6 tritaškius pataikęs J.Mačiulis su klubu žengė į kitą Eurolygos etapą

Triuškinančią pergalę Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje iškovojo Atėnų „Panathinaikos“ (9/4) komanda, kuri svečiuose rezultatu 82:60 (26:16, 16:11, 17:14, 23:19) sutriuškino Bambergo „Brose Baskets“ (0/13) krepšininkus.

Svečiai iš Graikijos viską išsprendė per pirmąją rungtynių pusę, kuomet pirmąjį kėlinį laimėjo 10 taškų skirtumu (26:16), o į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudami 15 taškų skirtumu (42:27).

Antroje susitikimo dalyje graikai tik didino savo persvarą ir iškovojo nesunkią pergalę.

Nugalėtojų gretose puikiai rungtyniavo Jonas Mačiulis, kuris per 23 žaidimo minutes pelnė 24 taškus (2/2 dvit., 6/7 trit, 2/2 baud.), atkovojo 3 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, padarė klaidą, išprovokavo 2 pražangas, 3 sykius prasižengė ir surinko 26 naudingumo balus.

„Panathinaikos“: Jonas Mačiulis 24, Stephene'as Lasme (5 atk. kam.) ir Jamesas Gistas (7 atk. kam.) po 11, Sofoklis Schortsanitis 10 (5 kld.).

„Brose Baskets“: Boštjanas Nachbaras 14 (3/5 dvit., 1/2 trit., 5/6 baud.), Mattas Walshas 12 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Sharrodas Fordas 11.

CSKA pastatė į vietą ispanus

Sonny Weemsas pelnė 21 tašką ir jo vedama Maskvos CSKA (10/3) Eurolygos „Top 16“ etape šventė penktą pergalę iš eilės.

Ettore Messina auklėtiniai namie 81:72 (24:15, 20:13, 19:19, 18:25) pranoko Madrido „Real“ (9/4) krepšininkus.

Marcuso Slaughterio taškai antrojo kėlinio pradžioje sumažino CSKA persvarą iki septynių taškų, tačiau rusai netrukus nutolo. Jie laimėjo atkarpą 12–2 ir įgijo 17 taškų pranašumą (36:19).

Mačo pabaigoje į lemiamą šturmą kilusi „Real“ priartėjo prie CSKA iki septynių taškų (67:74). Visgi tada du taškus pelnė Sonny Weemsas ir ispanai per likusią pusantros minutę neišsigelbėjo.

Pirmose tarpusavio rungtynėse CSKA varžovams pralaimėjo 78:86.

Armiečiai jau po šio turo gali tapti grupės nugalėtojais, jei Malagos „Unicaja“ įveiks Stambulo „Anadolu Efes“, o Bambergo „Brose Baskets“ nugalės Atėnų „Panathinaikos“.

Martynas Pocius dėl traumos dvikovai registruotas nebuvo.

CSKA: Sonny Weemsas 21 (7/11 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud.), Milošas Teodosičius 17, Nenadas Krstičius 16, Aaronas Jacksonas 8, Aleksandras Kaunas ir Viktoras Khryapa (11 atk. kam.) po 6.

„Real“: Rudy Fernandezas 24 (2/3 dvit., 6/8 trit., 2/4 baud.), Felipe Reyesas 10, Marcusas Slaughteris 8, Sergio Rodriguezas ir Jaycee Carrollas po 7.

„Unicaja“ pateikė staigmeną

Svarbią pergalę kovoje dėl vietos Eurolygos ketvirtfinalyje iškovojo Malagos „Unicaja“ (7/6) krepšininkai.

Ispanijos klubas svečiuose 70:64 (19:16, 9:17, 22:14, 20:17) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ (9/4) komandą.

Visgi „Unicaja“ ekipos šansai žengti tolyn tik teoriniai. Malagos klubas turi iškovoti pergalę kitą savaitę mače prieš Berlyno „Alba“ bei tikėtis dviejų Atėnų „Panathinaikos“ nesėkmių.

Graikijos vicečempionai šį vakarą susitiks su Bambergo „Brose Baskets“, o po savaitės mes iššūkį Maskvos CSKA krepšininkams.

„Unicaja“: Marcusas Williamsas 22 (5/10 dvit., 3/8 trit., 3/4 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 26 n. b.), Luka Žoričius 21 (8 atk. kam.), Txemi Urtasunas 12, Franas Vazquezas 8, Zoranas Dragičius 5.

„Anadolu Efes“: Jordanas Farmaras 13 (1/4 dvit., 3/8 trit., 2/2 baud., 5 rez. perd.), Keremas Gonlumas 11 (7 atk. kam.), Jamonas Lucasas 9, Keremas Tunčeri 8, Semihas Erdenas 6, Sasha Vujačičius 5.

„Maccabi“ sutraiškė turkus

Pergalę net 43 taškų skirtumu Eurolygos „Top 16“ etape iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ (8/5) krepšininkai, kurie namuose 101:58 (29:11, 32:16, 30:8, 10:23) neturėjo vargo su Stambulo „Bešiktaš“ (1/12) ekipa.

Tai jau buvo šeštoji iš eilės Tel Avivo komandos pergalė „Top 16“ etape.

Aikštės šeimininkai savo pranašumą ėmė įrodinėti vos tik prasidėjus mačui. Pirmajame kėlinyje pastarieji keturių minučių atkarpą laimėjo net 18–2 bei susikrovė 17 taškų persvarą (23:6).

Laikui bėgant praraja tarp komandų vis didėjo, o antrajame ketvirtyje ji išaugo jau iki 36 taškų (54:18).

Po didžiosios pertraukos Izraelio klubas ir toliau nemažino apsukų bei visiškai sutrypė varžovus.

„Maccabi“: Devinas Smithas (3/5 dvit., 3/3 trit., 1/1 baud., 9 atk. kam., 27 n. b.) ir Ricky Hickmanas (4/5 dvit., 2/4 trit., 2/4 baud., 5 rez. perd., 25 n. b.) po 16, Nikas Caneris–Medley 15, Darko Planiničius 14, Sylvenas Landesbergas 10, Shawnas Jamesas 9, Davidas Loganas ir Guy Pnini po 7.

„Bešiktaš“: Ricky Minardas 12 (5/10 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud., 7 atk. kam.), Tutku Ačikas 8, Serhatas Cetinas 7, Gasperas Vidmaras 6, Cemalis Nalga 5.