Suimtas ir antras įtariamasis dėl nužudymo Šančiuose | KaunoDiena.lt

Suimtas ir antras įtariamasis dėl nužudymo Šančiuose

Kauno apylinkės teismas penktadienį trims mėnesiams leido suimti antrą įtariamąjį jaunuolio nužudymu Šančiuose.

Dėl 2015 metais įvykdyto nusikaltimo lygiai prieš savaitę dviejų mėnesių terminui buvo suimtas 20-metis Deividas Ščesnavičius. Dabar suimtas įtariamasis yra pastarojo brolis Rytis Gudynas.

Įtariama, kad nusikaltimo padaryme dalyvavo abu broliai, vėliau abu slapstėsi užsienyje.

„Įtariamasis anksčiau yra penkis kartus teistas už smurtinius nusikaltimus ir nusikaltimus nuosavybei. Įtariama, kad abu broliai, įvykdę nusikaltimą, tą pačią naktį pabėgo iš Lietuvos ir daugiau nei dvejus metus sąmoningai ignoravo ikiteisminio tyrimo procesą“, – R. Gudyno suėmimo skyrimo motyvus aiškino teisėja Birutė Drozdienė.

Teismas, skirdamas suėmimą, atsižvelgė į tai, kad 25-erių metų vyras nesimoko, nedirba, neturi legalaus pragyvenimo šaltinio. Slėpdamasis nuo Lietuvos teisėsaugos pareigūnų, Vokietijoje padarė savanaudišką nusikaltimą, už kurį šių metų pavasarį ten buvo sulaikytas. Tuomet ir buvo nustatyta jo asmenybė.

„Šiuo metu nėra pagrindo R. G. taikyti švelnesnę kardomąją priemonę, nes įtariamasis, nepraėjus net dviem mėnesiams nuo išėjimo iš pataisos namų, padarė šiuos nusikaltimus ir iškart pabėgo į užsienį”, – sakė teisėja.

Daugiau nei dvejus metus užsienyje nuo teisėsaugos slapstęsi broliai R. Gudynas ir D. Ščesnavičius šiemet liepą buvo sulaikyti Vokietijos sostinėje Berlyne ir pagal Europos arešto orderį perduoti Lietuvai.

Nusikaltimas Kaune, Aukštuosiuose Šančiuose, buvo įvykdytas 2015 metų gegužės 27-osios vakarą. Apie 21.30 val. prie prekybos centro pro šalį ėję jaunuoliai ėmė šaudyti į ten buvusią kompaniją.

Automobilyje „Honda Civic“ sėdėjęs 20-metis buvo sužeistas į krūtinę ir nuvežtas į ligoninę mirė, automobilyje šalia sėdėjusiam nužudytojo draugui buvo peršauta koja. Šautiniai sužalojimai buvo padaryti dar dviems prie prekybos centro buvusiems jaunuoliams – vienam kulkos kliudė kojas, kitam – ausį. Įtariama, kad šaudyta buvo iš kovinio 9 mm kalibro ginklo.

Dėl tyčinio nužudymo ir pasikėsinimo nužudyti iš chuliganiškų paskatų visuotinai pavojingų būdu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Netrukus buvo nustatyti įtariamieji – Kaune gyvenantys broliai, R. Gudynas bei D. Ščesnavičius. Pastarasis tuo metu buvo dar nepilnametis. Jų surasti kriminalistams nepavyko – abu jaunuoliai dingo. Buvo paskelbta įtariamųjų paieška, išduotas Europos arešto orderis.

Po kelerius metus trukusių intensyvių paieškų, policijos pareigūnams, bendradarbiaujant su Vokietijos pareigūnais, pavyko nustatyti, kad ieškomi asmenys gali būti pasislėpę Vokietijoje. Balandžio 26 dieną Berlyne buvo sulaikytas multimedijų vagystes iš automobilių vykdęs R.Gudynas, prisistatęs ir pateikęs kito asmens duomenis. Dėl vykdytų nusikaltimų Vokietijoje jis buvo suimtas.

Kauno apskrities policijos pareigūnams, padedant kolegoms iš Vokietijos, Berlyno žemės, pavyko nustatyti tikrąją lietuvio asmens tapatybę.Paaiškėjo, kad sulaikytas Lietuvoje ieškomas R. Gudynas. Intensyviai renkant duomenis, kur galėtų būti ir kitas brolis, pastarasis gegužės 5 dieną taip pat buvo sulaikytas. Sulaikomas jis nesipriešino, bandė nuslėpti savo tapatybę ir pateikė kito asmens dokumentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

oziams

oziams portretas
Duskit nahui kaziolai

Rokas

Rokas portretas
Šito buvo galima išvengti. Nereikėjo laukti penkių teistumų, po trecio teistumo uz smurtinius nusikaltimus - iki gyvos galvos. O dabar net penkis kartus teistas ir jau toks jaunas vel gatvemis vaiskto.

Apgailetina

Apgailetina portretas
Sedi sau masinoj su draugais ir tave siaip sau nusauna, visiskai nepadelu. Cia normaliu seimu vaikai? Tevus reiktu ir patikrint, ir paklaust kodel urodas uzaugo?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių