I. Matijošaitienė tebėra ištikta komos, jos būklė išlieka labai sunki

Kauno politikės Irenos Matijošaitienės būklė ir toliau išlieka kritinė, chirurginio gydymo galimybės jau išnaudotos, trečiadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje sakė Kauno klinikų medikai. Ji tebėra dirbtinai sukeltoje komoje.

Papildyta 17 val.: Trečiadieno pavakarę Kauno klinikų atstovė spaudai Milda Dambrauskienė teigė, jog nuolat palaiko ryšį su Intensyvios terapijos skyriumi, kur gydoma I. Matijošaitienė, tačiau kol kas jokių jos būklės pokyčių nėra.

Daugiau operacijų neplanuojama

Ji labai sunkios būklės, vis dar tęsiasi pavojus gyvybei, mes dedame milžiniškas pastangas, kad I. Matijošaitienė išgyventų. Pagrindinis uždavinys – kad ji išgyventų dar 24 val. Pirmiausia turi stabilizuotis gyvybinės funkcijos, dabar jos yra nestabilios, palaikomos aparatais ir medikamentais“, – situaciją ryte komentavo Kauno klinikų Intensyvios terapijos klinikos vedėjas profesorius Vidas Pilvinis.

Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovas Tomas Tamošuitis teigė, kad daugiau chirurginių operacijų I. Matijošaitienei neplanuojama.

„Neurochirurginio gydymo galimybės išsemtos, šiuo metu daugiau operacijų nebus. Mes renkamės konservatyvios medicinos kelią“, – sakė T. Tamošuitis.

Medikų prognozės – miglotos

Pasak medikų, dabar belieka laukti, situacija bet kada gali keistis.

„Vertinant pacientės būklę statistika nėra labai gailestinga. Prognozės nebūtų labai optimistinės. Tačiau kiekvienas pacientas yra absoliučiai individualus, prognozės neurochirurginiams ligoniams nėra dėkingas dalykas, ypač ankstyvoje stadijoje", – teigė gydytojas T. Tamošuitis.

„Jos būklė visada buvo kritinė, ji išliko tokia pati. Labai sunku prognozuoti, be galo sunku“, – pripažino ir V.Pilvinis.

Detalesni tyrimai dėl I. Matijošaitienės pažeisto stuburo bus atliekami vėliau, nes, pasak medikų, gyvybinėms funkcijoms šis lūžis įtakos neturi.

Krito ryte lipdama laiptais

Nelaimės aplinkybes ėmėsi tikslinti Kauno policija.

Ar sužalojimai atitinka traumą, patirtą nukritus nuo laiptų? „Tai teismo ekspertų prerogatyva atsakyti į šį klausimą. Galim patvirtinti, kad tai yra trauminis sužalojimas, galimai patirtas krentant iš aukščio“, – sakė T. Tamošuitis.

Gydytojų pagalbos I. Matijošaitienei ankstų antradienio rytą, kai ji savo namuose nukrito nuo laiptų. Lūžo kaukolės pamatas, ėmė kraujuoti į galvos smegenis, taip pat lūžo stuburo juosmeninės dalies slankstelis.

Dėl galvos smegenų tinimo ir kitų traumos pasekmių jai antradienį atliktos trys operacijos. Paskutinė – vakar vakare. Į moters smegenis buvo įvesti du kateteriai, kuriais nubėga smegenyse besikaupiantys skysčiai.

„Supratau, kad atsitiko kažkas negero“

55 metų I. Matijošaitienė yra Kauno miesto tarybos narė. Jos vyras – „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovas, Kauno miesto tarybos ir visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ narys Visvaldas Matijošaitis. Bendraudamas su „Kauno dienos“ žurnalistais, jis sunkiai tvardė emocijas.

„Žmona ryte laiptais leidosi į pirmą aukštą ir nukrito. Aš tuo metu dar miegojau. Išgirdau, kaip kažkas dunkstelėjo. Supratau, kad atsitiko kažkas negero“, – V.Matijošaitis prisiminė jų nuosavame name Vičiūnuose nutikusią nelaimę.

Sužinojęs, kas atsitiko mamai, iš komandiruotės Kazachstane suskubo grįžti jaunesnysis Matijošaičių sūnus Dainius. Jį žinia pasiekė vos nusileidusį lėktuvu Alma Atoje.

Vyresnysis Matijošaičių sūnus Šarūnas į tėvų namus tekinas atbėgo dar prieš atvykstant greitosios pagalbos medikams.

J.Norvaišienė: čia – tragedija

Kauno miesto tarybos nariai, sužinoję apie nelaimę, ištikusią energingą, žvitrią, besišypsančią kolegę, buvo sukrėsti.

Miesto tarybos ir visuomeninio judėjimo „Vieningas Kaunas“ narė Jūratė Norvaišienė, išgirdusi, kas nutiko I.Matijošaitienei, vos neapsiverkė.

„Čia tragedija. Čia tragedija“, – kartojo emocijų pagauta medikė ir sportinių šokių trenerė.

„Moteris jauna, pilna energijos... Tokia judri kaip gyvsidabris. Tokia darbinga, aktyvi, niekam neabejinga“, – kalbėjo apie I.Matijošaitienę priblokšta J.Norvaišienė.

„Ši nelaimė yra didžiulis mūsų frakcijos ir Kauno miesto tarybos nuostolis. Ji yra viena aktyviausių narių. Duok Dieve, kad ji išgyventų, duok Dieve“, – kalbėjo ji.

Neslepia nerimo ir dėl V. Matijošaičio

J.Norvaišienė įsitikinusi, kad daug ką kritinėmis gyvenimo situacijomis lemia sėkmė, likimas: „Aš pati prieš penkerius metus nusiritau nuo antro aukšto laiptų atbula, nukritau ant cementinių grindų, ir nieko man nenutiko. O čia moteris pačiame jėgų žydėjime...“

Būdama medikė, J.Norvaišienė puikiai suvokia I.Matijošaitienės traumų rimtumą. „Kaukolės bazė lūžusi, o ten yra ir visi kvėpavimo centrai“, – kalbėjo ji.

J.Norvaišienė neslėpė nerimo ir dėl I.Matijošaitienės sutuoktinio Visvaldo būklės. „Visiems Matijošaičio bendradarbiams sakau, kad gydytoją reikėtų skirti ir jam“, – sakė žinoma kaunietė.

Anot J.Norvaišienės, V.Matijošaičio kraujospūdis yra padidėjęs, tad dėl patirtų stiprių emocijų gali kilti rimtų kraujotakos problemų.

Politikai – priblokšti nelaimės

Kauno miesto tarybos frakcijos „Vieningas Kaunas“ seniūnas Povilas Mačiulis teigė, kad ši netikėta nelaimė ne tik asmeniškai jį, bet ir didelę dalį miestiečių tiesiog pribloškė.

„Irena buvo ypač darbšti tarybos narė, labai žmogiška, jautri kiekvienam kauniečiui. Dabar visi esame susitelkę ir laukiame geresnių naujienų iš Klinikų“, – sunkiai rinko žodžius P.Mačiulis.

Miesto tarybos narys, frakcijos „Dirbam Kaunui“ seniūnas Gintautas Labanauskas taip pat sakė esąs sukrėstas.

„Neduok Dieve tokios nelaimės. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ji atsigaus ir bus viskas gerai. Apie ją galiu atsiliepti tik labai gerai ir šiltai. Duok Dieve, jai sveikatos“, – linkėjo I.Matijošaitienei G.Labanauskas.

Jis sakė, kad vien tik geru žodžiu I.Matijošaitienę galįs įvertinti ir kaip žmogų, ir kaip kolegę miesto taryboje.

„Reikia tikėtis, kad viskas pakryps į gerą pusę, – kalbėjo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. – Tikiuosi gerų žinių, ir tai sakau nepaisydamas jokių politinių pažiūrų skirtumų".NAUJAUSI KOMENTARAI

ttlswordjd

ttlswordjd portretas
Cheap Best Burberry Scarf On Sale Real Housewives of New Jersey Season 6 Scoop.txt Burberry Scarf Made In Japan On Sale should I put up safety gates to protect my baby.txt Burberry Men Scarf risky to search for 6 Rainier climbers.txt

tikrai

tikrai portretas
isgyvens

klausymuks

klausymuks portretas
idomu kam cia reikia smulkiai aprasineti kas padaryta ar prijungta kas...juk ne prezidente???
VISI KOMENTARAI 82
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių