Amerikiečiai be vargo įveikė Afrikos krepšinio čempionus

Dominuodami baudos aikštelėje, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšininkai iškovojo antrą pergalę Pekino olimpiadoje. Antrosiose B grupės rungtynėse amerikiečiai 97:76 (29:18, 26:19, 26:16, 16:23) nugalėjo Angolos krepšininkus, kol kas nepatyrusius pergalės džiaugsmo.

Aštuonis taškus be atsako antrajame kėlinyje pelnę Angolos krepšininkai sumažino atsilikimą iki 32:39, bet tai pabudino amerikiečius. Daugiausia greitų atakų dėka jie spurtavo 12:0 ir po įspūdingo LeBrono Jameso dėjimo greitoje atakoje susikrovė 19 taškų persvarą - 51:32.

Amerikiečiai per pirmą rungtynių dalį pataikė net 17 dvitaškių iš 21.

Tuo metu Afrikos čempionai daugiausia rėmėsi tolimais metimais, tačiau tikslą pasiekdavo tik kas trečias (6/20).

Antroji dvikovos dalis tapo formalumu. Amerikiečių persvara ketvirtajame kėlinyje perkopė 30 taškų ribą ir startinio penketo krepšininkai triuškinimą baigė žiūrėti nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

JAV krepšininkai pralaimėjo kovą dėl kamuolių (34-38), tačiau net 70 proc. taiklumu atakavo krepšį iš vidutinio nuotolio (33/47 dvitaškių).

Artimiausios dvejos amerikiečių rungtynės jiems žada kietesnę kovą. Ketvirtadienį amerikiečiai žais prieš graikus, o šeštadienį - prieš ispanus.