Valdžia žarstosi pažadais: Kauno gatvėms – per 207 mln. litų

Kauno miesto taryba patvirtino miesto gatvių priežiūros 2013-2015 m. programą, kuriai iš įvairių šaltinių planuojama pritraukti daugiau nei 207 mln. litų.

Duobėms lopyti žada 5 mln. Lt

Programoje numatyta panaudoti 55,3 mln. litų ES fondų lėšų, iš Kelių priežiūros ir plėtros programos – 39,9 mln. litų, iš Vyriausybės tikslinių ir rezervo lėšų – 80 mln. litų, iš Kauno savivaldybės skolintų lėšų – 11,7 mln. litų.

„Deja, visi patenkinti negali būti, kiekvienam atrodo, kad jo gatvei labiausiai reikia remonto. Tačiau tenka rinktis ir pirmiausiai nukreipti lėšas ten, kur jų jau dabar reikia labiausiai. Manau, ši programa taip ir sudaryta", – sakė vicemeras Vasilijus Popovas.

Programos vykdymui šiais metais iš Kelių priežiūros ir plėtros programos planuojama gauti apie 13 mln. Lt. Už šias lėšas bus atliekamos inžinerinės paslaugos, gatvių priežiūros, tiesybos, rekonstrukcijos ir remonto darbai. Iš šios sumos 5 mln. Lt bus skirti gatvėse esančių duobių tvarkymui.

Numatyta tvarkyti daugiau mažesnių gatvių

Kauno miesto taryba ketvirtadienį taip pat patvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos inicijuotą protokolinį pavedimą, kuriuo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius įpareigotas perskirstant šių metų miesto biudžetą rasti ir skirti papildomus 4 mln. litų gatvių tvarkymui.

Į Kauno miesto gatvių priežiūros 2013-2015 metų programą perkelti 2012-2014 metų programoje neatlikti projektavimo darbai ir tęstiniai rekonstrukcijos projektai: A. Juozapavičiaus pr., Parodos g. ir K. Petrausko g. dalies rekonstrukcijos bei kiti darbai.

Šiais metais planuojama pradėti K. Petrausko g. atkarpos nuo Vydūno al. iki Radvilėnų pl., prie Panemunėje pastatytų socialinių būstų esančios Tilto gatvės rekonstrukcijos darbus. Šiemet bus parengtas techninis Raudondvario plento rekonstrukcijos projektas.

Tarybos patvirtintoje gatvių priežiūros programoje numatyta tvarkyti daugiau mažesnių gatvių nei pernai. Šiemet ketinama tvarkyti Aušros g., Biruliškių g., Technikos g., Žemaičių pl., Jurbarko g., Tvirtovės al. Taip pat planuoja rekonstruoti Taikos ir Pramonės pr. žiedinę sankryžą, o ant Utenos g. viaduko pakloti naują asfaltbetonio dangą.

Programoje numatoma daugiau dėmesio skirti gatvių remonto projektavimo darbams ir tiltų techninei eksploatacijos priežiūrai. Kasmetiniam mieste esančių tiltų atnaujinimui šiemet bus skirta 0,5 mln. Lt.

„Kauno švara“ steigs skambučių centrą

Siekiant efektyvesnio avarinių duobių tvarkymo ir avarinių situacijų likvidavimo, Kauno miesto taryba pakeitė iki šiol buvusią kelių priežiūros tvarką ir pritarė siūlymui steigti centrinę dispečerinę.

Šaltuoju metų laikotarpiu atsiveriančias avarines duobes iki šiol tvarkė konkursų metu parenkami rangovai. Įsigaliojus naujajai tvarkai didžiausią pavojų keliančias duobes tvarkys uždaroji akcinė bendrovė „Kauno švara". Šiems Kauno miesto savivaldybės planams jau pritarė ir Viešųjų pirkimų tarnyba.

Bendrovė „Kauno švara" planuoja įsigyti specialią asfalto regeneravimo įrangą, kuri kaitina asfalto trupinius ir pagamina masę, tinkamą laikinam duobės užlopymui. Specialistų skaičiavimais, naudojant šią įrangą, avarinių duobių tvarkymas kainuos beveik dvigubai pigiau.

Bendrovės vadovai užtikrino, jog įmonė yra pajėgi vykdyti numatomus priskirti darbus, specialistai turi reikiamą kvalifikaciją bei ją įrodančius atestatus.

„Kauno švara" taip pat steigs pranešimų priėmimo centrą, kuriam gyventojai, viešojo transporto vairuotojai, policijos pareigūnai bei kitų tarnybų atstovai galės teikti informaciją apie gatvėse atsivėrusias pavojingas duobes bei kitas avarines situacijas.NAUJAUSI KOMENTARAI

W

W portretas
Lodel duobes tvarko "Kauno svara" ? Gal Kauno klinikos geriau tai padarytu ? Cirkas.....

varguoliai

varguoliai portretas
Panemunėj kad nereiktų gatvių taisyt, tai savaitgaliais nevažinės 5 maršruto autobusas.Kažkokia mintis kyla, ar tik Panemunė nebus prijungta prie Vilkaviškio?Tilto nenusimato, autobusų-maža, o šv. Mato mokykla irgi bus "darmai" atiduota Vilkaviškio parapijai.

otto

otto portretas
Kaune jau yra gatvių kurių nebegalima suremontuoti, jas reikia tiesti iš naujo.
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių