Iš anglų rinktinės pasityčioję velsiečiai - Europos regbio čempionai

Velsas fantastišku žaidimu namuose sumalė Angliją, pasiekė rekordinę pergalę rezultatu 30-3 ir laimėjo 2013-ųjų metų Šešių nacijų turnyrą. Tam, kad išsaugotų čempionų vardus, valams būtų užtekę ir pergalės aštuoniais taškais, bet antrame kėlinyje įsibėgėjusios rinktinės anglai tiesiog nebepajėgė sustabdyti.

Pirmame rungtynių pusėje šeimininkai demontravo daug daugiau ryžto ir noro laimėti nei svečiai, bet nieko įspūdingo sukurti nepavyko. Trimis taikliomis baudomis Velso gynėjas Leigh Halfpenny surinko devynis taškus. Anglijos saugas Owen Farrell atsakė vienu sėkmingu baudos smūgiu.

Antro kėlinio pradžioje L. Halfpenny dar trimis taškais padidino savo rinktinės persvara, o 56-tą minutę prasidėjo visai netikėtas Anglijos triuškinimas. Iš aikštės viduryje vykusių atvirų grumtynių iššokusi kamuolį sugriebė Justin Tipuric. Trimis tiksliais perdavimais kamuolys pasiekė krašte nedengiamą Craig Cuthbert, kuris pabėgo nuo besivejančios gynybos ir pelnė pirmąjį žeminimą. Dar po septynių minučių saugas Rhys Priestland pataikė dropą, po kurio rezultatas padidėjo iki 20-3. Netruko praeiti nė minutė ir šeimininkai vėl puolė. Į grumtynes sutraukus daug anglų, aikštės dešinėje atsivėrė tuščios erdvės, kuriomis pasinaudojo tie patys J. Tipuric ir C. Cuthbert. Pastarasis žemino antrą kartą, pribaigdamas Anglijos rinktinę ir užtikrindamas Velso pergalę čempionate. L. Halfpenny realizavo, o jau baigiantis rungtynėms ir sirgaliams skanduojant „ramiai, ramiai”, pataikė dar vieną baudą.

Italija ketvirta

Italija rezultatu 22-15 iškovojo antrąją pergalę šių metų turnyre ir užsitikrino garbingą 4 vietą. Romoje pralaimėjimą patyrusiai Airijai pavyko išsilaikyti priešpaskutinėje vietoje. Beveik visą rungtynių laiką aikštėje dominavo Italija. Šeimininkai brangino kamuolį ir daug žaidė rankomis. Airiai savo ruožtu kamuolį spardė, tikėdamasi taip priversti italus klysti. 29-tą minutę sau nebūdingai prasižengė Airijos regbio legenda Brian O’Driscoll. Jis gan akivaizdžiai užlipo gulinčiam italui ant krūtinės ir buvo dešimčiai minučių išvarytas iš aikštės. Gan neigiamai svečius paveikė ir tai, kad vien per pirmas keturiasdešimt treneris Declan Kidney turėjo dėl traumų pakeisti net tris žaidėjus. Italija vis dėl to nepasinaudojo nei žaidybine, nei skaitine persvara ir po pirmo kėlinio komandas skyrė tik trys taškai – 9-6.

Antrajame kėlinyje šeimininkai išlaikė spaudimą ir greitai pelnė vienintelį rungtynių žeminimą. Žeminimą pelnė Giovanbattista Venditti, o realizaciją – Luciano Orquera. Airijai galimybę sugrįžti į žaidimą suteikė italų kapitonas Sergio Parisse, kurį teisėjas dešimčiai minučių išvarė už tai, kad siekdamas sustabdyti varžovą pakišo jam koją. Pasinaudoję kiekybine persvara, svečiai baudomis surinko devynis taškus ir skirtumą sumažino iki vieno taško. Deja, pačių airių drausmė greitai pašlijo ir pora geltonų kortelių bei baudų padėjo italams susigrąžinti pergalingą septynių taškų persvarą.

Prancūzija liko paskutinė

Paskutinėse turnyro rungtynėse Prancūzijai pagaliau pavyko laimėti. Paryžiuje rezultatu 23-16 buvo įveikta Škotijos rinktinė. Pirmame kėlinyje svečiai neleido prancūzams pelnyti nė taško, bet antrame kėlinyje pasirodęs grumtynių saugas Maxime Machenaud labai pagyvino šeimininkų žaidimą. Šeimininkams pavyko sukurti pakankamai erdvės krašte tam, kad Welsey Fofana įsibėgėtų ir, atmušęs neryžtingus škotų gynėjus, pelnytų pirmąjį žeminimą. 71-ą minutę galingasis prancūzų centro žaidėjas Mathieu Bastereaud pasinaudojo sumaištimi aikštės viduryje ir privertė škotus paskubomis trauktis. Pašlijus gynybinei linijai svečiai nebespėjo išsirikiuoti ir ataką žeminimu užbaigė Maxime Medard.

Škotija vis dėl to dar pati sugebėjo pelnyti žeminimą. Prancūzams suklydus puolime, svečiai žaibiškai kontraatakavo. Svarbiausią atkarpą nubėgęs Max Evans, laiku perdavė kamuolį Tim Visser ir šis žemino po vartais. Nors po šios rezultatyvaus išpuolio rinktines teskyrė septyni taškai, škotai nebespėjo suregzti nieko pavojingo.