Kauno išsišokėlis galiausiai gavo per skiauterę

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Kauno prokurorams pavyko pasiekti, kad "Mojo Lounge" vienas įkūrėjų Giedrius Ambrazevičius būtų nubaustas dėl "Kauno liftų" avarinės tarnybos darbuotojo terorizavimo.

Pateko į spąstus

"Kauno diena" rašė, kad plačiai nuskambėjęs įvykis, dėl kurio 34-erių G.Ambrazevičius mynė teismų slenksčius, įvyko dar 2015-ųjų spalio 4-osios naktį. Tąnakt budėjo UAB "Kauno liftai" 63-ejų metų elektromechanikas Zigmas Bastys.

Anot apie tai policijai pranešusios pastarojo bendradarbės ir į pagalbą Z.Basčiui skubėjusių pareigūnų, iš baimės jis tada vos pajėgė suregzti sakinį. O paskui ilgai svarstė, ar rašyti pareiškimą ar ne, nes bijojo turėti daugiau kokių nors reikalų su G.Ambrazevičiumi ir šio draugeliais, nuo kurių pavyko laimingai pabėgti.

Tąnakt, apie 5 val., "Kauno liftų" budėtoja užregistravo pranešimą, kad G.Ambrazevičiui tuomet priklausiusiame naktiniame klube "Mojo Lounge", esančiame V.Putvinskio gatvėje, sugedo liftas. Atvykus Z.Basčiui, klubas jau buvo baigęs darbą. Pro užrakintas pastato duris buvo matyti pirmame aukšte stovintis liftas, kuriame jau nieko nebuvo.

Kaip vėliau tą naktį budėjusiems teisėsaugininkams pasakojo Z.Bastys, grįžus prie krovininio bendrovės automobilio "VW Caddy", šį apstojo keturi gerokai įkaušę vyrai. Vienas iš jų – G.Ambrazevičius savavališkai įlipo vidun, išstūmė jam į tėvus pagal amžių tinkantį Z.Bastį laukan ir įsitaisė vairuotojo vietoje. Tačiau įjungti "VW Caddy" variklio jam nepavyko.

Tąnakt G.Ambrazevičiui buvo nustatytas 1,76 promilės girtumas. Neblaivūs buvo ir jo draugai. Kompanija reikalavo, kad Z.Bastys nuvežtų ją į Karaliaus Mindaugo prospekte esančią piceriją. Matydamas, kad šios neatsikratys, bet dar labiau bijodamas, kad nebūtų sugadinta brangi bendrovės įranga, elektromechanikas reikalavimui pakluso.

Kaip galima įsiveržti į automobilį ir už tai nieko?!

Pakvipo pinigais

Vėliau, remiantis tolesniu Z.Basčio pasakojimu, jo pareiškimą tąnakt priėmusiems pareigūnams, bandant pasukti Centro policijos komisariato, kuriame jis tikėjosi sulaukti pagalbos, link, G.Ambrazevičius puolė prie rankinio stabdžio. Netrukus paleido į darbą ir kumščius bei ėmė grasinti, kad už blogą važiavimą Z.Bastys gali sulaukti ir smūgio peiliu.

Pastarasis išsigandęs iššoko iš "VW Caddy" Griunvaldo gatvės bei Vytauto prospekto sankryžoje ir pasileido Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato link. Atgal išdrįso grįžti tik su policijos patruliais. "VW Caddy" buvo tuščias ir be galinio valstybinio numerio.

Šiuos savo parodymus, tąnakt duotus policijai, Z.Bastys perskaitė ir po pasirašė neturėdamas jokių pastabų. Tačiau Kauno apylinkės teisme, prieš kurį stojo G.Ambrazevičius, kuriam pareikštas kaltinimas dėl grasinimo nužudyti Z.Bastį, pastarasis pareiškė, kad pareigūnai esą išvertė jo parodymus į savo teisinę kalbą. Viskas buvo ne taip. Tai jis supratęs, kai viską ramiai apmąstė.

Teisme Z.Bastys jau pasakojo, kad, atvykęs prie baro, rado linksmai nusiteikusią kompaniją, norėjusią tik įsiamžinti prie jo automobilio ir šio viduje, kur vienam iš rankų iškrito mobilusis telefonas. Esą šio ieškant, jis pats išlipęs laukan. O paskui sukęs su šiais, kaip manė, bernvakario dalyviais ratus po miesto centrą, nes norėjo, kad policija padėtų jų atsikratyti, jeigu jam vėl prireiktų vykti į iškvietimą. Ir šalia sėdėjęs G.Ambrazevičius jo nemušė. Tik nestipriai sudavė į veidą. O per triukšmą, kurį kėlė šio bendrakeleiviai, buvo sunku suprasti, ką jie šaukė: "pica" ar "peilis".

Pavėluotas atsikvošėjimas

Su G.Ambrazevičiaus išteisinimu po tokių Z.Basčio parodymų nesutikę prokurorai apskundė Kauno apylinkės teismo nuosprendį Kauno apygardos teismui.

Jų skundą nagrinėjusi teisėjų Algirdo Remeikos, Arūno Paštuolio ir Jūratės Jakubonienės kolegija nusprendė atnaujinti įrodymų tyrimą.

Iš naujo Kauno apygardos teisme apklaustas Z.Bastys paaiškinti, kas jį privertė Kauno apylinkės teisme pakeisti parodymus, nesugebėjo. Blaškydamas ir dūsaudamas, jis vienu momentu teigė, kad buvo visko dar daugiau, nors jis apie tai nepasakojo. Paskui ėmė tikinti, kad prikalbėjo, ko nereikia, nes iki tol nieko panašaus jam nebuvo nutikę. Galiausiai pareiškė, kad bijojo, po pauzės pridūręs, esą apkalbėti G.Ambrazevičių, kuris jam duodant parodymus, vėl sėdėjo už nugaros, nebūtais dalykais.

Tačiau paprašytas įvertinti prokurorės siūlymą pripažinti G.Ambrazevičių kaltu dėl grasinimo jį nužudyti ir skirti už tai beveik 565 eurų baudą, Z.Bastys, atrodo, atsikvošėjo. "Kaip galima įsiveržti į automobilį ir už tai nieko?!" – išsprūdo jam.

Lapkričio 29-ąją Kauno apygardos teismas panaikino G.Ambrazevičių išteisinusį Kauno apylinkės teismo nuosprendį ir paskelbė naują, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl grasinimo nužudyti Z.Bastį ir skyrė jam ankstesnį nuosprendį apskundusios prokurorės siūlytą baudą. Tačiau išskaičiavus iš jos piniginį ekvivalentą už vieną parą, kurią G.Ambrazevičius praleido už grotų po jo sulaikymo šio išpuolio naktį, galutinė jam skirtos baudos, kurią privalo sumokėti per du mėnesius, suma – beveik 490 eurų. Šis nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

TEISINGUMAS

TEISINGUMAS portretas
Idomu kodel taip stropiai bylos eiga nusvietes sudportalis pamirso parasyti apie LIETUVOS AUKSCIAUSIO TEISMO sprendima, kuris LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU 2018 M. SPALIO 4D. nutarė panaikinti Kauno apygardos teismo Baudziamuju bylu skyriaus teiseju kolegijos 2017m. lapkricio 29d. nuosprendi ir palikti galioti Kauno apylinkes teismo 2016m. spalio 3d. isteisinamaji nuosprendi be pakeitimu. Kauno apylinkes teismas 2016m. isteisino G.A, nes nepadaryta veikla, turinti nusikaltimo ar baudziamojo nusizengimo pozymiu.

TEISINGUMAS

TEISINGUMAS portretas
Idomu kodel taip stropiai bylos eiga nusvietes sudportalis pamirso parasyti apie LIETUVOS AUKSCIAUSIO TEISMO sprendima, kuris LIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU 2018 M. SPALIO 4D. nutarė panaikinti Kauno apygardos teismo Baudziamuju bylu skyriaus teiseju kolegijos 2017m. lapkricio 29d. nuosprendi ir palikti galioti Kauno apylinkes teismo 2016m. spalio 3d. isteisinamaji nuosprendi be pakeitimu. Kauno apylinkes teismas 2016m. isteisino G.A, nes nepadaryta veikla, turinti nusikaltimo ar baudziamojo nusizengimo pozymiu.

Gina

Gina portretas
Mano vardas yra Gina Acampora, šiandien aš kalbėjau kaip laimingiausias žmogus visame laukiniame pasaulyje, ir aš pasakiau savimi, kad bet kuris skolintojas, kuris išgelbėtų mano šeimą nuo prastos situacijos, pavadinsiu visą laukinį pasaulį, ir aš taip labai džiaugiuosi galėdama pasakyti, kad mano šeima sugrįžta gerai, nes man prireikė 100 000 eurų paskolos, kad galėčiau pradėti visą gyvenimą dėl savo profesijos, nes aš esu viena mama, su 4 vaikais, o visas pasaulis atrodė, kad jis kabo manęs, kol susitiko su Dievu, išsiuntė paskolą, kuri pakeitė mano gyvenimą ir savo šeimos gyvenimą, Dievas, bijodamas įmonės, Nora Mildred, ji buvo išganytojas Dievas, išsiųstas išgelbėti savo šeimą su 100 000 eurų paskola, kreipkitės į noramildred.loan@hotmail.com
VISI KOMENTARAI 96
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių