Keturi agurkiniai lieka už grotų

 • Teksto dydis:

Apeliacinis teismas praėjusią savaitę atmetė už grotų laikomų keturių agurkinių gaujos narių skundus dėl jiems pratęsto suėmimo termino. Jų bylą nagrinėjantis Klaipėdos apygardos teismas (KAT) lapkričio pradžioje suėmimo terminą pratęsė dar trims mėnesiams – iki kitų metų vasario.

„Suėmimo terminas pateisinamas ir atitinka Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos suformuluotus kriterijus, į kuriuos būtina atsižvelgti, sprendžiant dėl procesinių prievartos priemonių trukmės pagrįstumo, EŽTT praktiką, Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas“, – rašoma teismo nutartyje, kuria atmestas Sauliaus Velečkos skundas.

Apeliacinis teismas pažymėjo, kad šioje konkrečioje byloje viešojo intereso apsauga nusveria asmens laisvės gerbimo taisyklę. Aukštesnis teismas pritarė KAT išvadai, kad, įvertinus nusikaltimų, kurių padarymu kaltinamas S. Velečka, pobūdį ir sunkumą, jo asmenybę, pagrįstai manytina, kad toks asmuo – pavojingas visuomenei.

Teismai taip pat pažymi, kad šiame procese viešąjį interesą sudaro ne tik siekis izoliuoti tokius asmenis nuo visuomenės, kad ji būtų apsaugota nuo tolimesnių galimų nusikalstamų veikų, bet ir tikslas netrukdomai ištirti ir įvertinti teisme labai pavojingas nusikalstamo susivienijimo, ginkluoto šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, padarytas nusikalstamas veikas, susijusias su labai didelio kiekio narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimu, jų kontrabanda iš vienos valstybės į kitą.

Atkreipiamas dėmesys, kad S. Velečkai inkriminuoti nusikaltimai savanaudiški ir galimai padaryti siekiant nusikalstamai praturtėti. Pasak teismo, tai neigiamai charakterizuoja kaltinamąjį ir rodo jo didesnį pavojingumą visuomenei.

Svarstydamas dėl suėmimo pagrįstumo S. Velečkai, teismas pastebėjo, kad nusikaltimai yra tarptautinio pobūdžio, o ši aplinkybė leidžia pagrįstai manyti, kad jis turi ryšių užsienyje, kuriais pasinaudodamas gali slėptis nuo teismo. Ryšiai užsienyje nebūtinai turi būti siejami konkrečiai su kaltinamuoju. Tarptautinis nusikalstamų veikų pobūdis rodo tokių ryšių galimai esant.

Labai sunkūs nusikaltimai

Teismas taip pat atmetė suimtųjų Tado Petrošiaus, Audriaus Petkausko ir Norberto Tučkaus skundus. Pasisakydamas dėl nuo 2013 metų laikomo suimto T. Petrošiaus, teismas konstatuoja, kad suėmimo paskyrimo pagrindai neišnyko.

„Kaltinamojo T. Petrošiaus asmenybę apibūdinančios aplinkybės, inkriminuojamų nusikalstamų veikų pobūdis, jų sunkumas leidžia susiformuoti vidiniam įsitikinimui, kad nėra pagrindo paleisti suimtą T. Petrošių į laisvę ir skirti jam kitą švelnesnę kardomąją priemonę ar jų kompleksą“, – nutarė teismas.

Pasak teismo, A. Petkausko galimai padarytų nusikalstamų veikų kiekis, pavojingumas, pobūdis, sunkumas, teisėjų kolegijai leidžia konstatuoti, kad švelnesnės kardomosios priemonės, taip pat ir 30 tūkst. eurų užstatas, intensyvi priežiūra, ar švelnesnių už suėmimą kardomųjų priemonių kompleksas, neužtikrintų įstatyme numatytų tikslų įgyvendinimo. Todėl pratęsta kardomoji priemonė paliekama galioti.

Išanalizavęs bylos medžiagą, Apeliacinis teismas konstatavo, kad N. Tučkus yra kaltinamas sunkių ir labai sunkių nusikaltimų padarymu, už kuriuos baudžiamasis įstatymas numato griežtas laisvės atėmimo bausmes, taip pat ir laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Pasak teisėjų kolegijos, nors nusikaltimų sunkumas ir gresianti griežta laisvės atėmimo bausmė nėra absoliuti sąlyga taikyti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, tačiau, KAT pagrįstai įvertino ir kitas įstatyme nurodytas aplinkybes, t. y. kad N. Tučkaus nesieja pakankamai tvirti socialiniai ryšiai su Lietuva, jis nedirbo, praeityje teistas, turi ryšių užsienyje.

Metų seklių titulas

Agurkinių bylą KAT pradėjo nagrinėti 2014 metų lapkritį.

Šioje byloje kaltinimai susiję su nužudymu, kontrabanda, neteisėtu disponavimu dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, jų platinimu ir kitais nusikaltimais. Prieš teismą stojo 13 asmenų.

Kaip skelbė teisėsauga, byloje surinkti įrodymai, kad agurkiniai organizavo kokaino, taip pat narkotikų gamybai naudojamų prekursorių gabenimą ir platinimą, užsiėmė kontrabanda. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, gaujos nariai 2011-aisiais taip pat užsakė verslininko Vidmanto Sadausko nužudymą Kaune.

Atlikdami kratas pareigūnai pas agurkinius taip pat rado daugybę ginklų, šaudmenų, sprogstamųjų medžiagų.

Pareigūnams, išaiškinusiems agurkinių gaują, skirtas metų seklių titulas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nekaltumo prezumpcija

Nekaltumo prezumpcija portretas
Dar nenuteisti,vadinasi zmones nekalti,kol neirodyta ju kalte,o pareigunai jau apdovanoti metu sekliu titulu.. Kur logika?

Gaidjurgis

Gaidjurgis portretas
Ot zajbys!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių