Kaune - vieša prekyba vogtais dviračiais

Dviračių vagystes pareigūnai vadina sezoninėmis. Atšilus orams jų padaugėja, o artėjant žiemai palaipsniui mažėja. Dviračiai registruojami, žymimi, rakinami spynomis, tačiau pažaboti vagių nepavyksta.

Viliojantys pasiūlymai

"Nuolat prekiaujame nedaug naudotais dviračiais iš Vokietijos, Danijos, Norvegijos", – skelbia interneto puslapis vagiu.lt. Su klaidomis parašyta nuoroda, kad "Daugiau skelbimū rasite Aleksoto turgūje Kaune" perša mintį apie 6 klases baigusį verslininką.

Gramatines klaidas nustelbia beveik naujo daniško dviračio kaina – 700 litų, kai parduotuvėje už tokį tektų palikti 3,9 tūkst. litų. Kas tai? Oficialus vagių interneto puslapis?

Kauno vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, registruotų vagysčių statistikoje nėra atskirai išskirta tik dviračių vagysčių grafa, todėl pasakyti, kiek tiksliai šiemet Kaune jau pavogta dviračių, pareigūnai negalėjo. Tačiau ramino, kad šių specifinių vagysčių mąstai pernelyg nekrito į akis.

"Ieckau nupusto dviracio. storuratu ir geros fyrmos, ka nebutu geda su xebryte paralekt, moku iki 1000. pagal uzsakyma pajamtumet? kaimynka turi kokio reik(kalba netaisyta – red.past.)", – oficialaus vagių puslapio iliuziją sustiprina skelbimas.

Nedraugų sąrašas

"Policija žino apie šį puslapį", – pareiškė Kauno vyriausiojo policijos komisariato atstovas Kęstutis Kasciukevičius.

Tarp vagiu.lt juodajame sąraše paskelbtų idėjinių priešų policijos adreso nėra. Vis dėlto yra kiti šio puslapio autorių idėjiniai priešai: dviračių registras, "susireikšminę velomanai", dviratininkų mėgėjų forumo "Geras dviratis" adresas. Tarp idėjinių priešų ir dviračių spynų gamintojai.

Ieškantiesiems gero ir pigaus, nesvarbu, ar vogto, ar ne dviračio, kaip burnoje tirpstantis šokoladas vilioja pasiūlymas "Akcija! Dviračiai su 100 proc. nuolaida." Puslapio administratorius siūlo ieškoti dviračio su akcijos ženkliuku visuose Lietuvos miestuose, ypač jei Aleksoto turguje per brangūs, stipriai truktelėti už rėmo ir mėgautis važiavimu. Akcijos ženkliukas – dviračio spyna. Kaip tai suprasti?!

"Aš nežinau, kas administruoja šitą puslapį, tačiau jo idėja gimė mūsų forumo dalyvių diskusijose", – paaiškino Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys Paulius Bakutis. Pasirodo, kad vagiu.lt gyvuoja maždaug metus, ir visa tai mūsų tautos sąmonėjimo labui.

Pasitelkia humorą

P.Bakutis pasakojo, kad dviratininkų mėgėjų forumuose parduodamos dviračių dalys, netgi ir patys dviračiai. Velomanas tikino pastebėjęs, kad forumuose ėmė skelbtis neaiškus pilietis, beveik naujas dviračių dalis pardavinėjantis kone už pusę kainos.

"Iš pradžių niekas per daug nesuko galvos ir pirko. Jis atvažiuodavo ir parduodavo dviračių detales iš automobilio bagažinės be jokių dokumentų", – diskusijas forume prisiminė P.Bakutis. Po to velomanai susigriebė ir paprasčiausiai pašalino neaiškų pilietį iš forumo, atidžiau ėmė stebėti kitus pardavėjus, o įtarę juos pardavinėjant vogtų dviračių dalis ėmė gėdinti.

"Taip ir šis puslapis vagiu.lt yra socialinė iniciatyva. Juokais siūlomi neegzistuojantys dviračiai, įvairios akcijos, reklamuojamas dviračių registras", – pasakojo P.Bakutis.

Kauno policijos atstovas K.Kasciukevičius patvirtino, kad tai – ne vogtų dviračių pardavimo portalas, o prevencinė pačių dviratininkų sugalvota priemonė.NAUJAUSI KOMENTARAI

o ka..

o ka.. portretas
O ka, mentams i daug ka nusispjaut. Reiktu kad is ju ka nors pradetu vogt, vo tada tai pradetu dirbt taip kaip turi.

e

e portretas
vilnonis penktoku straipsnis

2kar2

2kar2 portretas
o,jetau ,kleckau.Danai jau Kauna zino?Ar neperdedi, broliuk?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių