A. Ručienės ir G. Furmanavičiaus karui pabaigos nematyti

Konfliktai Kauno miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijoje pasiekė aukščiausią tašką. Artėjant tarybos posėdžiui užregistruotas sprendimo projektas, kuriame siūloma apskritai naikinti Antikorupcijos komisiją, rašo portalas delfi.lt.

Kartu užregistruotas ir dar vienas pasiūlymas – į komisijos vadovo kėdę vietoje Aušros Ručienės pasodinti Arvydą Garbaravičių. Vis dėlto, dėl vieno dalyko sutaria abi konfliktuojančios pusės – šiuo metu Antikorupcijos komisija savo funkcijų neatlieka.

Šiuos klausimus ketvirtadienį spręs Kauno miesto taryba.

Sukėlė įtarimų

Jau prieš keletą savaičių vienas iš dvylikos Antikorupcijos komisijos narių Gintaras Jonas Furmanavičius kreipėsi į Kauno merą Andrių Kupčinską, kad būtų parengtas sprendimo projektas atšaukti A. Ručienę iš Antikorupcijos komisijos pirmininkės pareigų.

Planuota, kad A. Ručienės atleidimo klausimas bus svarstomas kovo 1-ąją. Tačiau tuomet sprendimo projektas nebuvo parengtas.

Komisija nereikalinga?

Artėjant tarybos posėdžiui, kuris bus surengtas šį ketvirtadienį, užregistruoti du sprendimo projektai, susiję su Antikorupcijos komisija.

A. Ručienė siūlo apskritai naikinti Antikorupcijos komisiją. Advokatės manymu, komisija tapo politikų reklamos įrankiu.

„O kam reikalinga tokia komisija, kuri yra neveiksni? Visą medžiagą komisijos nariai gauna elektroniniu paštu. Jei pamato, kad jiems nenaudinga dalyvauti, jie posėdžius ignoruoja, neina. O spaudoje prisistato kaip Antikorupcinės komisijos nariai. (...). Komisija jokių veiksmų neatlieka ir man nėra žinoma, kad ji būtų ką nors atlikusi“, - delfi teigė A. Ručienė.

„Pasižiūrėkite, kokios posėdžių darbotvarkės. Aš nė vieno žmogaus negundžiau neiti į posėdžius. Tiesiog kai tokia komisija, kokia ji yra dabar, tai gaila laiką gaišti. Kai pirmininku buvo Stasys Žirgulis tai mes dirbome išsijuosę“, - sako G. J. Furmanavičius.

Tuo tarpu Kauno miesto tarybos narys Povilas Mačiulis mano, kad Antikorupcijos komisijoje politikai apskritai neturėtų dirbti.

„Juoką kelią ne tik Antikorupcijos komisijos vadovybė, bet ir jų politiniai žaidimai. Gėda ne tik miesto tarybai, bet ir visam miestui. Siekiant realios antikorupcinės veiklos, šią komisiją reikia atriboti nuo tarybos narių, sudaryti iš nepriekaištingos reputacijos kauniečių. Savo atstovus galėtų deleguoti universitetai, bažnyčia, teisėsaugos institucijos, gyventojų bendruomenės ir kitos organizacijos“, - teigė P. Mačiulis.

Grasina teismais

Atrodo, kad artimiausioje ateityje G. J. Furmanavičiaus ir A. Ručienės konfliktas persikels į teismą. Advokatė ketina kreiptis į teismą dėl garbės ir orumo įžeidimo. Viename iš tarybos posėdžių G. J. Furmanavičius pareiškė, kad A. Ručienė esą dangsto vieną iš privačių bendrovių.

„Dabar yra ruošiami, renkami dokumentai. Yra G. J. Furmanavičiaus pareiškimas ir žmogus turi atsakyti. Žinote, aš manau, kad visada geriausias sprendimas yra taikus būdas, tačiau žmonės, kurie yra kultūringi, gerbia save ir aplinkinius – taip negali elgtis“, - sako A. Ručienė.

„Tai gerai, tegul paduoda į teismą tada kalbėsime“, - A. Ručienės ketinimų nesureikšmina G. J. Furmanavičius.

Į pirmininkus siūlo A. Garbaravičių

Konfliktas kilo tuomet, kai A. Ručienė savo iniciatyva Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) perdavė dokumentus apie galimai neskaidrią veiklą. Advokatė stebėjosi, kad tai neįtiko komisijos nariams.

„Pirmą kartą matau, kad perduodant medžiagą ikiteisminio tyrimo institucijoms aš kažką dangstau. Aš perdaviau dokumentus STT, o G. J. Furmanavičius sako, kad aš kažką dangstau“, - stebėjosi A. Ručienė.

Tuo tarpu G. J. Furmanavičius mano, kad A. Ručienė neturėjo įgaliojimų kreiptis į teisėsaugą.

„Paprasta situacija – ji kreipėsi į specialiąsias tarnybas neturėdama komisijos įgaliojimų. Aš ir visa komisija mano, kad taip negalima. Ji mano, kad galima“, - delfi teigė G. J. Furmanavičius.

Kauno tarybos narys siūlo, kad A. Ručienę pirmininko kėdėje pakeistų buvęs Kauno meras A. Garbaravičius, kuris šiuo metu yra pirmininkės pavaduotojas. Dėl šių klausimų ketvirtadienį turės apsispręsti Kauno miesto taryba.NAUJAUSI KOMENTARAI

kamuolinis

kamuolinis portretas
vietoje poničkos į pirmininkus siūlytume krištolo skaidrumo reputacijos bachuriukus - A. Garbaravičių arba T . Barštį ...

zinantis

zinantis portretas
kiek zinau rucys savivaldybeja vaikscioja visas raguotas senikas tvarko ruciene o jis sau patenkintas vaikscioja.turbut gerai senikas patvarko kad ji tokia visalaik pilna jegu.vistiek jaunas vyras dauk ka reiskia

dirbantis

dirbantis portretas
aha as juos buvau uztikus kartu tai senikas labai pasimete ir israudo.man tik gaila rucio toks saunus vyras as tai vietoj jo masciau ta senika is partijos,nes jau per daug isprotejoino uz partijos pinigus nama sau zaliakalni rekonstruojasi
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių