Dviratininką girtas užmušęs policininkas teisinasi sunkia sveikata

Kauno apygardos teismas trečiadienį apeliacine tvarka pradėjo nagrinėti bylą, kurioje dviratininką partrenkęs buvęs policininkas Vytautas Demenius prašo sušvelninti jam skirtą bausmę.

Savo skundą nuteistasis motyvuoja sunkia sveikatos būkle ir teismo, priėmusio pirmosios instancijos sprendimą, šališkumu.

Teismui pateiktama skunde rašoma, esą anksčiau bylą nagrinėjęs teismas buvo šališkas ir neatsižvelgė į nuteistąjį lengvinančias aplinkybes.

V.Demenius prašo panaikinti nuosprendį, pagal kurį jam skirta šešerių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Pats kaltinamasis teismo posėdyje dalyvauti nepageidavo.

Marijampolės rajono apylinkės teismas buvusį Šakių rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Patrulių būrio vadą V.Demenių pripažino neblaivų vairavus automobilį ir mirtinai sužalojus paauglį dviratininką bei palikus jį be pagalbos. Teismas žuvusio Jono Š. tėvams priteisė po 100 tūkst. litų neturtinės žalos, vaikino dviem broliams ir vienai sesei priteista po 35 tūkst. litų.

V.Demenio prašyme Kauno apygardos teismui teigiama, kad jo girtumas nebuvo pakankamai įrodytas. Nuteistojo teigimu, alkoholis jo šlapime atsirado dėl vaistų su spiritu vartojimo, o dėl labai sunkios sveikatos būklės jis nė nepastebėjo partrenkęs dviratininką ir dėl to pasišalino iš įvykio vietos.

Kaltinamojo gynėja teismui pateikė prašymus iš naujo patikrinti įrodymus, iškviesti ekspertą automechaniką į teismo posėdį bei kitą liudininką, esą nejautusį nuo įtariamojo alkoholio kvapo. Advokatė prašė ir tyrimo dėl įvykį mačiusio priešais važiavusio vairuotojo parodymų - esą žuvusio dviratininko jis matyti negalėjęs. Nukentėjusieji ir prokuroras prašymus įvertino kaip nepagrįstus.

Teismas gynėjos prašymą patenkino tik iš dalies - sutiko į kitą teismo posėdį iškviesti automechaniką. Taip pat įpareigojo posėdyje dalyvauti patį V.Demenių, kuris pateiktame skunde nurodė, jog ankstesniuose teismo posėdžiuose jam neleista paklausti eksperto.

Teismas suabejojo ir nuteistojo apeliavimu į sunkią sveikatos būklę - esą būdamas tokios sunkios sveikatos būklės jis vargu, ar būtų apskritai įstengęs vairuoti automobilį. Be to, nors V.Demeniui nustatytas dalinis nedarbingumas, jį kamuojančios sveikatos problemos nėra tokios sunkios, kad dėl jų jis negalėtų atlikti bausmės.

Bylą tyrusi Marijampolės rajono apylinkės prokuratūra nustatė, kad 2012 metų gegužės 27 dienos vakarą apie 19 val. Šakių rajone, kelio Kaunas-Zapyškis-Šakiai 56-ajame kilometre, V.Demenius, vairuodamas transporto priemonę apsvaigęs nuo alkoholio, sukėlė eismo įvykį, per kurį sužalojo kelkraščiu važiavusį 15-metį dviratininką Joną Š. Sunkiai sužalotas ir komos ištiktas paauglys, patyręs galvos traumą, stuburo ir kojos lūžius, mirė Kauno klinikose.

Prokuroras Saulius Striauša Marijampolės teisme pabrėžė, kad 32 metų darbo stažą policijoje turintis V.Demenius puikiai žinojo, ką tokiu atveju turi daryti. Bylos duomenimis, kaltinamasis eismo įvykio vietoje nesuteikė pagalbos nukentėjusiajam, nepranešė apie eismo įvykį policijai, neiškvietė greitosios medicinos pagalbos ir iš eismo įvykio pasišalino, nors privalėjo suteikti pagalbą nukentėjusiajam asmeniui.

Netrukus po tragiškos avarijos 55 metų įtariamasis buvo atleistas iš tarnybos policijoje.

V.Demeniaus sukelta avarija iš postų išvertė Šakių policijos vadovus. Iš pareigų pasitraukė Šakių rajono policijos viršininkas Mindaugas Skruibis bei Kelių policijos poskyrio vadovas Jonas Stanaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
gaila kad nera mirties bausmes,toki isgama menta ant kuolo pasodinti maza

rj

rj portretas
super pasakyta

VITIOCHAS

VITIOCHAS portretas
būtu mano vaikas,nudėčiau šunį net nesvarstęs.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių