Būdami vieningi pasieksime puikių rezultatų

Džiaugiantis užsienio ir Lietuvos kompanijų atėjimu į Kauno LEZ‘ą, plėtojant Aleksoto aukštųjų technologijų parko projektą, miesto centre kuriantis biurams, tampa prasminga Kauną, Garliavą ir su Kaunu besiribojančius rajono miestelius ir kaimus vertinti kaip vieną nedalomą visumą.

Ši koncepcija, visų pirma, paremta Statistikos departamento duomenimis: gyventojų skaičius Kauno rajone pastaraisiais metais nuosekliai auga, o Kauno miesto gyventojų skaičius – mažėja. Pavyzdžiui, 2017-2018 m. Kauno rajono gyventojų skaičius paaugo 1,78 proc., Kauno miesto gyventojų skaičius sumažėjo 1,44 proc. Gyventojų skaičiaus augimą (11 290 gyventojų nuo 2015 m.) Kauno rajone iš dalies lėmė jaunų šeimų iš Kauno noras apsigyventi nuosavuose namuose.

Formuojasi tendencija, kad vis daugiau Kauno rajono ir miesto gyventojų važiuoja dirbti ir mokytis Kauno miesto ir rajono ribose. Tokie pokyčiai neišvengiamai lemia ir transporto srautų judėjimą. Piko valandomis išaugę lengvųjų automobilių srautai sukuria spūstis kai kuriose miesto kelių arterijose. Atsiranda būtinybė kurti optimalų viešojo transporto tinklą, derinti miesto ir priemiesčių visuomeninio transporto maršrutus ir grafikus.

Kauno miesto savivaldybės 2019-2021 m. strateginiame veiklos plane įvardintos siūlomos priemonės kokybiškai susisiekimo infrastruktūrai sukurti. Tai aplinkkelių tiesimas, gatvių tinklo plėtra, naujų intelektualių informacinių sistemų viešojo transporto, motorinio transporto srautų valdymo ir automobilių statymo srityse diegimas, plėtra ir kt.

Šis strateginis veiklos planas turėtų pasipildyti dar viena priemone: glaudžiu bendradarbiavimu tarp Kauno miesto ir Kauno rajonų savivaldybių (abiejų savivaldybių transporto ir eismo organizavimo skyriaus darbuotojų), siekiant sukurti efektyvų ir racionaliai funkcionuojantį transporto tinklą, t.y. suderinant Kauno miesto ir Kauno rajono visuomeninio transporto maršrutus ir grafikus.

Glaudaus abiejų savivaldybių bendradarbiavimo šioje srityje nauda būtų akivaizdi: greitesnis ir patogesnis reikiamo objekto pasiekimas, mažesnė oro ir triukšmo tarša, didesnis miestiečių pasitenkinimas susisiekimo sistema.

Sėkminga Kauno miesto ir rajono savivaldybės partnerystė būtina ir kuriant bei pertvarkant ugdymo įstaigų tinklą, ypač Kauno miesto pakraščiuose. Kai kurie Kauno priemiesčiai itin sparčiai plečiasi, todėl iškyla būtinybė priimti lanksčius, šiek tiek nestandartinius sprendimus. Pavyzdžiui, 2019 m. sausio duomenimis, Romainiuose gyvena 1635 vaikai iki 18 metų (kasmet gimsta apie 100-150 vaikų), tačiau iki šiol čia nėra valstybinio vaikų darželio ir pagrindinės mokyklos.

Dar 2016 m. vasario 23 d. sprendimu „Dėl Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 bendrojo plano patvirtinimo“, Kauno miesto savivaldybės taryba patvirtino, kad Romainiams reikalinga pagrindinė mokykla ir ji galėtų būti steigiama esant išorės finansavimo šaltiniams.

Mokyklos statybai reikėtų apie 10 mln. eurų. Vienai savivaldybei prisiimti tokius didelius finansinius įsipareigojimus būtų nelengva. Romainiuose, Vijūkų g. 78 suformuotame sklype, pastatytą pagrindinę mokyklą būtų patogu lankyti ir Užliedžių bei Giraitės moksleiviams. Todėl suprantama, kad Romainių pagrindinės mokyklos statybos finansavimu galėtų ir turėtų rūpintis Kauno miesto ir rajono savivaldybės.

Savivaldybėms sutarus dėl bendros Romainių pagrindinės mokyklos statybos, ženkliai sutrumpėtų moksleivių ir jų tėvelių kelionės į ugdymo įstaigą trukmė. Sumažėtų transporto spūstys Šilainių, Kalniečių, Žaliakalnio mikrorajonuose.

Plečiant, kuriant, pertvarkant ugdymo įstaigų tinklą reikalingas glaudus Kauno miesto ir rajonų savivaldybių bendradarbiavimas. Tai tik vienas pavyzdys, iliustruojantis, kad Kauno miesto vystymosi strategija negali būti kuriama remiantis tik aiškiai apibrėžta Kauno teritorija, didžiausią dėmesį skiriant techninei, fizinei infrastruktūrai. Tampa svarbu užtikrinti ir socialinių, ekonominių, aplinkos apsaugos ir kitų veiksnių darną erdvėje.

Kauno miesto ir rajono savivaldybės gali kartu vykdyti reikšmingesnius didesnės apimties įvairių sričių projektus. Pavyzdžiui, tikimasi, kad „Nemuno kelio“ projekto dėka išaugs turistų srautas Kauno regione.

Bendrai organizuojamos šventės (aitvarų, šokių, muzikos festivaliai, žvejų ir sporto šventės, menininkų simpoziumai ir parodos) suteiktų joms didesnės apimties ir kokybės, pritrauktų daugiau žiūrovų. Bendruomenėms tai būtų teigiama projektinė ir kultūrinė veiklos patirtis, kuri leistų joms „augti“.

Rengiant Kauno miesto savivaldybės teritorijos projektą siūloma neapsiriboti tik esamų ar planuojamų viešųjų, komercinių, kultūrinių ir rekreacinių paslaugų užtikrinimu Kauno miesto teritorijoje. Reikėtų įvertinti ir kaip Kauno rajono planuojamoje teritorijoje šios įvardintos būsimos paslaugos papildys esamas. Kauno miesto ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigų, sveikatingumo centrų, maisto parduotuvių, maitinimo įstaigų, bibliotekų bendro tinklo, žaliųjų zonų formavimas su Kauno rajono savivaldybe užtikrintų abiejų savivaldybių gyventojams patogų ir saugų jų pasiekiamumą.

Kiekvienai savivaldybei atskirai tvirtinant teritorijos planą kyla grėsmė, kad vyks chaotiška plėtra, neužtikrinant būtinųjų paslaugų teikimo teritorijų gyventojams, nebus vystomas konkurencingas viešasis transportas. Kauno miestas negali augti ir klestėti izoliuotas, jį kuria ir vysto visi aplinkiniai rajonai.

Glaudus bendradarbiavimas ir bendras abiejų savivaldybių investavimas į socialinės, gamtinės ir fizinės infrastruktūros gerinimą, garantuotų tolygų abiejų teritorijų vystymąsi ir užtikrintų kokybišką gyvenimą tiek pačiame Kauno mieste, tiek jo aplinkiniuose rajonuose.

Glaudaus bendradarbiavimo tarp Kauno ir Kauno rajono dėka galėtų būti efektyviai ir sėkmingai sprendžiamos problemos daugelyje sričių. Tampri partnerystė suteiktų darniam Kauno regiono vystymuisi reikalingą proveržį.

Sustoti pusiaukelėje negalime, turime tapti sėkmės pavyzdžiu visai Lietuvai.


Politinė reklama bus apmokėta iš LVŽS rinkiminės sąskaitos. Užs.1667000.NAUJAUSI KOMENTARAI

parašiau

parašiau portretas
Parašiau, kad būčiau populiari, bet supratimo nulis. Darželio reikia Romainiams ir kuo greičiau. rajonas. reikia turėti bendrą supratimą apie mokyklas. ar tėvai į ją ves. Tam, kad vestų ji turi būti prestižinė, o ir patiems Romainių vaikams į ją ne visiems patogu atvykti. Mokykla be perspektyvų po 10 metų, o pinigų bus įdėta milijonai. Geriau kalbėkime apie mokinų vežiojimą ir gerinkime infrastrukūrą.

Nugriūk vietoje

Nugriūk vietoje portretas
Ji teigia , kad 17 metų dirba vadovaujantį darbą- COME ON , patikslinkit nuo kelių metų vadovauja? Nuo 15?

Klausimėlis

Klausimėlis portretas
Ar čia Ramūniuko Greta Nr 2 ?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Turkijos ambasadoriaus vizitas
  Turkijos ambasadoriaus vizitas

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose viešėjo Turkijos Respublikos ambasadorius Gökhan Turan, reziduojantis Lietuvoje nuo šių metų pradžios, ir jį lydinti delegacija: ambasados patarėjas komercijos klausimais Muhammet Karakaya, ...

 • Aukšti apdovanojimai – „Marijampolės pieno konservams“ ir A. Tarnauskui
  Aukšti apdovanojimai – „Marijampolės pieno konservams“ ir A. Tarnauskui

  Šiandien Lietuvos Respublikos Vyriausybėje išdalinti apdovanojimai geriausių eksporto rodiklių praėjusiais metais pasiekusioms įmonėms. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos kartu su regioniniais rūmais organizuojamo &b...

 • KUSS prezidentė Irma Vilutytė: „Bus ohoho kokie metai!”
  KUSS prezidentė Irma Vilutytė: „Bus ohoho kokie metai!”

  Klaipėdos universiteto Studentų sąjunga (KUSS), kovo 1-ą dieną išsirinko naują prezidentę. Iš dviejų kandidačių, rinkimus laimėjo KU Sveikatos mokslų fakulteto II kurso studentė Irma Vilutytė. Kviečiame susipažinti! ...

 • KU – unikalios, tarptautinio lygio studijų programos
  KU – unikalios, tarptautinio lygio studijų programos

  Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas (JTGMF) siūlo šiuolaikiniais jūros mokslų ir technologijų tyrimais grįstas tarptautinio lygio studijas. Moderniai įrengtoje infrastruktūroje generuojamos nacionalinius, eur...

 • 7 priežastys, kodėl studijuoti Klaipėdos universitete
  7 priežastys, kodėl studijuoti Klaipėdos universitete

  Klaipėdos universitete galite rasti tokių studijų programų, kurių nėra kituose šalies universitetuose, o KU studentai vieninteliai Lietuvoje gyvena – moderniausiame bendrabutyje. Studijų metu praktiką siūloma atlikti didžiausiose &scaron...

 • Kosmetikos parodoje - 9 įmonės iš Lietuvos
  Kosmetikos parodoje - 9 įmonės iš Lietuvos

  Šiomis dienomis Italijoje vykusioje grožio industrijos parodoje „Cosmoprof Worldwide Bologna“ dalyvavo devynios įmonės iš Lietuvos, iš kurių septynios į parodą vyko pagal Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų įgyven...

 • Rūmų veikla 2018 m.
  Rūmų veikla 2018 m.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai pernai surengė 238 renginius, pritraukusius 6725 dalyvius. ...

 • Personalo lyderiai: nuo emocijų iki robotų
  Personalo lyderiai: nuo emocijų iki robotų

  „Kolibris2019“. Taip vadinosi antroji personalo lyderių konferencija, kurią surengė rūmuose veikiantis Kauno personalo vadovų klubas. Pernai vykusios konferencijos, skirtos klubo dešimtmečiui, sėkmė paskatino tęsti iniciatyvą. &Sca...

 • Per rūmus – į Las Vegasą
  Per rūmus – į Las Vegasą

  Kauno PPA rūmų vykdomo projekto dėka Lietuvos IT įmonių delegacija dalyvavo vienoje didžiausių pasaulyje IT ir technologijų konferencijų/parodų CES 2019 https://www.ces.tech/ Las Vegase, JAV. ...

 • Kaip rūmus vertina verslas?
  Kaip rūmus vertina verslas?

  Sausio mėnesį rinkos tyrimų kompanija „Eurotela“ atliko jau trečią rūmų žinomumo, paslaugų vertinimo ir įvaizdžio tyrimą. ...

Daugiau straipsnių