Afrikos Nacijų taurėje – pirmoji pergalė

Pirmose šios dienos B grupės rungtynėse užfiksuotos rezultatyvios lygiosios 2-2 tarp Ganos ir Kongo DR rinktinių. Tuo tarpų pergalę pavyko iškovoti Malio nacionalinei ekipai, kuri minimaliu rezultatu 1-0 palaužė Nigerio komandos pasipriešinimą.

Šiame susitikime Malis dominavo nuo pat pirmų minučių. Neretai paskui varžovus nespėję Nigerio rinktinės futbolininkai buvo priversti prasižengti, bet teisėjas dažniausiai pasitenkindavo įspėjimu ir žaidėjų griežtai nebausdavo.

Pirmoje rungtynių pusėje daugiau progų išsiveržti į priekį turėjo Malio rinktinė. Savo ruožtu trenerio iš Vokietijos Gernoto Rohro auklėtiniai savo žaidimą grindė kontratakomis ir vos kelios iš jų galėjo baigtis įvarčiu.

Antrame kėlinyje Malio ekipa visiškai perėmė iniciatyvą ir Nigerio futbolininkai atsitraukė į gynybą. Trenerio Patrice‘o Carterono komandoje pastebimiausias buvo Seydou Keita, kurio vienas iš smūgiuotų kamuolių netgi sudrebino varžovų vartų konstrukciją.

Pirmas ir paskutinis įvartis šiame susitikime buvo įmuštas 84 minutę. Neužtikrintai vartus palikęs vartininkas Kassaly Daouda sugauti kamuolio nesugebėjo, o prie pastarojo pirmas suskubęs S.Keita atliko tikslų smūgį ir rezultatas tapo 1-0.

Nors prie pagrindinio laiko arbitras pridėjo net keturias minutes, jos Nigerio komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo. Persvarą išsaugojusi Malio rinktinė po pirmo turo B grupėje užima lyderės poziciją.