Su kyšiais įkliuvę patruliai paauklėti baudomis

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį kyšininkavimu kaltintiems patruliams Tomui Valinčiui ir Edvinui Blauzdžiui.

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį kyšininkavimu kaltintiems patruliams Tomui Valinčiui ir Edvinui Blauzdžiui.

Su kyšiais kišenėse įkliuvusius patrulius teismas pripažino kaltais. 1 tūkst. litų kyšio reikalavę T.Valinčius ir E.Blauzdys teismo sprendimu turės sumokėti po beveik 19 tūkst. litų baudas.

Susikompromitavusiems patruliams kaltinimai buvo pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalį, kuri skelbia, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Nušalinti nuo pareigų Kauno policijoje patruliai dar liks iki teismo įsiteisėjimo dienos, t.y. dar 20 dienų. Jei nuteistieji nutars apskųsti teismo sprendimą, tada ir vėl bus sprendžiama, ar leisti policininkams toliau dirbti policnininkais.

Beje, T.Valinčius nuo pareigų buvo nušalintas tik po antro fakto apie paimtą kyšį. Pirmoji byla, kurioje T.Valinčius ir kiti pareigūnai kaltinami kyšininkavimu, jau buvo perduota Kauno apylinkės teismui, kai T.Valinčius įkliuvo antrą kartą. Tada tik ir buvo susigriebta nušalinti kyšininką.

Teismas T.Valinčių ir E.Blauzdį išteisino dėl neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais.

Pernai spalio 23 dieną sulaikyti pareigūnai buvo pasidalinę ne tik 300 eurų jiems įduotą kyšį. Ant galinės sėdynės mėtėsi ir  metalinė teleskopinė lazda, dažnai naudojama žmonėms mušti. Specialistai konstatavo, kad tai – šaltasis smogiamojo poveikio ginklas.

Patruliai įkliuvo, kai Raudondvaryje sustabdė automobilį „Audi“. Nuo jį vairavusio vyro sklido alkoholio kvapas. Policininkai jam kyštelėjo nematytos formos prietaisą, į kurį papūtus jis esą ėmė mirksėti.

Patruliai konstatavo vairuotojo neblaivumą ir pasiūlė važiuoti namo atvežti tūkstantį litų, jei nori iš balos išlipti sausas. Dokumentus policininkams palikęs vyras grįžo namo, paėmė šešis 50 eurų banknotus, užsirašė jų numerius ir tuos pinigus perdavė patruliams. Vėliau jis paskambino į policiją ir pranešė apie kyšininkavimo atvejį.

Tą patį vakarą patruliai buvo sulaikyti su eurais. Jų numeriai sutapo su tais, kuriuos padiktavo vairuotojas.

Patruliai gynėsi, kad juos kyšininkavimu apkaltinęs vyras pats įkyriai lindo į mašiną patrulių budėjimo dieną. Vyrai tvirtino, kad Raudondvaryje buvo sulaikę ne vieną pažeidėją, todėl ant galinės mašinos sėdynės radę eurus negalėjo iš karto pasakyti, kieno tie pinigai. Negalėjo patruliai paaiškinti ir kodėl pasidalino 300 eurų po lygiai, nors juos žadėjo atiduoti savo vadovui.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
kad geri tie mentai pakelkit laipsnius cha

kazkodel

kazkodel portretas
vieniems tik pagrumojimas ajajai..., o kazkam nor irodymu ir neturi, bet bylutes pagal uzsakymus kuria..... Kas stogas?

rrr

rrr portretas
vienas kysis 300 euru, tai cia ant baudos savaites uzdarbis isejo??? va cia tai bausme, reiskias pareigunas gali gerai pelnytis ir po to praktiskai buti nenubaustas... tai kaip cia ju tada saziningu tiketis????
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių