Kultūros renginiams atseikėta per 1,7 mln. Lt, bet Hanzos dienų nebus

Kauno valdžia patvirtino pagrindinių šių metų miesto kultūros renginių, profesionaliojo meno projektų, jaunųjų menininkų ir mėgėjų projektų dalinio finansavimo sąmatą. Paraiškas pateikusiems kultūros renginių organizatoriams ir kūrėjams iš miesto biudžeto šiemet skirta kiek daugiau nei 1,7 mln. litų.

Iš viso buvo gautos 43 įvairių kultūros įstaigų parengtos paraiškos. Komisija atrinko 32 projektus, jų įgyvendinimui skirta 900 tūkst. litų.

Tarp patvirtintų projektų – jau gerai pažįstami renginiai: Kauno meno bienalė „Textile", Pažaislio muzikos festivalis, „Kaunas Jazz“, „Operetė Kauno pilyje“, „Kaunas Photo“, tarptautinis Kauno kino festivalis, „Lietuvos teatrų pavasaris“, festivalių-konkursų ciklas „Kaunas Cantat“.

Tačiau Hanzos dienų šiemet nebus, nes organizatoriai nepateikė paraiškos – jie nusprendė šventės šiemet nerengti.

„Tiek aš, tiek Andrius Žiurauskas (Hanzos dienų meno vadovas – red. past.) susidėliojome savo prioritetus, ir ,žinote, yra kitų darbų, planų, – nedaugžodžiavo vienas šventės sumanytojų ir organizatorių Darius Rumšas.

Kauno miesto savivaldybė taip pat yra numačiusi finansuoti ir viešųjų kultūros įstaigų, kurių steigėja ar dalininkė yra ji pati, veiklos programas. Kiek daugiau nei pusė milijono litų skirta Pažaislio kultūros ir turizmo centrui, „Girstučio„ kultūros ir sporto centrui, Kauno įvairių tautų kultūrų centrui, Kauno kino studijai, Kauno mažajam teatrui, viešajai įstaigai „Teatro projektai“ ir VšĮ „Artkomas“.

Kaune veikiančioms ne biudžetinėms kultūros srities įstaigoms, vienijančioms profesionaliojo meno kūrėjus ir įgyvendinančioms profesionaliojo meno kūrybos ir sklaidos projektus, buvo skirta 100 tūkst. litų.

Iš viso buvo gautos 33 paraiškos, komisija iš jų atrinko 19 projektų, tarp kurių: Lietuvos kamerinės muzikos festivalis, klasikinės muzikos koncertų ciklas „Šv. Velykos ir šv. Kalėdos su klasika", tęstinis projektas „Kaunas fotografijoje“, tarptautinio meno projekto „Creanature“ parodos pristatymas Kaune.

Į dalinį finansavimą iš Kauno miesto savivaldybės biudžeto galėjo pretenduoti ir jaunieji menininkai (nuo 14 iki 35 metų), kūryba ir meno veikla užsiimantys Kaune. Buvo gauta 21 fizinių ir juridinių asmenų parengta paraiška. Komisija atrinkto 14 vertingiausių projektų, jų įgyvendinimui skirta 40 tūkst. litų.

Dar 100 tūkst. litų šiemet buvo skirta 35 mėgėjų meno projektams. Atrenkant mėgėjų meno projektus, komisija prioritetus teikė projektams, skirtiems valstybės istorijai ir kultūrai reikšmingų sukakčių paminėjimui: S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms, 1863 m. sukilimo 150-osioms metinėms, K. Donelaičio 300-ųjų metinių minėjimo pasiruošimui bei kitų reikšmingų jubiliejinių sukakčių paminėjimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

rita

rita portretas
Vsisiškai sutikčiau kad vietoj vienos hanzos dienos, geriau daug mažų kultūrinų renginių. Bet kaip beskaičiuočiau nesigauna, panašu kad kaip su sportu viskas nusėdo krepšiniui, tai čia 60 procentų nusėdo į politikų "kuruojamas" organizacijas kaip girstutis ir kino studija.Klystu?

demokratijos šypsenos

demokratijos šypsenos portretas
Kad valdininkams jokio pjaro per tas hansos dienas. Tai kam tokia šventė reikalinga?

negerai

negerai portretas
Hanza dienos buvo viena įdomiausių miesto švenčių, į kurią būdavo įdomu nueiti, taigi gaila labai.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių