I. Matijošaitienei nustatyta smegenų mirtis, medikai reiškia užuojautą

Praėjus dviem paroms po to, kai 55 metų Kauno verslininkė ir politikė Irena Matijošaitienė patyrė labai sunkią galvos traumą, konstatuota jos smegenų mirtis.

Iki šiol moters gyvybę palaikė tik aparatūra ir vaistai. Buvo ventiliuojami pacientės plaučiai, drenuojamos galvos smegenys.

Sutiko paaukoti organus

Pasak Kauno klinikų atstovų, I. Matijošaitienei smegenų mirtis diagnozuota šiandien 14 val.

Pačios I. Matijošaitienės valia, su jos šeimos narių sutikimu, duomenys apie nustatytą smegenų mirties faktą ir sutikimą paaukoti organus perduoti Nacionaliniam organų transplantacijos biurui.

Priimti sprendimą artimiesiems padėjo I. Matijošaitienės anksčiau išsakyti žodžiai: „Jeigu ir miręs gali padėti žmogui, tai padėk“.

Medikai: padarėme viską

„Reanimacijoje gydytai pacientei I.Matijošaitienei konstatuota smegenų mirtis. Tai reiškia, kad konstatuotas ir mirties faktas. Reiškiame giliausią užuojautą šeimos nariams ir visiems žmonėms, kurie ją pažinojo“, – ketvirtadienį po pietų susijaudinęs komentavo Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos vadovas profesorius Vidas Pilvinis.

Jo teigimu, moters širdies darbas bus nutrauktas bet kurią minutę, kai tik bus sutvarkyti donorystės formalumai.

„Atlikome viską, ką tik galėjome padaryti, kad mūsų pacientė išgyventų“, – pabrėžė gydytojas.

Nepadėjo trys operacijos

Kauno klinikų medikai ketvirtadienio rytą teigė, jog pacientės sveikatos būklė buvo stabiliai kritinė, stabilizuoti jos gyvybinių funkcijų vis dar nepavyko. Moteriai buvo sukelta dirbtinė koma.

Dėl galvos smegenų tinimo antradienį I. Matijošaitienei buvo atliktos trys neurochirurginės operacijos.

„Neurochirurginio gydymo galimybės išsemtos, šiuo metu daugiau operacijų nebus. Mes renkamės konservatyvios medicinos kelią“, – dar vakar sakė Kauno klinikų Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovas Tomas Tamošuitis

„Svarbiausia, jog I. Matijošaitienė išgyventų dar 24 valandas“, – trečiadienį pabrėžė Intensyviosios terapijos klinikos vadovas profesorius V. Pilvinis.

Tai medikams pavyko pasiekti, tačiau prognozės vis dėlto nebuvo optimistinės.

Namuose nukrito nuo laiptų

Kauno miesto tarybos narė I. Matijošaitienė sunkią traumą patyrė namuose ankstų antradienio rytą. Jos vyras, „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovas, Kauno miesto tarybos ir visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ narys Visvaldas Matijošaitis, kalbėdamas apie nelaimę antradienį sunkiai tvardė emocijas.

„Žmona ryte laiptais leidosi į pirmą aukštą ir nukrito. Aš tuo metu dar miegojau. Išgirdau, kaip kažkas dunkstelėjo. Supratau, kad atsitiko kažkas negero“, – V. Matijošaitis prisiminė jų nuosavame name Vičiūnuose įvykusią tragediją.

I. Matijošaitienei buvo nustatytas kaukolės pamato lūžimas, kraujavimas į galvos smegenis, stuburo juosmeninės dalies slankstelio lūžimas.

Ketvirtadienį 18 val. Kauno paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje numatytos šv. Mišios už I. Matijošaitienę.NAUJAUSI KOMENTARAI

jurga

jurga portretas
puiki moteris,labai gaila jos.bet kritimas tikrai keistas.

viltis

viltis portretas
Aš tikiu kad Matijošaitienė atsigaus, bet ar ji liks normali, jug tokia baisi trauma, kraujosruva.jeigu dar gyvybė palaikoma dirbtinai, tai kažko dar tikimasi. Nepavydėkite Irenai, kad gydytojai taip deda pastangas, jug kiekvienas gydytojas gelbsti žmogaus gyvybę, koks jis butu, ar ponas, ar ubagas, ar bomžas. Kaimynas buvo asocialus, jam buvo perkirsta galva, nieks netikėjo kad išgyvens, visgi gydytojai išgelbėjo jam gyvybę, liko neveiksnus, tačiau nedurnas, ir blogai vaikšto., bet vaikšto pasiramščiuodamas lazdele. Butu be galo didelis stebuklas, jei Irena išgytu ir neliktu invalidė, tai tik dievo ir gerų medikų dėka.Išbuna žmonės ir 30 d komoje, buna kai pabunda iš jos, arba nepabunda, kiti tampa net ekstrasensais.

NA NA

NA NA portretas
manau kad šiuo metu žmogaus siela kovoja dėl savo testinumo padėties .lieka laukti tik sprendimo .sėkmės kiekvienam ,,,, ko geriausio .
VISI KOMENTARAI 106
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių