Policijos aikštelės pilnos iš girtų vairuotojų konfiskuotų automobilių

 • Teksto dydis:

Nuo šių metų sausio sugriežtinus atsakomybę už vairavimą išgėrus, policija sulaiko daugiau automobilių.

Kauno apskrities policija pirmadienį pranešė, kad šiuo metu sulaikiusi saugo daugiau kaip 250 transporto priemonių.

Pasak policijos atstovų, automobiliai konfiskuojami beveik visais atvejais, jeigu vairuotojui nustatomas vidutinis ar sunkus girtumo laipsnis.

„Vairuojant išgėrus, šią baudžiamojo poveikio priemonę teismas taiko praktiškai visais atvejais, tiek kartu su bausme, tiek atleidus asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės ar bausmės. Pavyzdžiui, atleidus asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, transporto priemonės konfiskavimas vis vien bus skiriamas. Į automobilio vertę neatsižvelgiama, sulaikomi tiek labai brangūs, tiek labai pigūs“, - pranešime teigia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Eismo įvykių registravimo skyriaus viršininkė Rasa Baltaševičienė.

Sulaikytos ir saugojamos transporto priemonės labai įvairios – nuo įvairių motociklų ar dar 1989 metais pagaminto „Lada Samara“ iki 2014 metų laidos „Range Rover“. Pastarojo vairuotojui rugpjūčio pradžioje Kauno apskrities policijos pareigūnai nustatė vidutinį girtumo laipsnį (1,84 prom.). Pastebima, kad neblaivių vairuotojų automobilio vertė dažniausiai nebūna labai didelė.

Prieš daugiau nei metus iš vieno vyro buvo sulaikyti trys automobiliai, nes šiam vis kildavo pagunda neblaiviam sėsti prie vairo.

Nemažai automobilių į saugojimo aikštelę nugabenami kaip administracinio poveikio priemonė. Vien šiais metais Kauno mieste administracinėse bylose buvo konfiskuoti 85 automobiliai, kurių vairuotojai buvo sulaikyti neblaivūs.

„Yra pasitaikę atvejų, kai dėl padaryto teisės pažeidimo automobilis buvo konfiskuotas, teisė vairuoti atimta, tačiau asmuo nepasimokęs sėda jau už kito automobilio vairo ir vėl padaro teisės pažeidimą, už kurį pareigūnams tenka sulaikyti ir tą kitą automobilį. Prieš daugiau nei metus iš vieno vyro buvo sulaikyti trys automobiliai, nes šiam vis kildavo pagunda neblaiviam sėsti prie vairo. Žinoma, tai pavieniai atvejai. Jie nėra dažni“, - sakė pareigūnė.

Kuomet vairuotojui nustatomas lengvas girtumo laipsnis, neviršijantis 1,5 promilės, tačiau jis vengia patikrinti blaivumą, vartoja alkoholį po eismo įvykio, ar būdamas neblaivus sukelia eismo įvykį, kurio nežymiai sutrikdyta žmogaus sveikata ar sugadintas turtas, teismas gali priimti sprendimą konfiskuoti automobilį.

Administracinio nusižengimo bylose automobiliai itin dažnai konfiskuojami tuomet, kai asmuo vairuoja būdamas lengvai apsvaigęs nuo alkoholio ir nėra įgijęs teisės vairuoti arba ji jau atimta.

Automobiliai laikomi sulaikyti kol vyksta ikiteisminis tyrimas, tiriamos administracinio nusižengimo teisenos. Kaip priemonė, su kuria buvo padaryta nusikalstama veika, automobiliai dažniausiai būna teismo sprendimu konfiskuojami ir perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Ši baudžiamojo poveikio priemonė yra taikoma beveik visuomet. Išskyrus tuos atvejus, kai transporto priemonę vairuoja ne pats savininkas ir neteisėta veika buvo padaryta be savininko žinios. Dažniausiai tokie atvejai pasitaiko, kai sėdama prie įmonei priklausančio automobilio vairo.

Pareigūnai įspėja, kad pakartotinai sulaikius neblaivų vairuotoją, net ir nustačius lengvą girtumo laipsnį, transporto priemonė bus konfiskuojama.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kazi ar imanoma is tos aiksteles nusipirkt auto geram stovi

...

... portretas
Jei jau tuos auto presuot, tai tik su jų 'vairuotojais' viduje.

Anonimas

Anonimas portretas
aukleti reikia o NE bauduoti !!!! is to nieko nebus !!!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių