Iš Garliavos gyventojo atimti šunys laukia teismo verdikto

Kovo pabaigoje dėl žiauraus elgesio iš Garliavos gyventojo atimti 11-a šunų dienas leidžia gyvūnų prieglaudoje ir laukia, kokį sprendimą dėl jų ateities priims teismas.

Gresia tūkstantinė bauda

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais gavo dar kovo mėnesį, todėl iš karto buvo atliktas skubus patikrinimas ir iš savininko atimti šuneliai.

Neeilinio įvykio aplinkybes iš karto ėmėsi aiškintis Garliavos policijos nuovados pareigūnai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas žiniasklaidai Kęstutis Kasciukevičius portalui kaunodiena.lt pasakojo, jog tyrimo metu nebuvo gauta jokių duomenų, kad keturkojų savininkas A. B. juos mušė ar kitaip žalojo. Todėl buvo nuspręsta nepradėti ikiteisminio tyrimo.

„Pradėta administracinės teisės pažeidimo byla dėl žiauraus elgesio su gyvūnais“, – patvirtino K. Kasciukevičius.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais ar jų kankinimą gresia bauda nuo 100 iki 1 tūkst. litų.

Anot atstovo spaudai, ši byla vis tiek pasieks teismą, visai nesvarbu, kad buvo nuspręsta nepradėti ikiteisminio tyrimo.

„Teismas skirs ne tik baudą, bet ir turės apsispręsti, kaip elgtis su gyvūnais: ar juos grąžinti savininkui, ar konfiskuoti. Iki tol šuneliai liks gyvūnų globos tarnybos „Nuaras“ žinioje“, – tikino K. Kasciukevičius.

Gyvūnų globos tarnybos „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė patvirtino, kad visi gyvūnėliai šiuo metu laikosi gerai.

Direktorė nenorėjo prognozuoti, kas laukia šių šunų, ar jie bus grąžinti savininkui, ar liks globos tarnybos patalpose. „Dabar jie yra pas mus, o kaip bus, nežinome“, – svarstė direktorė.

Inspektoriai sulaukė skundo

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas–valstybinis veterinarijos inspektorius Linijus Valiuška pasakojo, jog pranešimas apie žiaurų elgesį su gyvūnais buvo ne anoniminis.

„Moteris rado skelbimą apie parduodamus šuniukus ir nuvažiavo pagal nurodytą adresą. Vietoje pamatė liūdną vaizdą. Jai pagailo šunelių, todėl vieną įsigijo ir iš karto mus informavo apie baisias jų gyvenimo sąlygas“, – sakė L. Valiuška.

Kovo 21 dieną tarnybos inspektoriai, Garliavos seniūnijos darbuotojai bei Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai atliko skubų patikrinimą.

Per patikrinimą nustatyta, jog naminių gyvūnų augintojas Garliavoje, nuosavame name, nešildomose patalpose laikė tris šunis, panašius į jorkšyrų terjerus, keturis galimai bišonų veislės šunis ir keturis jų jauniklius.

Vienos jorkšyrų veislės kalės būklė buvo ypač sunki, kailis išplikęs, narvas, kuriame buvo laikomas gyvūnas, per ankštas. Kalė tą naktį buvo atsivedusi penkis negyvus šuniukus, kurie buvo suguldyti į plastikinį indą. Galimai bišonų veislės kalė su keturiais apie mėnesio amžiaus šuniukais taip pat buvo laikoma per ankštame narve.

„Šunų savininkas yra tarsi nelegalus veisėjas, neturintis jokių leidimų“, – teigė L. Valiuška.

Gyvūnai perkelti į prieglaudą

Anot L. Valiuškos, šuniukai iš karto buvo atimti iš savininko. „Pasigirdo kalbų, kad gyvūnus mes konfiskavome, bet tai netiesa, nes konfiskuoti gali tik teismas. Mes turime teisę perimti gyvūnus laikinai globai“, – aiškino veterinarijos inspektorius.

Laikinais šuniukų namais tapo gyvūnų globos tarnyba „Nuaras“. Keturkojai gyvens ten, kol bus priimtas teisėsaugos institucijų sprendimas, ar konfiskuoti šunis.

Inspektorius patvirtino, kad tarnyba bendradarbiauja su policijos pareigūnais, jog kuo skubiau būtų išaiškintas šis įvykis.

„Mūsų išvada vienareikšmiška – gyvūnai buvo laikomi netinkamose sąlygose, taip auginti gyvūnų negalima – tai žiaurūs elgesys su gyvūnais“, – sakė L. Valiuška.

Veterinaras pasakojo, jog policijos žiniomis, namas, kuriame buvo laikomi gyvūnai, nėra registruotas kaip gyvenamasis namas.

Pavaduotojas užsiminė, kad patikrinimo metu asmuo, pas kurį buvo rasti šuneliai, buvo neaiškios būklės, tikriausiai neblaivus.NAUJAUSI KOMENTARAI

mergina

mergina portretas
Tas tipas tikras šunsnukis. baisu,kad ne vienas toks yra. Uždaryt patį į tokią klietką.

Vytas

Vytas portretas
biski kvailas- laikytu pliusinius sunelius ir tokiu problemu neturetu.

luka ....

luka .... portretas
kas per bjaurybe ! pati narve laikyt reiketu !
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių