Pagal naują modelį Kaune bus renovuoti 35 daugiabučiai (sąrašas)

Aplinkos ministerija su šalies savivaldybėmis pasirašė partnerystės sutartis dėl daugiabučių namų renovacijos. Kaune pirmasis renovacijos etapas bus vykdomas 35 daugiabučiuose namuose.

Imsis neefektyviausių namų

Kauno miesto savivaldybė Aplinkos ministerijai pateikė daugiau nei šimto mieste esančių daugiabučių gyvenamųjų namų sąrašą, daugiausiai suvartojančių šilumos ir kurių dauguma gyventojų pareiškė norą vykdyti savo namo atnaujinimą. Pagal ministerijos nustatytą kvotą Kaunui teko 35 namai.

„Vidutiniškai kiekvienoje savivaldybėje bus renovuojama po 16 namų, tuo tarpu Kaune šis skaičius yra dvigubai didesnis“, – tvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygaudas Molis.

Pirmiausia bus modernizuoti tie daugiabučiai, kurie suvartoja daugiausia energijos. Visų atrinktų daugiabučių šiluminės energijos sąnaudos viršija 150 kWh/kv.m per metus.

Pirmasis etapas – 840 daugiabučių

Pasirašydamos sutartis savivaldybės įsipareigojo organizuoti konkursus ir pirkti investicijų projektus, o su tuo susijusias išlaidas padengs Aplinkos ministerija.

Duomenis apie renovuotinus namus ir juose gyvenančių žmonių sutikimus imtis modernizavimo Aplinkos ministerijai pateikė 56 savivaldybės. Iš viso pasiryžimą atnaujinti daugiabučius išreiškė 1459 daugiabučių gyventojai. Planuojama, kad pirmuoju etapu prasidės 840 daugiabučių pasirengimo renovacijai darbai.

Gyventojams imti banko paskolų nereikės

Daugiabučio namo atnaujinimui turėjo pritarti daugiau kaip pusė visų jame esančių būstų savininkų. teigiama, kad patiems gyventojams imti banko paskolų nereikės, išlaidos už renovaciją bus susigrąžinamos per mokesčius už šildymą.

Namo administratorius turės imti paskolą, organizuoti, prižiūrėti ir kontroliuoti visą procesą. Pradėjus renovaciją šiemet, bus galima gauti 40 proc. dydžio valstybės paramą: 15 proc. iš „Jessica“ programos, 25 proc. – iš specialiosios Klimato kaitos programos lėšų. Daugiabučių bendrijos savo iniciatyva taip pat gali dalyvauti šioje programoje ir gauti 40 proc. valstybės paramos.

Po renovacijos gyventojai dar kurį laiką, kol bus išmokėta paskola (apie 6-8 metus), turės mokėti 10 proc. mažesnius nei vidutiniškai mokėjo pastaruosius vienerius ar dvejus metus mokesčius už šildymą, o vėliau – tik už faktiškai sunaudotą šilumą.

 


 

Į pirmąjį renovacijos etapą atrinkti šie Kaune esantys daugiabučiai namai:

K. Baršausko g. 67

K. Baršausko g. 71

K. Baršausko g. 79

K. Baršausko g. 88

K. Baršausko g. 92

Biržiškų g. 1

Biržiskų g. 3

Biržiškų g. 5

Biržiškų g. 7

Draugystėsg. 3B

Draugystės g. 9A

A. ir J. Gravrogkų g. 1

A. ir J. Gravrogkų g. 3

A. ir J. Gravrogkų g. 15

A. Juozapavičiaus pr. 20

A. Juozapavičiaus pr. 46

A. Juozapavičiaus pr. 48A

R.Kalantos g. 23

R. Kalantos g. 40

R. Kalantos g. 141

T. Masiulio g. 7

T. Masiulio g. 11

T. Masiulio g. 14

Pramonės pr. 95

M.Riomerio g. 3

Riomerio g. 35

Sąjungos a. 10

Sąjungos a. 15

Taikos pr. 82

Taikos pr. 82A

Taikos pr. 84 IIk.

Taikos pr. 84A

Taikos pr. 86

Taikos pr. 86 A

Želvos g. 14NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunas

kaunas portretas
aferizmas kvepia kai kaune TAIKOS PR plytiniai prieš 26 metus statyti gyv namai yra įtraukti į ren sąrašą , DNSB-223 bendrija namai kurią sudaro bendrija, bendrijos pirmininkas net nesurengė gyventojų pilnos apklausos , o tik namų sukviete įgaliotinius , kurių buvo vos keli , ir padarę kaip visuotiną susirinkimą , Kiek žinoma jog pirmininkas nusprende renovuoti savivaldybeje , tiksliau padejo parašą , už visus , be tikro gyventojų sutikimo ,Kodel vienašališkai yra atliekami tokie dalykai , gal kažkam labai didelis suinteresuotumas , žmones nuvesti į nežinia , GYVENTOJAMS TAI KAINUOS JEI LALBAMA KAD RENOVAVIMO KAINA UŽ M2 KAINUOS NUO 350-500 LITŲ . nESUPRANTAMA IR TAI KAIP TIE NAMAI GALEJO PAKLIŪTI Į ATRINKŠTŲ SĄRAŠĄ KUR TAS DAUGIAU 50+1 gryna afera ,

Petras

Petras portretas
Įdomu kaip Kauno savivaldybėje buvo atrinkti konkretūs 35 namai? Ministerija buvo skelbusi sąrašą su visais namais, kuriuos pateikė savivaldybės renovacijai. Kaunas jų pateikė gerokai virš 100. Tame pačiame sąraše pateiktas ir suvartojamos energijos kiekis kiekvienam namui. Į atrinktą 35 namų sąraša pateko toli gražu ne daugiausia energijos kv.m. suvartojantys namai. Veikiau jau didesnė dalis iš antrosios sąrašo pusės. Tarkime sąraše Biržiškų g. 1 suvartoja 149kWh/m2 ir jis bus renovuojamas. Tačiau nebus renovuojami Draugystės 9D ar 9E, suvartojantys atitinkamai 210 ir 190. Šių namų gyventojai taip pat sutiko renovacijai. Visas namų sąrašas: g1 delfi lt/misc/daugiabuciairenovacija xls

ar jus suprantate

ar jus suprantate portretas
neagituoju ,bet neskaidri politika , kalbama apie paskolų gražinimą , o kur renovavimo darbai , viskas guls ant gyventojų , bet iš tikrųjų teko dalyvauti T, Masiulio m-los saleje del tos renovacijos kurį renge seniunija , tai tikrai matesi kokiu budų tas balsavimas vyko , tikrai gyventojų dalyvavo mažiau negu gyvena šiuose namuose , jei buvo balsavimo metu daugiau pakeliama rankų tai ir paskaite ten org darb kad prabalsavo dauguma , Kas liečia taikos pr esančios 223 bendrijos tikrai niekas net kvietimo , iškabinto skelbimo bendrijos vardu - nebuvo , Visuotino susirinkimo nebuvo , tai kaip tie namai galejo pakliūti į renovuojamų sąrašą , , jei reikalaujama daugiau kaip pusė , o bendrijoje sudaro virš 416 butų , Gal po renovacijos kažkiek bus pigiau tačiau mokes tai papildomai už renovacija darbų išlaidas ,kur jokios kompensacijos nenumatytos, paskolos, Abejotina kad kai kurių namų gyventojai taip ir savo noru tos renovacijos nori Jei priverstine tai taip . Neskaidri vedamas šiuo požiūriu darbas bendrijoje , Kodel iki šiandien tie patys agitatoriai nesidomejo kodel del kokių priežasčių sunaudojama didelis kiekis šilumos , bet tas dalykas paliekamas antrame plane bet svarbu bet kokia kaina prastumti reikia ar nereikia, renovacijos vėliavą , Deja iš atsakingų asmenų buvo girdeti kad gyventojai tures imti paskolas , o ne savivaldybe ims, tačiau kad ir savivaldybe imtų, bankas už ačių neduos . Buvo kalbama apie 3 proc
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių