A.Liubinskas: „Mane visur ėda“

Vos grįžęs iš atostogų savivaldybės valdininkas ir Lietuvos futbolo rinktinės strategas Algimantas Liubinskas vėl nori pailsėti. Šįkart - stebėdamas Europos futbolo čempionatą. Jis moja ranka į priekaištus ir žeria kaltinimus susidorojimu, rašo „Vilniaus diena"

Paėmęs dvi savaites mokamų vasaros atostogų A.Liubinskas su drauge ruošiasi vykti į Austriją. Valdininkas pabrėžė į Austriją vykstąs ne kaip poilsiautojas, o greičiau kaip Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris. Mat jis privaląs įvertinti kitų šalių rinktinių, su kuriomis Lietuvai teks rudeniop susigrumti, žaidimą. „Atostogos man priklauso, o kad aš jas skiriu futbolui, tai tik mano reikalas", - tvirtino A.Liubinskas.

Vilniaus savivaldybės vadovai ne kartą atvirai parodė esą nepatenkinti A.Liubinsko požiūriu į darbą savivaldybėje. Esą savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas daugiau laiko skiria ne šioms pareigoms, o Lietuvos futbolo rinktinei. Piktinamasi, kad dėl nuolatinių kelionių A.Liubinskas dažnai laiku neatlieka jam pavestų užduočių. Už tai savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas A.Liubinską yra nubaudęs pastaba.

Užuodė A.Paleckio sąmokslą

Prieš savaitę „Vilniaus diena" prašė A.Liubinsko įvertinti susiklosčiusią padėtį, kai jo darbu nepatenkinti abu darbdaviai. Tačiau tąkart po nesėkmingo Lietuvos rinktinės pasirodymo Vokietijoje A.Liubinskas buvo suirzęs ir į kalbas nesileido. Mat Lietuvos komanda Burghauzene (Vokietija) rezultatu 1:4 pralaimėjo Europos pirmenybėms besiruošiančiai Rusijos nacionalinei komandai ir patyrė trečią nesėkmę per 8 dienas.
Vakar A.Liubinskas buvo pakilesnės nuotaikos, todėl sutiko pratęsti pokalbį su žiniasklaida.

„Tik trumpai", - tarstelėjo A.Liubinskas, kviesdamas į savo kabinetą. Demonstruodamas esąs nepatenkintas būsimu pokalbiu jis sukryžiavo rankas ant krūtinės. Paklaustas, kaip pats vertintų savo darbą savivaldybėje, jis staiga pašoko nuo kėdės ir smarkiai mosikuodamas rankomis pareiškė, jog dabartinė sostinės valdžia siekia su juo politiškai susidoroti.
„Atėjo politinė partija (socialdemokratų) su Algirdu Paleckiu ir man pasakė: tu turi išeiti iš darbo. Norėjo susidoroti. Vedėju buvo paskirtas Rimantas Turskis, paskui jį pašalino. Vėliau turėjo būti Vilius Podbereckas, bet jo nepaskyrė. A.Paleckis jiems buvo pažadėjęs postus", - tikino A.Liubinskas.
V.Podbereckas, Lietuvos neolimpinio komiteto generalinis sekretorius, ir Vilniaus „Žalgirio" futbolo komandos kapitonas R.Turskis įvardijami kaip artimi A.Paleckio bendražygiai. Pastarasis, žiemą pašalintas ir socialdemokratų partijos, subūrė naują politinę partiją „Frontas". Į ją aktyviai kviesti ir V.Podbereckas su R.Turskiu.

Per 9 metus - pirma bauda

Valdininkas atskleidė, kad nuo 1999 m. dirbdamas savivaldybėje jokių problemų neturėjo. Esą jo stalčiuose sugulę šimtai Vilniaus mero ir kitų šalies aukštų pareigūnų rašytų pagyrimo raštų, padėkų. Tik šiemet, pasikeitus valdžioms, jam skirta drausminė nuobauda, nuolat žeriami priekaištai dėl darbo. Viena priežasčių - per dažnai imamos nemokamos atostogos dėl futbolo varžybų. Tačiau pats A.Liubinskas suskaičiavo nemokamai per metus atostogavęs ne daugiau nei 20 dienų.
Valdininkas pabrėžė daugiausia priekaištų sulaukęs iš viršininkės, Kultūros ir ugdymo departamento vadovės Lijanos Kairienės. Esą ši vos gruodį atėjusi į darbą apkrovė užduotimis, ėmė nuolat skųsti administracijos direktoriui taip pat socialdemokratui G.Paluckui. Neva L.Kairienės prašymu pastarasis nubaudė L.Liubinską pastaba.
„Vilniaus dienos" žiniomis, kol A.Paleckis vadovavo socialdemokratų Vilniaus skyriui, L.Kairienė buvo jo pavaduotoja. Metamas iš partijos A.Paleckis ją skyrė laikinąja sostinės socialdemokratų pirmininke.
Su A.Paleckiu dienraščiui susisiekti vakar nepavyko. O štai L.Kairienė neigia A.Liubinsko kaltinimą politiniu susidorojimu.
„Aš kantriai jo prašau atlikti pavestas užduotis, tačiau padėtis apverktina. Jis man pasakė, kad tokio darbo dirbti nesugeba. Jis nieko nepadarė, todėl ir buvo skirta drausminė nuobauda. Tai kaip galima kalbėti apie politinį susidorojimą? A.Paleckis nebe socialdemokratas. O A.Liubinskas yra „Tvarkos ir teisingumo" partijos narys, kaip ir Vilniaus meras. Bet ir meras jo darbu nepatenkintas", - gynėsi L.Kairienė.

Atsisakys abejų pareigų?

Vilniaus vadovai įsitikinę, kad A.Liubinskas negali toliau eiti dvejų atsakingų pareigų. Tos pačios nuomonės laikosi ir Lietuvos futbolo federacija. A.Liubinskas įpareigotas iki rudens apsispręsti, kur lieka dirbti: Vilniaus savivaldybėje ar Lietuvos futbolo federacijoje.
A.Liubinskas prisipažino kol kas dar neapsisprendęs, tačiau jo širdis linkstanti prie futbolo. Esą jeigu Lietuvos rinktinei pavyks sėkmingai sužaisti kitas varžybas ir jeigu federacija pasiūlys jam sudaryti ilgalaikę sutartį, jis tikrai liks šalies futbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu. Mat juo būdamas jis uždirba kelis kartus daugiau nei savivaldybėje.
„Šitaip aš ir pats nedirbsiu, kai mane čia (savivaldybėje - red. past.)
kas dieną ėda. Jei aš ir čia būsiu suvalgytas, ir ten (futbolo federacijoje - red.past.) būsiu suvalgytas, iš visur išeisiu. Surasiu kur", - nukirto A.Liubinskas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių