbu treniruotėse, ir atsakė į kitus „Žalgirio radijo“ laidos klausimus.

- Kokiomis nuotaikomis startuosite LKL čempionate?

- Nuotaikos yra neblogos. Pastarąsias dešimt dienų nerungtyniavome, rimtai dirbome treniruotėse, todėl esame šiek tiek išsiilgę rungtynių. Nors šios savaitės pabaigoje dar žaisime du draugiškus mačus („Žalgiris“ dalyvaus A.Gomelskio taurės varžybose – red.), tačiau susitikimai su „Nevėžiu“ ir „Alytum“ yra oficialaus sezono pradžia, todėl jai rimtai ruošiamės.

- Kokia dabar yra komandos forma?

- Nors LKL sezonas startuoja jau rytoj, tačiau pagrindinį dėmesį vis tiek skirsime Eurolygos varžyboms. Stengiamės, kad geriausią formą komanda įgytų tai dienai, kai žaisime pirmąsias rungtynes Eurolygoje. Juk penki Lietuvos rinktinės žaidėjai kartu su likusia komanda dirba visai neseniai. Bendram komandiniam žaidimui sustyguoti dar reikia laiko. Tam ir išnaudosime LKL rungtynes.

- Kaip vertinate dabartinę „Žalgirio“ sudėtį? Ar likote patenkintas vasaros pirkiniais?

- Komanda liko panaši, kaip ir praėjusiais metais. Labai gerai, kad grįžo Paulius Jankūnas, kuris čia žaidė, žino šios komandos žaidimą, galimybes ir labai gerai supranta šiuos vaikinus. Taip pat grįžo ir DeJuanas Collinsas, jam labai patinka žaisti tokioje atmosferoje, kokią sukuria sporto halėje susirinkę sirgaliai. Stipresnė ir gynėjų pozicija, prie kurios prisijungė Tomas Delininkaitis. Galima sakyti, kad komanda sustiprėjo palyginti su praėjusiais metais.

- Ar vaikinai noriai dirba treniruotėse?

- Aš patenkintas. Mes prieš kelias dienas pradėjome treniruotis visa sudėtimi, nes penki žaidėjai neseniai prisijungė iš Lietuvos rinktinės. Prieš tai treniruotes rengėme be Lietuvos rinktinės žaidėjų ir be Marcuso Browno. Taigi, be šešių komandos narių, o tai nėra gerai. Dar nė vienerių rungtynių nežaidė visi žaidėjai, tai taip pat nėra gerai. O šiaip vaikinai dirba puikiai, galiu pasakyti, kad šiuo metu esu patenkintas treniruotėmis. Dar reikia daug dirbti taktikai ir gynybai, mes šioje vietoje esame pasiekę tik 30-40 proc. savo galimybių.

- Kodėl savo asistentais pasirinkote būtent Oliverį Kostičių ir Slobodaną Savovičių? Papasakokite apie juos plačiau.

- Klubo vadovams leidus, aš galėjau pasirinkti savo asistentus. O.Kostičius ankščiau dirbo su tokiais treneriais kaip Svetislavas Pesičius. Aš Oliverį gerai žinojau ir netrukau įsitikinti, kad jis padeda parengti tai, ko reikia normaliai treniruotei. S.Savovičių pasikviečiau daryti taip vadinamą „skautingą“ (varžovų žaidimo analizę – red.past.). Ir jis dabar stengiasi susipažinti su Lietuvos krepšinio lygos komandomis ir kiekvienu jos žaidėju. Taip pat treniruotėse jis padeda jauniems krepšininkams, Omarui Samhanui, Mindaugui Kuzminskui, Martynui Pociui, Mantui Kalniečiui, o ir su kitais žaidėjais jis dirba tiesiog individualiai, sugalvoja jiems tam tikras užduotis aikštelėje. Aš koordinuoju tą darbą. Žingsnis po žingsnio mes pasieksime rezultatą.

- Esate tvirtas vyrukas. Ar praeityje žaidėte krepšinį?

- Taip aš žaidžiau, bet ne aukščiausiu lygiu Serbijos superlygoje. Pagal tuometinės Jugoslavijos taisykles serbams nebuvo galima žaisti užsienyje iki 28 metų, todėl komandos draugai kartu žaisdavo labai ilgai. Kai aš buvau jaunas žaidėjas, toje komandoje 11 žaidėjų žaidė geriau už mane. Iki 30 metų krepšinį žaidžiau antroje lygoje. Be to, aš baigiau geodezijos institutą, kuriame daug mokiausi.

- Kokie Jūsų pomėgiai už aikštelės ribų?

- Galima sakyti, mano pirmasis darbas buvo geodezijos inžinieriaus, o hobis buvo krepšinis. Bet dirbdamas aš supratau, kad krepšinis man yra geresnis darbas, nei geodezijos inžinerija.

- Ar jau ruošiatės lietuviškai žiemai?

- Penkerius metus dirbau Rusijoje ir galvoju, kad esu pasiruošęs lietuviškai žiemai, nes žinau, ką reiškia minus 30. Kai aš dirbau Kazanėje, ten pusantro ar du mėnesius buvo labai šalta:  minus 25-30 laipsnių. Tad viskas bus gerai. Aš galvoju, kad esu pasiruošęs, nes iš Serbijos atsivežiau gerą kepurę (juokiasi).

- Ką galite pasakyti „Žalgirio“ sirgaliams ir ką norėtumėte jiems palinkėti?

- Linkiu, kad mes ir sirgaliai būtume visi kartu. Jei norime pasiekti rezultatų, reikia kantrybės, labai gerų tarpusavio santykių. Žinau, kad mūsų fanai yra šeštasis žaidėjas ir jais tikiu. Visi norime laimėti Lietuvos čempionatą ir gerai pasirodyti Eurolygoje, o kas gausis, dar pamatysime. Bet mano noras yra parodyti gerus rezultatus Eurolygos grupėje, kuri yra labai sunki. Aš manau, kad prie mūsų grupės dar prisijungs „Chimki“, tai labai rimta komanda. Bus sunku, bet kovosime dėl patekimo į šešioliktuką. Esu įsitikinęs, kad mes žaisime vis geriau ir geriau bei įgyvendinsime tikslus.


Šiame straipsnyje: Žalgiris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių