Sužvėrėję Ramybės parko plėšikai izoliuoti nuo visuomenės

Paskelbtas nuosprendis sukrečiančio išpuolio Ramybės parke byloje. Juo kaltinti aštuoniolikmetis Naglis Narusevičius ir 22-ejų Tomas Skuderis izoliuoti nuo visuomenės. Pastarasis suimtas teismo salėje.

Vienintelė liudytoja – liūtis

Kaip jau rašyta, po minėto išpuolio neišgyvenusi 87-erių metų P.Z. 2016-ųjų rugpjūčio 22-ąją pateko į plėšikų spąstus grįždama iš šeimos gydytojo. Lemtinga akistata su nuteistaisiais įvyko vos už kelių šimtų metrų nuo P.Z. namų liūties merkiamame Ramybės parke.

T.Skuderis ir N.Narusevičius kaltinti, kad iš anksto susitarę dėl savanaudiškų paskatų užpuolė P.Z. iš nugaros ir sudavė jai rankomis bei kojomis mažiausiai devynis smūgius, penki iš kurių buvo į galvą, bei pagrobę aukos rankinę, kurioje, be 10 eurų ir mobiliojo ryšio telefono, dar buvo akiniai, kompensuojamųjų vaistų knygelė, pora tablečių ir du glaistyti varškės sūreliai, o, nuplėšę prie juosmens senolės pritvirtintą maišelį, pasisavinę ir jame kartu su raktais slėptus 30 eurų.

Pagreitino mirtį

Apie prie stačiatikių cerkvės gulinčią moterį praskelta galva Bendrajam pagalbos centrui buvo pranešta apie pusę trijų dienos.

Greitosios pagalbos medikams nuvežus nukentėjusiąją į Kauno klinikas, jai diagnozuoti skruostikaulio, nosies, delnakaulio bei šonkaulio lūžiai ir galvos smegenų sukrėtimas. Po šios politraumos ji beveik nesikėlė iš patalo. Galiausiai, nepraėjus nė penkiems mėnesiams po įvykio, mirė.

Nuteistieji kaltinti dėl savanaudiškų paskatų sunkiai sužaloję žmogų, dėl to nukentėjusioji susirgo ilgai trunkančia liga, realiai gresiančia gyvybei, dėl to mirtis dėl turėtų lėtinių širdies ir kraujagyslių ligų ją ištiko anksčiau.

Demaskuoti greitai

T.Skuderis ir N.Narusevičius buvo sulaikyti po savaitės.

Priremti įkalčių jie nurodė, kur išmetė aukos rankinę. Ši buvo rasta netoli parko esančio negyvenamojo namo kieme, tačiau be pinigų ir telefono. Pastarasis buvo aptiktas viešbutyje, kuriame N.Narusevičius, kuriam tada dar buvo septyniolika metų, nakvojo po šio įvykio.

N.Narusevičius nuosprendžio laukė suimtas, nes ne kartą pažeidė kartu su atidavimu mamos priežiūrai jam skirtą kardomąją priemonę – periodinę registraciją policijoje.

Ankstesni nuosprendžiai neveikė

Jau keturis kartus dėl vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų ir plėšikavimo, naudojant peilį, teistas T.Skuderis nuosprendžio laukė laisvėje.

Nepaisant to, kad, likus mėnesiui iki išpuolio parke, jis dar su trimis bendrais viešojo transporto stotelėse prie Stoties turgavietės ir Tunelio gatvėje apiplėšė keturis nepilnamečius ir už šiuos nusikaltimus, kurių metu iš trijų aukų buvo pagrobta po keturis eurus, iš vieno – apie 200 eurų vertės telefonas, jau buvo išgirdęs Kauno apylinkės teismo nuosprendį. Pastarasis už tai jam buvo skyręs pusantrų metų lygtinę laisvės atėmimo bausmę, įpareigojant pradėti mokytis ar dirbti, dalyvauti elgesį keičiančiose programose ir neišvykti iš gyvenamosios vietos be leidimo.

Vyniojosi kaip unguriai

Stojęs prieš Kauno apygardos teismą dėl išpuolio Ramybės parke T.Skuderis teigė, kad didžiausia jo kaltė, kad nesutrukdė N.Narusevičiui įgyvendinti šio nusikalstamo sumanymo, pagal kurį jis esą tik turėjo staigiu judesiu stverti už senolės rankinės.

N.Narusevičius, ikiteisminio tyrimo metu tikinęs, kad apiplėšti senolę jam pasiūlęs T.Skuderis, teisme jau prisipažino, kad tai buvo jo sumanymas. Tačiau jis neigė, kad mušė senolę. Esą šią tik stumtelėjo.

Tačiau P.Z., kurią dar spėta apklausti, pasakojo, kad vienas iš užpuolikų jai pirmiausia dūrė porą kartų į akį, o po to pasipylė smūgiai.

Advokatai teisėjos neįtikino

Prokurorė prašė teismo izoliuoti T.Skuderį nuo visuomenės devyneriems metams, o N.Narusevičių – ketveriems.

T.Skuderio advokatas buvo linkęs dalį kaltės, dėl to, kas įvyko, versti ir sutrūkinėjusiam bei medžių šaknų iškilnotam Ramybės parko asfaltui, esą už kurio užsikabinusi senolė galėjo nukristi ir pati. Juk įvykio liudytojų nėra.

N.Narusevičiaus advokatė, taip pat skirta valstybės, irgi teigė netikinti, kad du jauni vyrai galėjo užpulti ramentu pasiramsčiavusią tokio garbaus amžiaus senolę ir ją suspardyti, pripažindama, kad tai būtų labai žiauru.

Tačiau nukentėjusiuoju pripažintas P.Z. sūnus prašė priteisti iš teisiamųjų 5 tūkst. eurų moralinį atlygį – už motinos, savo ir visų artimųjų kančias. Suteikus teisę į paskutinį žodį, jis tepasakė, kad pasitiki Lietuvos įstatymais.

Bylą nagrinėjusi teisėja Jūratė Jakubonienė visiškai patenkino nukentėjusiojo ieškinį ir skyrė T.Skuderiui septynerių metų laisvės atėmimą, N.Narusevičiui – ketverių.NAUJAUSI KOMENTARAI

juozas

juozas portretas
i gaidyna situos abu velnius. gaila mociutes :(

Nusikomentavo

Nusikomentavo portretas
Komentatoriau Algimantai,tamsta visiškai klysti,kad tai kažkokių stribų ar kacapų atžalos.Akivaizdu,kad tų laikų nežinai.Jie jau šių ,tavo mylimų ,papūnės laikų atžalos.taigi,neskiesk ko nežinai. Tuomet tokių dalykų nebuvo.

gikas

gikas portretas
-cius, -eris... Kazkokios keistos pavardes... :) Iki gyvos galvos tokius parazitus!
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių