Teismas žinomą Kauno brokerį atidavė žmonos priežiūrai

Kaltinamasis Stardas Vyšniauskas padarė vieną nesunkų ir vieną apysunkį tyčinį nusikaltimą, neteistas, baustas administracine tvarka, jo atsakomybę lengvinančios aplinkybės, kad prisipažino kaltu ir nuoširdžiai gailisi, – paskelbė Kauno apylinkės teismas.

Baudžiamieji kaltinimai

S.Vyšniauskas, Kaune geriau žinomas brokerio Stardo vardu, buvo teisiamas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – už svetimo turto pasisavinimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą.

"Kauno diena" rašė, kad teisme turėjo būti narpliojamas bendrovės "S.Imperija" finansinis 2011 m. pabaigos – 2014 m. pradžios laikotarpis. Tuo metu S.Vyšniauskas bendrovėje ėjo laikinojo direktoriaus pareigas. "S.Imperija" prisistato užsiimanti skubiu nekilnojamojo turto pirkimu.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad S.Vyšniauskas, būdamas laikinuoju direktoriumi, pasisavino iš bendrovės per 5 tūkst. eurų.

Teisėsaugai užkliuvo ir bendrovės teikiamos lombardų paslaugos. Skirtingais laikotarpiais skirtinguose lombarduose ikiteisminio tyrimo metu rasta į apskaitą neįtrauktų lėšų.

Teisėsaugos vertinimu, dėl neįtrauktų į apskaitą tarpininkavimo lėšų už nekilnojamojo turto pirkimą ir dėl neįtrauktų į apskaitą  pinigų lombarduose iš dalies negalima nustatyti bendrovės "S. Imperija" turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Tai tęsėsi mažiausiai trejus metus, kol bendrovei vadovavo S.Vyšniauskas.

Baudžiamasis kodeksas už turto pasisavinimą numato bausmę viešaisiais darbais arba baudą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų. O tas, kuris apgaulingai tvarkė teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą arba paslėpė, sunaikino ar sugadino apskaitos dokumentus, jeigu dėl to negalima visiškai ar iš dalies nustatyti asmens veiklos, jo turto, nuosavo kapitalo ar įsipareigojimų dydžio ar struktūros, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Keista buvo tai, kol nepadavėme rankpinigių, jis mus ištisai spaudė, o kai jau padavėme, paliko ramybėje ir kai mums jo prireikdavo, surasti buvo labai sunku.

Sausas iš balos

Kauno apylinkės teismui teko įvertinti ne tik atsakomybę lengvinančias ar sunkinančias aplinkybės ir tai, kad S.Vyšniauskas atlygino bendrovei "S.Imperija" padarytą žalą. Į teismą kreipėsi Ieva Vyšniauskienė, prašydama atleisti jos sutuoktinį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato.

Teisinėje praktikoje yra ne vienas atvejis, kai asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų, ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Teismas atsižvelgė į visas puses S.Vyšniausko baudžiamojoje byloje. Pats kaltinamasis teigė padaręs išvadas dėl neteisėto savo elgesio. Naujų ikiteisminių tyrimų jo atžvilgiu šiandien nėra. Be to, teismui buvo pateikta S.Vyšniausko žmoną idealizuojanti charakteristika.

Teismas nusprendė, kad laiduotoja I.Vyšniauskienė yra verta pasitikėjimo.

Kaip sakoma, išlipo sausas iš balos – S.Vyšniauskas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą su tūkstančio eurų užstatu, perduodant jį laiduotojai I.Vyšniauskienei jos atsakomybei, o baudžiamoji byla nutraukta.

Nusipirko ir skolą

Po "Kauno dienos" rašinio apie neteisėtą S.Vyšniausko veiklą, į redakciją kreipėsi susidūrę su brokeriu Stardu asmenys. Šie žmonės (pavardės redakcijai žinomos – red.past.) pasirinko ramybės kelią dėl jiems S.Vyšniausko paliktų nepatogumų ir neieškojo brokerio, nesikreipė į teisėsaugą. "Mano sutuoktinis buvo kategoriškai prieš kreiptis į Stardą. Mes nuo jo pavargome", – "Kauno dienai" pasakojo kaunietė.

Sutuoktinių pažintis su S.Vyšniausku įvyko, kai šeima ieškojo gyvenamojo būsto. Sutuoktiniai susižavėjo būstu, kurį pardavinėjo S.Vyšniauskas.

"Keista buvo tai, kol nepadavėme rankpinigių, jis mus ištisai spaudė, o kai jau padavėme, paliko ramybėje ir kai mums jo prireikdavo, surasti buvo labai sunku", – pastebėjimais dalijosi kauniečiai.

Sutuoktiniai pasakojo, kad S.Vyšniauskas juos tikino parduodantis draugo būstą. Tačiau jiems susidarė įspūdis, kad S.Vyšniauskas bandė parduoti savo būstą.

Dar nespėję atsidžiaugti savo pirmuoju nuosavu būstu, sutuoktiniai patyrė šoką – paaiškėjo, kad nusipirko ir skolą už vandenį. "500 kub. m. – už tiek išnaudoto vandens buvo nesumokėta. Žinoma, mes patys apsižioplinome nepatikrinę, tačiau pirmą kartą pirkome būstą, pirmą kartą ėmėme paskolą. Tai nebuvo lengva, patyrėme nemenką stresą", – patiklumą brokeriu Stardu grindė kauniečiai.

Pamokėlė ateičiai

Į ne itin linksmą situaciją patekę sutuoktiniai pasirinko orų kelią – apmokėti paveldėtą skolą. "Mums tai labai didelė suma. Tačiau vyras buvo kategoriškai prieš, kad žemintumės", –  šyptelėjo moteris.

Tiesa, šeima mėgino įsivaizduoti, ką reikėtų veikti, kad išnaudotum šitokį kiekį vandens. Nieko nesugalvojo ir stengėsi nustumti užmarštin brokerio Stardo jiems pamestą pamokėlę.

Naujame būste kauniečiai užgyveno gražius santykius su kaimynais. Taip žodis po žodžio kaimynai atrado pagrindimą dideliam sunaudoto vandens kiekiui.

"Kaimynai pasakojo, kad, prieš mums įsigyjant būstą, išorines namo sienas Stardas dvi dienas plovė "Karcher" dulkių siurbliu. Sakė, kad taip plovė, jog visa gatve tekėjo upelis. Tik apmaudu, kad šitą finansinę naštą užkrovė mums", – apmaudo neslėpė kaunietė.

Šioje istorijoje atsiskleidė dar vienas įdomus aspektas – Vyšniauskų šeimos stiprybė.

S.Vyšniausko pavardės būsto pirkimo-pardavimo dokumentuose nėra. Preliminarioje sutartyje yra pardavėjo, pirkėjo ir tarpininko – I.Vyšniauskienės pavardė.

Į teismą neatvyko

S.Vyšniauskas neatvyko į Kauno apylinkės teismą išklausyti priimto sprendimo apie patenkintą laidavimo prašymą.

Telefonu "Kauno dienai" nekilnojamojo turto brokeris prisipažino itin vertinantis privatumą, todėl neatskleidė, kokią įtaką jo gyvenime padarė baudžiamoji byla ir tai, kad metus teks būti laiduotoja paskirtos žmonos žinioje.

S.Vyšniauskas taip pat negalėjo paaiškinti, kodėl nekilnojamojo turto internetiniuose portaluose prie parduodamų objektų, kuriuos nurodoma, kad parduoda brokeris S.Vyšniauskas, puikuojasi moters nuotrauka. "Gal klaida. Ne mes valdome tuos puslapius", – neva nustebo S.Vyšniauskas.

Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos etikos kodekso 9 straipsnis skelbia, kad nekilnojamojo turto specialistams draudžiama klaidinti nekilnojamojo turto vystytojus, pirkėjus, pardavėjus, nuomotojus ir kitus nekilnojamojo turto sandorio dalyvius (...) savo veikloje naudoti klaidinančią, tikrovės neatitinkančią informaciją ar nepatikrintus duomenis. Bet gal moters nuotrauka prie vyriškos pavardė atrodo novatoriškai?NAUJAUSI KOMENTARAI

]

] portretas
taip jam ie reikia

Patiko

Patiko portretas
Perdave zmonai - zmona isaukles :) dabar

Anonimas

Anonimas portretas
Uz smulkias vagystes ir kiokius ale nusikaltimus i kaleima nesodina, tai ko cia stebetis
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių