Sumuštų vaikų gyvybes gelbstintis R. Kėvalas: žmonės netiki, kad taip gali būti

Kasmet vien Kaune gydoma maždaug 400 vaikų, atvežtų su smurto žymėmis. Šiuos vaikus kartais net iš mirties gniaužtų gelbstintis Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius Rimantas Kėvalas – vienas pirmųjų, drįsusių prabilti smurto prieš vaikus tema.

Nors medikas dažnai jaučiasi kovojantis su vėjo malūnais, tačiau viliasi, jog ateityje pavyks išauginti kartas, suprasiančias, jog bet koks smurtas, net ir daugumai įprasta beržinė košė, yra blogis, neretai pasibaigiantis tikromis tragedijomis.

„Ta tokia žiauri neteisybė, kada aiškiai matome sužalotus vaikus, juos išgydome, jie grįžta atgal į savo šeimas, ir valstybė dar moka negalią už savo pačių tėvų sužalotus vaikus... Tai yra toks paradoksas, kurio kiekvienas normalus žmogus nepakęstų. Leidau sau apie tai kalbėti vis garsiau ir garsiau, parodyti kai kurias nuotraukas, nes tie, kurie girdėdavo kalbas, netikėdavo, kad taip gali būti.

Ta tokia žiauri neteisybė, kada aiškiai matome sužalotus vaikus, juos išgydome, jie grįžta atgal į savo šeimas, ir valstybė dar moka negalią už savo pačių tėvų sužalotus vaikus...

Žmonės neįsivaizduoja, kokie kartais esame žiaurūs. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, kuris buvo vakarą atvažiavęs pasižiūrėti Matuko prieš pat jo mirtį, netikėjo, kad taip gali būti“, – pasakoja kone kasdien su mažamečiais, tapusiais smurto artimoje aplinkoje aukomis, susiduriantis profesorius.

Anot jo, smurtas prieš mažamečius, deja, nėra retenybė visame pasaulyje, bet mūsų šalyje buvo ir iš dalies tebėra sistema, kai, mediko žodžiais, niekur toliau nenueinama – smurtautojai nenubaudžiami, vaiko teisės teisina tėvus, o mažas vaikas neturi, kaip apsiginti.

„Jis neturi advokato, kas stos į jo pusę? Todėl mes, vaikų gydytojai, – tie žmonės, kurie teikia jiems pagalbą, turime atstovauti jiems. Mes privalome, tai yra mūsų pareiga juos ginti. Taip ir gimė noras parodyti – žmonės, karalius nuogas. Ką mes darome?“, – kalba R. Kėvalas.

Gydytojas pripažįsta, kad stereotipas yra toks: galvojame, kad tokias drastiškas auklėjimo priemones naudoja tik socialinės rizikos šeimų tėvai. Deja, ir išsilavinę, universitetus baigę žmonės, anot mediko, kelia ranką prieš savo vaikus.

Visas pokalbis su gydytoju – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šis

Šis portretas
nuostabus gydytojas turėtų būt išrinktas ne Metų geriausiu gydytoju, bet šimtmečio. Juk viskas gydytojau prasideda nuo alkoholio. Ir vaikų žalojimai, mirtys ir visokios šeimos smurtinės tragedijos. Kalbu jau ne tik apie vaikučius, bet žmonas, senus tėvus. Gyventi su geriančiu žmogumi- tolygu vaikščioti peilio ašmenimis. Kiek savižudybių, kurias išprovokuoja ne vien nepriteklius, bet nuolatinis terorizavimas artimo žmogaus šeimoje. Vat ne seksualinius priekabiavimus(pasidarė madinga)knaisioti būtent praeities. O bausti girtuoklius, kurie pastūmėjo savižudybės link savo artimą. Ne visada gali išsiskirti. Gal vienas kovojo visą gyvenimą už gėrį,taupė,dirbo, o kitas durnių voliojo. Ir per skyrybas lyg niekur nieko dalintis turi abu. Neiškenčia neteisybės,trauktis nėra kur iš savo sukurto gerbuvio, o girtuoklis naudojasi tame pačiame bute gyvendamas ir taip sąžiningus nuvaro į kapus. Vienus taip, kitus kitaip. Priklauso nuo sistemingo iškankinimo. Baudžiama atsakomybė būtina,be gailesčio!!!

Močiutė

Močiutė portretas
Senai stebiu šį nuostabų Žmogų su Jo visom puikiom savybėm.Tik toks puikus žmogus gali būti ir puikus vaikų daktaras.Sekmės Jūsų kilniuose darbuose Daktare.

Vaikam visada skauda manau.

Vaikam visada skauda manau. portretas
Nemanau,kad visiskai pavizdys,kai isgirdau jog jis paliko savo vaikus ir zmona.Man tai,,neskanu,, kai senstelejusi zmona keiciama i jauna.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių